Informacje

OŚWIĘCIM. Areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie śledczym osadzili  44 – latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 37 – letniego mieszkańca Oświęcimia.

W czwartek (06.04.2023) w Oświęcimiu tuż po godzinie 21 operator numeru alarmowego został powiadomiony przez mieszkankę Oświęcimia, iż jej konkubent wrócił do domu z raną klatki piersiowej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i ratownicy medyczni. Poszkodowany w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu doszło do kłótni i szarpaniny pomiędzy dwoma mężczyznami. Starszy z nich 44 – letni wyciągnął nóż którym ugodził 37 – latka w klatkę piersiową. Sprawca został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia na podstawie zebranych dowodów 44 – latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa.

W sobotę (08.04.2023) przed południem podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut prokuratorski. Następnie trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 44 – latek został doprowadzony do jednego z aresztów śledczych. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, ponieważ odbywał wcześniej wyroki za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend