Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Deficyt pielęgniarek w szpitalu

Dyr. Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek poinformował, że jest gotów zatrudnić kilkadziesiąt pielęgniarek. Stara kadra powoli odchodzi na emeryturę, a likwidacja szkół pielęgniarskich w latach 90′ przyczyniła się do spadku popularności tego zawodu w Polsce. Aktualnie sytuacja się zmieniła. Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu stara się wypełnić pustkę w szeregach pracowników oświęcimskiej lecznicy.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. W oświęcimski szpitalu bardzo mało płacą. Lepiej zatrudnić się w ościennych powiatach lub sektorze prywatnym. Zarządzaniem tą instytucją polega na starej zasadzie: oszczędności i wyniki uzyskuje się niskimi płacami. Wielu absolwentów PWSZ znajduje pracę w BB, Tychach czy Jaworznie.

    W Oświęcimiu chwalą tylko hospicjum.

  2. Za najniższą krajową, to i salowych Dyrektorze nie znajdziesz. Daj odpowiednią kasę, będziesz miał profesjonalnych ludzi do roboty. Tak trudno to zrozumieć?

  3. Byłem operowany w Oświęcimiu i jestem zadowolony. W mojej rodzinie też nikt nie narzeka na oświęcimski szpital. Może rzeczywiście Bielsko ma lepszych niektórych specjalistów, ale to nie oznacza, że nasz szpital jest zły.

  4. A słyszeliście o tym, że pielęgniarki wolą pracować w sąsiednich powiatach bo tam lepiej płacą i jest wyższy poziom usług medycznych ? Oświęcimski szpital uchodzi za słaby. Coś w tym jest skoro lekarz tam pracujący sam odradzał mi zabieg w Osw. Dyskretnie zasugerował Bielsko.

Send this to a friend