Informacje

O co powalczy FC Barcelona w kolejnym sezonie?

Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony został już oficjalnie potwierdzony, dlatego też o reprezentancie Polski można w całym tego słowa znaczeniu mówić jako o nowym piłkarzu Dumy Katalonii. Jakie cele będzie miał jego nowy klub w nadchodzącej kampanii ligowej?

Problemy finansowe

Od dłuższego czasu jednym z głównych tematów w mediach są problemy finansowe Barcelony. Doszło nawet do sytuacji, w której Duma Kataloni miała problemy, aby zarejestrować zawodników sprowadzonych za darmo. Klub zdecydował się jednak na zagranie va banque, jakim jest sprzedaż dźwigni finansowych związanych z prawami do transmisji. Zastrzyk gotówki z pewnością pomoże tej drużynie, ponieważ aktualna kadra nie była w stanie rywalizować o najwyższe cele. Patrząc jednak na dokonywane ruchy na rynku transferowym, widać, że Barcelona nie zamierza dłużej tkwić w marazmie. Robert Lewandowski i Raphinha także Jules Kounde to nazwiska, które robią wrażenie. Podobnie oczywiście jak kwoty transferowe, ponieważ Barcelona pomimo ponad miliarda długów wydała w tym okienku już ponad 150 milionów euro.

W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych ruchów na rynku, ale obecnie tematem przewodnim jest sprzedaż Frenkiego de Jonga. Barcelona zalega o ponad 17 milionów euro w wypłatach dla tego piłkarza. Doszło nawet do sytuacji, w której Holender dostał propozycję przedłużenia swojej umowy, jednak z obniżką zarobków o blisko 40%. Jeśli nie zaakceptuje nowych warunków, to będzie musiał pożegnać się z zespołem albo nawet zostanie przesłany do drużyny rezerw. Trzeba przyznać, że jest to mocno abstrakcyjna sytuacja, w której klub wydaje ponad 150 milionów na nowych piłkarzy, a nie ma odpowiedniej liczby środków, aby pokryć zadłużenia względem swoich aktualnych zawodników.

Kwestia dźwigni transferowych prawdopodobnie będzie powtarzana na rynku transferowym w najbliższych latach. Barcelona zainicjowała coś, co pozwoliło jej wrócić do gry, więc myślę, że zapisze się to w kanonach piłki nożnej, a kluby będą o tym pamiętać.

Cele na kolejny sezon

Analizując ruchy na rynku transferowym, nie mam żadnych wątpliwości, że celem Barcelony będzie gra o najwyższą stawkę. W poprzedniej kampanii ta drużyna nie wyszła nawet fazy grupowej w Lidze Mistrzów, a tym razem spodziewam się walki o zwycięstwo. Trzeba przyznać, że pod kątem kadrowym ta drużyna jest w stanie powalczyć o zwycięstwo w tych rozgrywkach i zgadzam się tutaj z przewidywaniami zakładów sportowych.

Istotne będzie również odzyskanie mistrzostwa Hiszpanii, ponieważ w 2 poprzednich latach trafiło ono do Madrytu. Najpierw mistrzem kraju zostało Atletico, a w poprzedniej kampanii rozgrywki zostały zdominowane przez piłkarzy Realu Madryt. Kibice Dumy Katalonii z pewnością chcieliby wrócić na tron na krajowym podwórku. Nie ma wątpliwości, że w porównaniu z poprzednią kampanią jakość tego zespołu jest zdecydowanie wyższa, co odbija się również na kursach przygotowanych przez zakłady bukmacherskie. Po ostatnich ruchach na rynku transferowym analitycy uważają, że Barcelona jest jednym z głównych kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów, a także powinna powalczyć z Realem Madryt o triumf na boiskach La Liga.

Podsumowując cele tego zespołu na najbliższy sezon, wydaje mi się, że realnie patrząc Blaugrana będzie chciała, powalczyć o potrójną koronę. Jakość tego składu jest naprawdę wysoka, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że praktycznie na jedną pozycję mają po 2 klasowych zawodników, to Xavi będzie miał w kim wybierać.

Cele Barcelony na kolejny sezon:

  • Mistrzostwo w La Liga
  • Zwycięstwo w Lidze Mistrzów
  • Wygrana w Pucharze Króla

Robert Lewandowski w nowych barwach!

Zakłady bukmacherskie oczywiście oferują już również typy związane z liczbą zdobytych goli przez Roberta Lewandowskiego, a także jego występami w nowym klubie. Można obstawiać zarówno liczbę zdobytych bramek w sezonie ligowym w rozgrywkach Ligi Mistrzów, jak i w bezpośrednim pojedynku z Karimem Benzemą. Wiele osób ostrzy sobie zęby na pojedynek tych 2 snajperów. Lewandowski w poprzednich latach nie miał łatwych przeciwników, jeśli chodzi o walkę o koronę króla strzelców na boiskach Bundesligi. Najpierw Timo Werner, a później Erling Halland to byli piłkarze, którzy zbliżali się do osiągnięć Polaka, jak przegrywali w końcowym rozrachunku.

Podsumowując występy reprezentanta Polski w poprzedniej kampanii, łatwo zauważyć, że nie był to tak spektakularny sezon jak 2020/2021. Lewy tym razem nie pobił rekordu wyśrubowanego w poprzedniej kampanii, jednak nadal prezentował się na bardzo wysokim poziomie. Doskonale widać to na poniższej infografice, które wskazuje, że Polak po raz kolejny zdobył więcej bramek niż rozegrał spotkań w lidze niemieckiej. Czy uda mu się powtórzyć taki scenariusz również w najbliższej kampanii?

Wielu ekspertów poddaje tutaj pod dyskusję kwestię aklimatyzacji w nowych rozgrywkach. Nie ma wątpliwości, że Polak będzie potrzebował trochę czasu, aby przystosować się do piłki w hiszpańskiej lidze. Bez wątpienia jest to inny rodzaj futbolu, niż ma to miejsce na boiskach Bundesligi. Sam Polak w jednym z wywiadów przyznał, że w Hiszpanii gra się bardziej piłką, natomiast w Niemczech stawiany jest przede wszystkim nacisk na szybkość.

Robert Lewandowski nie powinien mieć jednak problemów, aby odnaleźć się w stylu gry Dumy Katalonii. Wszystko za sprawą tego, że Polak ma za sobą prawie dwuletnią współpracę z Pepem Guardiolą, który przecież jest jednym z autorów obecnego stylu gry Barcelony. Lewy w wielu wywiadach przyznawał, że właśnie postać tego trenera była najważniejszą w jego karierze. Teraz będzie miał za to okazję współpracować z Xavim, który wyznaje podobne wartości do Pepa Guardioli. Czy Barcelona pod jego wodzą wróci na szczyt najbliższej kampanii? Transfer Roberta Lewandowskiego to z pewnością krok w odpowiednią stronę, ale boisko zadecyduje.

Robert Lewandowski w ostatnim sezonie:

  • 34 rozegrane mecze ligowe
  • 35 strzelonych bramek w Bundeslidze
  • 4 asysty ligowe
  • 2952 liczba rozegranych minut w Bundeslidze.
  • 13 bramek w 10 meczach Ligi Mistrzów

Więcej lokalnego sportu czeka na Ciebie w specjalnej zakładce!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend