Informacje

BOBREK. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo

W środę 1 grudnia o godzinie 20.30 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Bobrku na ulicy Lipowej.

Jak wstępnie ustalili policjanci 22 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem marki Fiat Punto na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni po czym uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku wypadku obrażeń ciała w postaci urazu kręgosłupa doznał 19 – letni pasażer fiata. Ranny został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala. Kierowca oraz drugi z pasażerów doznali ogólnych potłuczeń.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują. Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na jesienno – zimowy

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc  uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować pojazd. 

Policjanci przypominają również,  że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP,  są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend