Informacje

OŚWIĘCIM. Brak zarażonych wśród mieszkańców Oświęcimia

Według informacji uzyskanych przez miasto z oświęcimskiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na dzień 18 marca nie stwierdzono osób zarażonych wśród mieszkańców Oświęcimia, w związku z tym nikt nie przebywa w szpitalu na oddziałach zakaźnych. Kwarantanną domową objęte są 4 osoby.

Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przez niebezpiecznym wirusem jest higiena osobista i prawidłowe mycie rąk. Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną tel. 604 197 624 lub z NFZ tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia). Pomocą mieszkańcom służy też Miejskie Zarządzanie Kryzysowe -33 842 93 03 w godzinach pracy urzędu, całodobowo 986 lub 33 842 92 12 i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – 33 844 88 80.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Cz to prawda ze Chwierut obciął sobie i prezesom miejskich spółek polowe poborów ?

 2. Nasram teraz we włąsne gniazdo ale to samo ciśnie się na usta. Polacy(nie wszyscy wprawdzie ale krzykacze mają zawsze największą siłe przebicia) to taki poprany naród który jak jest dobrze robią wszystko zeby to spieprzyć a potem jak jest źle to jest tych krzykaczy kolaborantów garstka ale reszta walczy znowu o to by było dobrze …… chyba tylko po to żeby znowu to spieprzyć.
  Ludzie co z nami jest!!!?

 3. hotin co ci lata po tym łbie że obrażasz naszego Prezydenta,orędzie do narodu które wyglosil było mądre i prawdziwe.Faktycznie powinni cię zamknąć a do tego kara finansowa za obrazę głowy państwa.Tym razem przesadziłeś.

 4. Więcej czasu w mieszkaniu, więc trudniej znieść wielogodzinne ujadanie psa za ścianą. Parokrotne powiedzenie właścicielowi i odpowiedź: no tak, zawsze tak jak mnie nie ma. Muszę się jeszcze zastanowić jak się podpisywać bo poprzedni „jan” widzę jeszcze u kogoś innego w użyciu.

 5. Czytam te komentrze i zgroza mnie ogarnia widząc stan umysłu platformerskich krzykaczy. Mielibyśmy niezłe piekiełko gdyby nadal rządzili ci jedynie słuszni dla brukseli i ich siepaczy w Polsce. Służba zdrowia byłaby juz prawie prywatna testów nie byłoby tyle ile trzeba a większośc dostępna byłaby odpłatnie itd. itp . strach pomyśleć jakby teraz wyglądała epidemia u nas. Scenariusz byłby może nawet taki żeby ulżyć zusowi i było co chapnąć to starzy niech wymierają a my władcy siedzimy i przyglądamy się z bezpiecznych pieleszy.
  Brawo dla rządu tak znienawidzonego przez tzw.”Europejczyków” ja nazwałbym ich inaczej.
  To z całą pewnością jest DOBRA ZMIANA dla Polski i oby trwała jak najdłużej.

  A teraz plujcie jadem

 6. Hotin z tym gebelsem to mnie rozbawiles…przeciez to Twoje drugie imie…

 7. Żona zaglądając do pokoju hotina zapytała:
  – Coś Ci kupić?
  – Och, to co zwykle, pasztet z gęsich wątrobek i butelkę czerwonego wina.
  Żona kupiła hotinowi to co zwykle: kawałek słoniny, cebulę i pół litra wódki.

 8. Tow. hotin ilu mieszkańców przebadano pod kątem koronawirusa na zlecenie dobrej zmiany? Nie zabierajcie głosu w temacie o którym nie macie zielonego pojęcia.

 9. Debile wracają teraz z nart. Bo przecież przepadłyby pieniądze. Więc zacznie się miej więcej za tydzień.
  Stefan – święte słowa.

 10. @StefanB jak nie wiadomo o co chodzi….. linie lotnicze nie mogą latać tylko Lot lata w akcji powrót do domu. Że niby tak z dobroci …. A personel pokładowy w żaden sposób nie jest zabezpieczony przed wirusem, nie jest poddawany kwarantannie ….dla mnie to absurd

 11. Szanowni Państwo, szczyt propagandy,akcja lot do domu, sprowadzono zza granicy polskich podróżnych, co było dobre i za razem kosztowne,a nie
  starczyło wyobraźni by tych ludzi bezpiecznie odeskortowac do domu w celu odbycia kwarantanny.I tak ludzie ci jechali dalej transportem publicznym.Koleja,autobusami etc.
  Zatem pytam, o co tu k…. na prawdę chodzi???

 12. Oczywiście wielki szacun dla pracowników handlu, piekarzy, masarzy oraz pracowników transportu. Jak już ktoś pisał pomagają nam wszystkim zachować odrobinę normalności. Dziękuję 🙂

 13. Warto zauważyć że trwa korona remont. Społeczeństwo tłumnie ruszyło do sklepów remontować mieszkania, domy. Jeżeli kwarantanna to jak w Czechach otwarte apteki i sklepy spożywcze w określonych godzinach. Urzędy tylko on-line. Po godzinie np 19 odkażanie ulic i chodników a tym samym zakaz wychodzenia z domu pod groźbą mandatu. Wtedy kwarantanna miałaby sens. A tak ten się stosuje a tamten remontuje….

 14. @Teresa Nie masz pojęcia, co to jest kwarantanna. W/g ciebie, piekarze i masarze, sprzedawcy, konwojenci też mają być w domu, czy TYLKO TY.

 15. Wołacie o niewychodzenie z domu. Kwarantanna. To pomóżcie mi zrozumieć czemu ludzie w urzędach i w bibliotece przychodzą do pracy? Gromadzą się tam dziesiątki ludzi, większość kobiet, które zostawiły w domu dzieci. Gromadzą się, zarażą się, przeniosą wirusa do domu … Mądre to? Czy ci ludzie nie mogą być w kwarantannie domowej jak reszta społeczeństwa? Zastanówcie się? Tak ciężko podjąć dobrą decyzję dla ogółu? Wstyd … Prywatne firmy powysyłały ludzi do domów, bo bezpieczniej. A ci jak woły, dalej aż do zarażenia

 16. Jan zadzwoń do sanepidu i sprawdź jak to działa ,pewne ze cię zamkną

 17. odp. hotin – to zasługa tego,że wykonuje się za mało testów… Musi być rezerwa dla wybrańców suwerena, aby mogli się badać na żądanie i dalej tumanić ciemnego luda, który zagłosuje tak jak trzeba…

 18. Te parapasrapa-neo wyzwól mnie z mojej niewiedzy i tego systemu :). Jestem tylko baterią R14.Pomocy:):) Odstaw to co bierzesz albo weź więcej bo nie działa.

 19. Na Osiedlu knajpa spod Berlina przeniosła się na teren dewastacji parku.

 20. Wirus istnieje tylko w waszych umysłach i w mediach . Jak to jest że 18 października 2019 miesiąc przed ogłoszeniem informacji w mediach o Chińskim wirusie przeprowadzono ćwiczenia pod przewodnictwem The Johns Hopkins Center for Health Security we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym i Fundacją Billa i Melindy Gatesów podczas których symulowano wybuch epidemii na dużą skalę wraz ze skutkami gospodarczymi i społecznymi.
  Opierając się na faktycznych wydarzeniach, Event 201 identyfikuje ważne problemy polityczne i wyzwania związane z gotowością, które można rozwiązać przy wystarczającej woli politycznej i uwagi. Zagadnienia te zostały opracowane w formie narracji, aby zaangażować i edukować uczestników i odbiorców.na temat wirusa.

  Event 201 Pandemic Exercise: Segment 1, Intro and Medical Countermeasures (MCM) Discussion

  Jak bardzo jesteście leniwi i jak bardzo jesteście uzależnieni od systemu żeby tego nie dostrzegać , zacznijcie w końcu myśleć.

Send this to a friend