Informacje

OŚWIĘCIM. Dziś protestacyjny spacer kobiet

W środę 28 października na Rynku Głównym w Oświęcimiu odbędzie się protest kobiet. Społeczni organizatorzy planują spacer pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Oświęcimiu, gdzie każdy uczestnik ma zapalić symboliczny znicz. Jak podają organizatorzy, wszystkich spacerowiczów obowiązywać będą powszechne nakazy zakrywania ust i nosa oraz społeczny dystans.

Start protestu zaplanowany jest na godzinę 18:00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu, w związku z tym mogą wystąpić poważne utrudniania w ruchu ulicznym, korki i opóźnienia komunikacji miejskiej.

Mapa miejsc Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

KRAJ. Jarosław Kaczyński wzywa wszystkich do obrony Kościoła

Poprzedni artykułNastępny artykuł

89 komentarzy

 1. W Oświecimiu za okupacji nie było szkoły dla polskich dzieci. Była szkoła dla dzieci folksdojczów.
  Pytanie więc do jakiej szkoły chodził hotin?

 2. Hotinie nie tylko tobie spalili szkołę, ale ty jeden olałeś naukę. Inni potrafili chodzić na tajne komplety i pod groźbą kary śmierci zdobywać wiedzę. No ale jak się jest tchórzem.

 3. Protestujący wczoraj bezmyślnie powtarzali: „To jest wojna”.

  Wojna tragiczna w skutkach była w Oświęcimiu w latach 1939-1945.

  Wczorajsze okrzyki świadczą tylko o niemądrym zachowaniu demonstrantów.

 4. Mam 2 proste pytanie do tutejszych aktywnych pisowców:
  1. Czy nie da się przełożyć debaty w tej sprawie na spokojniejsze czasy, na przykład za pół roku?
  2. Czy uważacie, że wrzutka z wyrokiem TK całkowicie przypadkowo zbiegła się w czasie z nagłym i gwałtownym wzrostem zachorowań na covid, obnażając skalę zaniechań i niekompetencji rządu pis?

 5. Ksiądz na kazaniu mówili, że kobiety do piekła pójdą, a pisiory do raju. Uwierzyłeś mu?

 6. Jestem ciekaw czy „kobiety” żądajace aborcji na zyczenie swiadome sa tego, ze gdyby ich matki mialy takie powszechne prawo sporej czesci z nich dzis nie byloby na tym protescie? (za przykladem marnej piosenkarki- zyciowa tragedia zbyt malego mieszkania)…

 7. A antykoncepcja? To przecież grzech. Zdelegalizować, zakazać, karać, najlepiej śmiercią.

 8. Dziś przymus rodzenia potworków, a jutro inkwizycja i palenie kobiet na stosach. Do tego przecież dąży pisskler.

 9. Kolejnym ruchem społecznym będzie walka o eutanazję. Przecież jesteśmy tacy „europejscy”. Do dzieła!

 10. Stanisława Leszczyńska – polska położna osadzona w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, wolontariuszka nazywana „Mateczką” oraz Służebnica Boża Kościoła katolickiego. Swoje przeżycia z obozu opisała w pracy Raport położnej z Oświęcimia, która powstawała od przejścia Leszczyńskiej na emeryturę. Wikipedia

 11. A gdzież to podziali sie lokalni dzialacze pisowscy ktorzy sa tak aktywni w pisaniu listow otwartych do siebie samych najczesciej na temat kibli czy pomnikow.Macie odwage wyjsc i postulowac swoje racje w tak fundamentalnej sprawie czy siedzicie juz pod pierzynami i udajecie ze Was nie ma??Skoro nie macie odwagi spojrzec ludziom w oczy to pochwalcie sie przynajmniej tu bo wiem ze to czytacie jakie macie poglady w tej sprawie?.A moze śpicie do poludnia w takie dni wzorem waszego politycznego guru?

 12. W czeskim necie są setki ogłoszeń w jezyku polskim reklamujących „dyskretne usługi ginekologiczne, ceny przystępne, mówimy po polsku”. Więc taki jest mój komentarz. Gdyby nie było popytu, nie byłoby podaży. Oczywiście można wystąpić z Unii, odebrać Polakom paszporty i ułożyć wzdłuż granic pola minowe.

 13. W związku z retoryką stricte wojenną prezentowaną przez PiS i PiSowskich trolli pragnę przypomnieć wiersz Juliana Tuwima pt. „Do prostego człowieka”.

  cyt. – „Wyszedł on spod ręki przedstawiciela poezji dwudziestolecia międzywojennego, członka grupy Skamander, którego twórczość wielokrotnie była silnie zaangażowana politycznie. „Do prostego człowieka” po raz pierwszy opublikowano w 1929 roku. Wiersz wzbudził liczne kontrowersje, przede wszystkim w środowiskach rządzących, gdzie odbierano go nie tylko jako zamach na suwerenną władzę, ale jawną zachętę do opuszczania szeregów i sprzeciwiania się prowadzeniu jakiejkolwiek wojny. Utwór możemy jednak odczytywać także w inny sposób – podmiot liryczny sugeruje, iż wojna to zło i w związku z tym jej prowadzeniu powinni sprzeciwiać się wszyscy ludzie, niezależnie od pochodzenia i wyznania”

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”.
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

 14. http://www.aborcja.cz – i to jest mój komentarz. Pis udaje, że tego nie ma. Niech wiec pis sobie poszuka – takich ogłoszeń w języku polskim w necie są setki. Oczywiście można wystapić z Unii, wystąpić z układu Schoengen, odebrać Polakom paszporty i otoczyć granice polami minowymi.

 15. Wystarczy zatrzymać się z boku i przeanalizować spokojnie. Żyjemy w 21 wieku a nie wszystkim z tym po drodze. Wójt i pleban mieli władzę absolutną w historycznych czasach – w tych samych w których kobiety nie miały głosu. Jak wielu ludziom zależy aby to trwało nadal – teraz to widać jak na dłoni. Pleban dogadał się z wójtem i myśleli że autorytet zbudują strachem – działało kiedyś ale mamy 21 wiek i światłych coraz bardziej ludzi z własnym zdaniem. Autorytet buduje się wiekami a w tej chwili widać jak kościół rujnuje swój z nieznanych mi przyczyn idąc ręka w rękę z władzą. Ludzie zaczną mięć wątpliwości czy kościół to nadal instytucja z Rzymskim zwierzchnictwem czy też to miejsce spotkań sympatyków obecnej władzy. Dlaczego episkopat milczy i nie odcina się od władzy – przecież to równia pochyła o czym mówią wolne miejsca siedzące we wszystkich kościołach – coraz więcej miejsc wolnych.

 16. Może by tak dla przykładu Kaczyński adoptował jakiegoś potworka? Jeśli to zrobi – wszystko odszczekam.

 17. Niedługo pojawia się w TVP info na paskach grozy: „zakonnice masowo gwałcone przez lewackich bojowkarzy”, „kościoły płoną, kto podpala Polskę?”, „bomba rozbrojona przez bohaterskich paulinów na Jasnej Gorze”.

 18. Towarzyszu pisiorze – te teksty już były: bandy warchołów ogłupione przez zachodnioniemieckich rewanżystów (za Gomułki) lub przez amerykańskich imperialistów za Gierka). Polska się zmienia i będzie się zmieniać, mam nadzieję na lepsze. Kościół proszę bardzo, niech sobie jest, pod warunkiem że księża będą jak wszyscy płacić podatki, że kk nie będzie dotowany z budżetowych pieniędzy i jego funkcjonariusze nie będą poza prawem. Kościół uważa, że rozwody są grzechem. No to niech katolicy się nie rozwodzą. Kościół uważa że cudzołóstwo jest grzechem. No to niech katolicy uprawiają seks tylko ze swoimi żonami. Ale niech kościół że swoją średniowieczną etyką niech się nie wpiernicza do mojego życia, dobrze? To kłamtwo że wierni w kościołach są atakowani
  Za dużo oglądasz tvpiss.

 19. @hotin

  Mi nikt szkoły nie spalił. Ponadto uważam, że na naukę nigdy nie jest za późno. Daleki jestem od tego by cię pouczać gdyż jesteś odporny na wiedzę a i z samodzielnym myśleniem też u ciebie krucho. Wielokrotnie pisałeś, że naukę zakończyłeś w 1944 roku. To niestey widać gołym okiem…
  Skoro to już ustaliśmy to na koniec wyjawię ci sekret: h** pisze sie przez „ch”. Tylko nie mów nikomu…

 20. @hotin

  Mi nikt szkoły nie spalił. Ponadto uważam, że na naukę nigdy nie jest za późno. Daleki jestem od tego by cię pouczać gdyż jesteś odporny na wiedzę a i z samodzielnym myśleniem też u ciebie krucho. Wielokrotnie pisałeś, że naukę zakończyłeś w 1944 roku. To niestey widać gołym okiem…
  Skoro to już ustaliśmy to na koniec wyjawię ci sekret: wulgaryzm, którego użyłeś pisze sie przez „ch”. Tylko nie mów nikomu…

 21. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Rozszalały tłum młodych ludzi atakuje kościół, policjanci stoją jak kołki w płocie. Rzucają butelkami, jajkami i petardami w modlących się na stopniach świątyni. Agresorzy stoją przed kościołem i krzyczą: „Rewolucja jest kobietą”.

  Tak, tu chodzi o rewolucję. Chodzi o zniszczenie porządku świata zbudowanego przez chrześcijaństwo. To, czego nie zdołali dokonać w Polsce towarzysze z PZPR, usiłuje przeprowadzić ogłupiona przez lewackie hasła młodzież, której wmówiono, że walczy o swoje prawa. Poziom zidiocenia tych młodych ludzi jest porażający.

 22. Brawo kobiety walczcie o swoje prawa feudalizm i ciemnogród katolicki się może wreszcie skończy w tym zapyziałym kraju

 23. @ hotin

  Według Słownika Języka Polskiego „ZAWDZIĘCZAĆ” to „być winnym wdzięczność za coś, co otrzymało się lub czego doświadczyło się dzięki komuś lub czemuś”. Ustalmy jedno raz na zawsze. NIE ZAWDZIĘCZAM nikomu utraty 7000000 PLN. Ja o tą utratę OSKARŻAM tych którzy ją wywołali i nie ponieśli za to odpowiedzialności. Te (i inne) kwoty, lekką ręką wydawane przez rząd PiS stały się swoistą kontrybucją na którą złożyliśmy się my wszyscy – ja i ty również.

 24. Dziś ponad 18 tysiecy zachorowań i 250 trupów. Za kilka dni, najdalej kilka tygodni, skończą się respiratory i miejsca w szpitalach. A ta świnia prowokuje protesty i zamieszki w szczycie epidemii. Jakim trzeba być skończonym łajdakiem, żeby przedkładać swoją żałosną propagandę nad życie innych Polaków? Powtarzam: nie da się przesunąć tej głupiej dyskusji np. na połowę 2021? Wtedy sobie Kaczorze rób co chcesz, broń nawet kotów poczętych, ale teraz błagam – ustąp. Ocalisz życie wielu swoich 70-letnich wyborców.

 25. Kościół katolicki w Polsce ma ok 160 000 hektarów gruntów ornych, będąc drugim po skarbie państwa właścicielem ziemi w Polsce. Pytam się: po co? Czy dla zbawienia dusz katolików księża muszą być aż tak obrzydliwie bogaci? Czy ktoś widział kiedykolwiek księdza na traktorze albo na kombajnie?

 26. Zbydlęcenie to jest w Toruniu. Tam ojciec inwestor masowo oszukuje staruszków metodą „na ksiedza”. Sute konto w banku, żarcie, złote pierścienie, wypasione fury. Jak klawo jest redemptorystą być.

 27. A jak tam ksiądz Cz. z kościoła Maksymiliana? Doskonale? Proboszcz też czuje się pewnie świetnie. On o niczym przecież nie wiedział. Żadnej pedofilli nie zauważył. Taki to mało spostrzegawczy jest.

 28. Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciwników orzeczenia. Podczas manifestacji

  blokowane są drogi, doszło do przerywanie mszy św., a także mazania po elewacjach kościołów.

  Nie brakuje wulgarnych haseł, takich jak przede wszystkim „Wypierd****” czy „Je*** PiS”.

 29. Ta rocznica minęła wczoraj

  27 X 1940 r. sanktuarium jasnogórskie zwiedził Heinrich Himmler, komisarz Rzeszy do Spraw Umacniania Niemczyzny. Przywódca hitlerowski był zaskoczony wiadomością, że przed wojną miejsce to nawiedzało rocznie ponad milion pielgrzymów.

  W następnym roku Heinrich Himmler zaczął intensywnie umacniać niemczyznę w Oświęcimiu, który wcześniej włączył do Rzeszy.

 30. Nazizm to narodowy socjalizm.
  Słowo „narodowy” jest przez Kaczynskiego stale i bez przerwy odmieniany przez wszystkie przypadki.
  „Socjalizm” – a czym jest łupienie lasy średniej oraz lepiej zarabiających robotników wykwalifikowanych i rozdawanie ich pieniedzy nierobom, lumpom i innym pińćsetplusowcom? To właśnie czystej wody socjalizm.
  Logicznie: pis = nazizm.
  Na szczęście Polska jest za słaba aby myśleć o podboju Europy. Chociaż nie wykluczam, że pewnego dnia Brudziński wzniesie okrzyk: „Wodzu, prowadź np. na Wilno”.

 31. Postulaty Kobiet!

  Wypierdalać z oświadczeniem Przyłębskiej
  Wypierdalać z Przyłębską
  Chcemy prawdziwego TK
  Chcemy prawidłowego SN, w całości
  Chcemy prawdziwego Rzecznika praw Obywatelskich
  Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
  Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji
  Chcemy pełni praw człowieka
  Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół
  Chcemy dymisji rządu
  Powołujemy Radę Konsultacyjną jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać burdel po PiS

 32. 80 lat temu (okrągła rocznica) Heinrich Himmler odwiedził klasztor na Jasnej Górze, powitany przez ojców paulinów.

 33. KONSTYTUCJA RP

  Art. 13.

  Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

 34. A dlczego ta świnia nie chce ogłosić: „z uwagi na epiedmię przekładam rozstrzygnięcie tej sprawy za pół roku, kiedy się wszystko uspokoi?” Ponieważ jest cholerną świnią, która dla utrzymania się przy żłobie zrobi wszystko. Nawet kosztem x trupów.

 35. ci co szukali schronienie w Kościele w czasie komuny teraz go atakują za komuny nie wchodzono do Kościołów a dziś banda faszystoesbeków atakuje Kościół zomo załatwiło by ten problem z barbarzyńcami opanujcie się jest jeszcze czas .WARA OD KOŚCIOŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 36. Siedemdziesiąt osiem lat tenu, 28 października 1942 r., Niemcy rozstrzelali pod Ścianą Straceń w Auschwitz około 280 Polaków. W rocznicę tego tragicznego wydarzenia na rynku w Oświęcimiu odbędzie się kontrowersyjna manifestacja kobiet.

 37. Oczywiscie fakt, że „towarzyskie odkrycie prezesa Kaczyńskiego” ogłosiła wyrok dokładnie wtedy, gdy gwałtownie zaczęła rosnąć liczba zakażeń, nikogo z was nie dziwi?

 38. @ Obywatel

  Akurat ja to hotina bardzo lubię, nazywam go pieszczotliwie „maskotką portalu”. Uosobieniem najgorszych przywar typowego PiSowca jest tylko „przy okazji”…

 39. @hotin

  Skoro manifestowanie w „rzekomo demokratycznym” kraju to przestępstwo to czym w takim razie są:

  1. 70000000 PLN na wybory, które się nie odbyły;
  2. 2000000000 PLN dla TVP, która ponosi straty;
  3. Wizyta Kaczyńskiego na cmentarzu w dobie pierwszego „lockdownu”;
  4. Dzieci szkołach w „przeddzień” jesiennej fali koronawirusa;
  5. Respiratory za które zapłacono a nie dotarły;
  6. Maseczki bez atestu przywiezione najdroższym możliwym środkiem transportu;
  7. itp., itd.

  Nie odpowiadaj na moje pytania. Mogę ci jedynie doradzić żebyś w przypływie resztek zdrowego rozsądku sam szukał odpowiedzi…

  Stanisław Bareja byłby pod wrażeniem…

 40. @Arleta

  Droga koleżanko, PiSowcy nie drżą z obawy przed manifestującymi (manifestacje są wynikiem działań TK i rządu). PiSowcy boją się tego, że bańka rozdmuchana przez rząd do granic absurdu wkrótce może pęknąć. Trzask pękającej bańki spowoduje, że będą musieli nagle obudzić się z błogiego snu, do którego bajki na dobranoc opowiadał rząd PiS. Pozostaje mi tylko życzyć im w miarę miękkiego zderzenia z tym co zobaczą po przebudzeniu. Tymczasem PiS aż tupie nóżkami z obawy przed utratą władzy (w bliższej lub dalszej przyszłości). To jest właśnie „suma wszystkich obaw”. Jeśli nawet teraz PiS się śmieje to coraz częściej jest to śmiech przez łzy…

  PS. Rząd rozważa kolejny „lockdown” (po osiągnięciu granicy 20000 zakażeń) kładąc na szali m.in. to co zostało z polskiej gospodarki. Coś ci powiem: z zamrożeniem gospodarki jest tak jak z zamrożeniem np. kota – trudno oczekiwać, że po odmrożeniu stanie na nogi.

 41. Pisowcy się na was śmieją a nie boją. Stado baranow, wyciągnięte na ulice przez POKO, która przez lata nic z tym nie robiła. Teraz gdy potrzebna im sila ludu korzystają z okazji :/

 42. No no, takiego popłochu wśród PiSowców to ja jeszcze nie widziałem. Ktoś pod artykułem pisał o tym, że ta manifestacja to okazja do rozprzestrzeniania się wirusa.
  Mam dobre wieści. 2 lipca 2020 Pan Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że „wirusa nie trzeba się już bać”. No chyba nie chcecie mi powiedzieć, że kłamał z uwagi na ówczesne wybory? No bo jeśli wirus nadal jest groźny to dlaczego pozwolono na naukę w szkołach z początkiem roku szkolnego? Czyżby celowe działanie? Właśnie temu zawdzieczamy obecne statystyki zakażeń…

  Coś wam powiem drodzy PiSowcy. Drżycie ze strachu ale to nie koronawirusa się teraz boicie. Nie lękajcie się… Będzie lepiej bo gorzej już chyba być nie może, biorąc pod uwagę to co serwuje nam obecna „wladza”. Rząd się chwieje bo nie radzi sobie z niczym i dlatego na siłę stara sie odwrócić od tego uwagę.

 43. Jeżeli te znicze w intencji duszyczek, które musiały przedwcześnie rozstać się ze swoimi ciałkami zanim mogły ujrzeć świat to nawet OK. Część może już w intencji tych, którzy umrą zarażeni skutkiem nieodpowiedzialnych zachowań tłumu. Miejsce dosyć eksponowane i nieważne że pod przychodnią stomatologiczną i sklepikiem – liczy się intencja. Szkoda, że trochę z ukrycia w ciemnościach i maseczkach.
  Prawo spadkowe:
  Art. 5.
  § 1. Spadkobiercą może być tylko ten, kto żyje w chwili otwarcia spadku.
  § 2. Dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte, lecz jeszcze nieurodzone, może być spadkobiercą, jeżeli przyjdzie na świat żywe. W tym przypadku uważa się, że staje się ono spadkobiercą tak, jak gdyby było już urodzone w chwili otwarcia spadku.

 44. Bede. Trzeba byc w tym momencie to jest nasze być albo nie być. Kobietg jestem z wami. A wszystkich PiSiorow i ich wyborcow zlewajmy ciepłym moczem sredniowiecze i i dno. Cala Polska krzyczy z nami w….. ć z PiSowcami!!!!!

 45. Panowie szukający swojej drugiej „mądrej” połówki. Po wściekłej czerwonej błyskawicy jak u bandytów SS, na ulicy łatwo rozpoznacie te, które z pewnością na dobrą żonę się nie nadają. Wybór nigdy nie był tak prosty. Kobieta, która sama nie myśli i daje się bezmyślnie wciągnąć w te brednie o aborcji pomimo tego, że pewnie nigdy jej nie będzie jej ona dotyczyć. To wygląda tak jak by ktoś zawirusował im mózgi szkodliwym oprogramowaniem. Żal ściska serce, że te kobiety mają odwagę publicznie pokazywać takie dno intelektualne. Na dodatek mylnie uważają, że działają w słusznej sprawie.

 46. Ciekawe czy lokalny PiS (Zbigniew Starzec, Waldemar Łoziński i Jakub Przewoźnik) będą bronić siedziby swojej ukochanej partii. Prezes wymaga od was złożenia ofiary na ołtarzu ojczyzny 🙂

  Panowie, suweren mówi sprawdzam!

 47. KONSTYTUCJA RP

  Art. 13.

  Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

 48. Drogi Kibicu,
  ja też jestem kibicem Unii i to bardziej niż myślisz.
  Strzeż mnie Panie Boże, abym kiedykolwiek była za aborcją na życzenie.
  Ale rozumiem, że kobiety chcą mieć wybór czy dadzą radę bezsilnie patrzeć na cierpienie swojego umierającego dziecka (nieważne jak zdeformowanego. Dla matki jej dziecko zawsze będzie najpiękniejszą istotą na świecie) lub przez całe życie nieść to brzemię z mierną pomocą państwa i średnią społeczeństwa.

 49. PRZECIW CZEMU LUB KOMU ONE PROTESTUJĄ ???? Przeciw temu że wyrok jest zgodny z Konstytucją ??? Jeżeli chcą zmian niech dążą do zmiany prawa. Dlaczego teraz KOD, PO-KO i inne nawiedzone nacje nie zbierają podpisów aby dążyć do zmiany prawa ??? Ja sam się im tam podpiszę. Ale nie o to chodzi cwaniakom z tych pseudo obrońców prawa. Gdzie są teraz okrzyki KONSTYTUCJA ??? Im chodzi o to aby rękami kobiet obalić legalnie wybrany rząd. Nie udało się poprzez nauczycieli to może teraz. Dla nich one są mięsem armatnim z góry skazanym na straty, w walce o koryto.

 50. Energia protestów wygaśnie, bo nikt nie jest w stanie być na ulicach non stop, szczególnie w czasie pandemii.

 51. “Moje ciało, moja sprawa” No ok. Ale dziecko w łonie matki to nie ciało kobiety tylko inna osoba, która ma takie sama prawa jak ta kobieta. A więc ma prawo do życia. W polskim prawie nie ma przyzwolenia na zabójstwo innej osoby ze względu na fakt, że dana kobieta ma za małe mieszkanie (jak pani Przybysz) czy dziecko ma zespół Downa. Wiele osób z zespołem Downa robi karierę, ma rodziny i dzieci. Kochają i są kochani. A lewactwo chce mieć przyzwolenie na zabijanie takich dzieci. Wiecie kto też chciał mieć władzę nad tym jacy ludzie mogą żyć a nie? Naziści. Nie możemy pozwolić, zwłaszcza w mieście tak dotkniętym przez nazizm na próby powrotu do dyskryminacji człowieka ze względu na to że jest chory i inny niż byśmy chcieli. Pomimo kłamstw wpajanym kobietom przez bojówki antify i skrajnej lewicy nikt nie ogranicza aborcję dzieci, które i tak nie przeżyją (z bezmózgowiem itd), ale nie ma przyzwolenia na zabójstwo dzieci chorych, które mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

  Tak, to jest wojna. Wojna osób które są za śmiercią, a tymi którzy są za życiem. Nie pozwólmy by szatan zatryumfował. Musimy odeprzeć atak nieprzyjaciela. Nie pozwólmy by zwyciężyła ideologia śmierci. Chrońmy życie. Chrońmy nasze rodziny. Chrońmy kobiety przed skrajną lewicą. Chrońmy godność człowieka. Michale Archaniele wspomagaj nas w walce z szatanem.

 52. Skończą się protesty ,gdy rząd ogłosi iż każdy spisany podczas protestów, nie otrzyma pomocy państwa, (zasiłku, bezzwrotnej pomocy, zwolnienia z ZUS) Tak trzymać👍

 53. Według szacunków obecnie na 1000 demonstrantów w Oświęcimiu może przypadać około czterech, którzy nie wiedzą jeszcze nawet o tym, że są zakażeni, ale przenoszą nieświadomie koronawirusa dalej.

 54. Rubi glupoty opowiadasz. Nie chca zlikwidowac badan prenatalnych tylko rozszerzyc zeby byly dostepne nie tylko dla kobiet 35+…a co do ciemnogrodu czy rozwoju-mam gdzies twoje zero jedynkowe myslenie. Jestem kibicem Unii, jestem przeciwko ostatniemu wyrokowi TK, ale mam tez zwyczajne obrzydzenie jak widze to cale lgbt i ich żądanie”aborcja na życzenie”…

 55. Pisiory się zmobilizowali i komentują, nawet wbrew temu co sami myślą. Przez te baby mogą stołki stracić

 56. O przyzwoitości niech się wypowiadają Mamy heroicznie poświęcające się swoich chorym dzieciaczkom (tym małym i tym dorosłym)

 57. Co za szaleństwo. Czy wy słyszycie, że to tak jakby te chore kobiety krzyczały „CHCĘ ZABIĆ TO DZIECKO, TO SŁABE CHORE DZIECKO, CHCĘ ZABIĆ, A WY MI TEGO BRONICIE. A JA MAM DO TEGO PRAWO. Czy tak postępuje normalny człowiek, normalna przyzwoita kobieta. Są inne metody, którymi można dążyć do zmian prawa. Takie zachowanie powinno stanowić opór i brak społecznej akceptacji. Agresywne zachowanie tych kobiet to ich totalna demoralizacja, a nie żadna demokracja. A czy te kobiety mogłyby walczyć o prawa kobiet w islamie? Czy pomyślały jak tam dziewczynki są okaleczane płciowo. To jest prawdziwy i straszny problem z którym należy walczyć.

 58. Ano, zmusza.
  Czasem trzeba dokonać wyboru i odpowiedzieć sobie na pytanie: jakiej Polski chcę dla moich dzieci?

 59. Nikt nikogo nie zmusza, wychodząc na ulicę każdy powinien być świadomy zwiększenia zarażeń,
  przez co więcej starych ludzi umrze. Podobnie jak nikt nikogo nie zmusza do wznoszenia chamskich okrzyków „wypierdalać”.

 60. Dziś kobiety mówią sprawdzam…
  Kibice Unii Oświęcim muszą się opowiedzieć czy są z kobietami (w tym środowiska LGBT, czy z katolickimi biskupami i Jarkiem Kaczyńskim!

 61. Dziś zabija zdrowych dorosłych naczelny wódz, zmuszając ludzi do wyjścia na ulicę w szczycie pandemii.

 62. Serdecznie zachęcamy wszystkich dobrych ludzi do przyjścia z całymi rodzinami. Zgromadzenie będzie miało charakter pokojowy. Uprasza się zabranie ze sobą znicz, natomiast każdy uczestnik bezpłatnie otrzyma na całe życie Sars-CoV2 wraz z długofalowymi skutkami.

 63. Aby aborcja eugeniczna w Polsce była możliwa trzeba zmienić Konstytucję np. wprowadzając zapis, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia tylko zdrowemu człowiekowi prawną ochronę życia” – umożliwiłoby to zabijanie nie tylko chorych dzieci przed urodzeniem ale również i chorych po urodzeniu. Na szczęście dla chorych i starych (zazwyczaj chorych) Konstytucja Polski przewiduje prawo do życia „każdego człowieka” a nie tylko „zdrowego człowieka”.

 64. Jeśli dziś nie zrobimy nic, jutro obudzimy się w totalitarnym państwie, które będzie decydować za nas w każdym aspekcie życia.

  Dziewczyny, Kobiety, Koleżanki,Mamy i Babcie!
  Dziś mamy „wyrok” TK, jutro zlikwidują badania prenatalne (po co się denerwować 9 miesięcy, skoro i tak trzeba urodzić). Potem do likwidacji antykoncepcja…

  Do zobaczenia na Rynku!

 65. Niigdy nie byłem za aborcją na życzenie. Natomiast chyba rzeczywiscie trzeba będzie tam być chocby z uwagi na bezpieczeństwo naszych kobiet.
  Panowie , trzeba trzymać idiotów od nich na dystans.

 66. Oczywiście, że będę. Każdy Człowiek Przyzwoity musi tam być. A więc i @masterkosa i @stefan B.tam przyjdą. Dziś karzełek moralny z Żoliborza ujawnił pełnię swej psychozy. No cóż, wypada zgodzić się z diagnozą Pana Prezydenta Wałęsy. Fizyczna likwidacja. Dla dobra państwa.

Send this to a friend