Informacje

POWIAT. W ostatniej chwili zdążyli ratując życie

Służby ratunkowe w ostatniej chwili zdążyły z interwencją ratującą życie. Ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci apelują o kontrole instalacji wentylacyjnej oraz  instalacje czujników wykrywających czad.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 07.00 w Porębie Wielkiej, gdzie ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci weszli siłowo do jednego z domów jednorodzinnych. Po wejściu do wnętrza w jednym z pomieszczeń ujawnili leżącego na podłodze 53 – letniego mężczyznę oraz leżącą na łóżku 73 – letnią kobietę. Oboje byli przytomni i słyszeli pukanie do drzwi, jednakże z uwagi na podtrucie tlenkiem węgla nie byli  w stanie się ruszać. Zarówno seniorka jak i jej syn pod opieką ratowników medycznych trafili na leczenie do szpitala.

Służby ratunkowe przypominają mieszkańcom powiatu oświęcimskiego, że w okresie grzewczym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Warto sprawdzić drożność wentylacji oraz wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend