Informacje

OŚWIĘCIM. Awantura na SOR, pacjent był pijany

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali  28 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, posiadał przy sobie narkotyki, a także dopuścił się znieważenia interweniujących wobec niego policjantów.

W nocy z środy na czwartek (20/21.07.2022) tuż po północy dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie,  który awanturował się na SORze. Na miejsce natychmiast został wysłany jeden z patroli.  Policjanci ustalili, że sprawcą zakłócenia ładu i porządku publicznego jest 28 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu (2 promile). Zaczął znieważać interweniujących wobec niego policjantów. W związku   z tym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili, że posiada przy sobie woreczek z białym proszkiem. Policyjny narkotester wskazał, że jest amfetamina w ilości kilku porcji.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków oraz znieważenia policjantów.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie policjantów grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend