Informacje

OŚWIĘCIM. Bezdomny spał na mrozie pod mostem

Dzielnicowy oraz policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji ocalili życie bezdomnego, który pomimo niskich temperatur spał w śpiworze pod mostem na rzece Sole. Choć mężczyzna początkowo nie chciał żadnej pomocy, policjanci nie ustąpili i po kilkudziesięciominutowych negocjacjach mężczyzna trafił do noclegowni.

Policjanci, w czasie okresu zimowego, wielokrotnie interweniują wobec osób, które przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi,  szukają schronienia w piwnicach, na strychach, bądź w opuszczonych budynkach. Interwencje takie,  niejednokrotnie ratują bezdomnym życie. Zdarzają się również i przypadki, kiedy zamiast udać się do noclegowni, bezdomny decyduje się spać pod gołym niebem. Tak było również w ubiegły piątek (12.02.2021).

Tuż po godzinie 21. 00 dzielnicowy Osiedla Zasole w Oświęcimiu wraz patrolem, pod mostem na rzece Sole zauważyli śpiwór, a w nim śpiącego mężczyznę. W rozmowie z 39 – latkiem mundurowi ustalili, że jest on bezdomny, ale nie widzi potrzeby, aby opuszczać to miejsce. Funkcjonariusze widząc, że mężczyzna jest zziębnięty, obawiając się, że nie przetrwa mroźnej nocy, nie ustąpili. Podczas kilkudziesięciominutowej rozmowy nakłonili 39 – latka, aby pojechał do noclegowni. Po uzyskaniu zgody mężczyzny policjanci zabrali go do radiowozu i przewieźli do oświęcimskiej noclegowni.

Policjanci apelują o pilne zgłaszanie interwencji, gdy zagrożone jest ludzkie życie. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend