Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. 75 tys. zł nagrody dla hokeistów

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, przekazał drużynie Re-Plast Unii Oświęcim finansową nagrodę za zdobycie wicemistrzostwa Polski.

Przypomnijmy, że ostatni medal mistrzostw Polski zawodnicy Unii sięgnęli w sezonie 2011/2012. Radni miejscy na wniosek prezydenta Janusza Chwieruta postanowili docenić trud zawodników i sztabu szkoleniowego oraz przekazać drużynie nagrodę w wysokości 75 tysięcy złotych.

Po ośmiu latach nasza drużyna hokejowa zdobyła medal mistrzostw Polski. To efekt ciężkiej pracy i zasługa wielu osób: zawodników, trenerów, sponsorów, działaczy i za to należy się im wyróżnienie i podziękowanie zarówno od miasta, jak i wszystkich kibiców. Nasza drużyna hokejowa Re-Plast Unia Oświęcim wspaniale promuje miasto i wszyscy jesteśmy z niej dumni

– podkreślił Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Zadowolenia z tego faktu nie krył Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport, która wspólnie z Towarzystwem Hokejowym Unia Oświęcim zarządza klubem.

Cieszy nas, że prezydent wraz z radnymi miasta Oświęcim wspierają oświęcimski hokej. Na odbiór medali przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać, ale nagroda niebawem zostanie podzielona między zawodników, którzy mieli wpływ na ten sukces

– powiedział Paweł Kram.

Przypomnijmy, iż miasto Oświęcim jest głównym partnerem drużyny Re-Plast Unii Oświęcim i od pięciu lat jest większościowym udziałowcem Spółki.

Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. @bbj

  Czytając twego posta widać jak na dłoni, że ten rzekomy rozwój z całą pewnością nie jest rozwojem intelektualnym.

 2. Brawo Panie Chwierut Oświęcim sporo sie rozwija wystarczy popatrzeć na miasta o podobnej wielkości że Oświęcim naprawdę sie zmienił na lepsze. Plus za wsparcie hokiestów ja oddam głos na Chwieruta.

 3. Słyszałem że nikt z pracowników um juz na swojego szefa nie zagłosuje za decyzje jakie wobec zwykłych pracowników podejmuje

 4. 2021 – wobec braku wsparcia ze strony władz miasta klub hokejowy Unia Oświęcim ogłosił upadłość i został postawiony w stan likwidacji.
  List otwarty radnych pis: wskutek nieodpowiedzialnej i nieudolnej polityki Chwieruta zniszczony został właśnie wieloletni dorobek oświęcimskiego hokeja. Skandaliczna bierność pełowskich urzędników …

 5. Prezydent PO-wski to i rozrzutność jak za PO. Tylko dlaczego z moich podatków ??? Czy miał na to zgodę tych co płacą podatki w tym mieście ??? Czy teraz dla mieszkańców obniży opłatę za wodę i śmieci w nagrodę, że w ogóle płacą tu podatki ???

 6. A kiedy nowa Hala Lodowa?Bo ta już lata świetności ma za sobą.

 7. Pytanie do Oświęcimskich tifosich. Jakoś nie widać tej waszej ofiarności patrząc na kwotę uzbieraną na zrzutka.pl

  Trochę słabo, że Chwierut wypłacił hokeistom ponad 4x więcej z naszych podatków, opłat za wodę i wywóz śmieci, itd niż najwierniejsi z wiernych byli w stanie wyskrobać w dwa miesiące…

 8. Złego słowa bym nie powiedział, gdyby Chwierut równą atencją co hokeistów i kwiaty na rondach darzył nauczycieli, urzędników miejskich i inne ważne zadania, które miasto ma do wykonania. Na razie chyba mu się wydaje, że PO trwale przeciągnęła nauczycieli na swoją stronę i póki co może ich olać.

  W najbliższych wyborach przekonamy się czy się nie przeliczył.

 9. Bardzo dobra decyzja. Sport i zdrowy styl życia wspierać należy. Nie zapomnijcie jednak Panie Prezydencie i Szanowni Rajcy Miejscy o zwykłych, szarych urzędnikach ratusza, którzy jak wieść niesie z głodu przymierają, pobierając najniższe krajowe wynagrodzenia. Z tym też wypadałoby coś zrobić, choćby za cenę wyłączenia oświetlenia miejskiego na całą noc. Mysłowice nie świecą od lat i żyją. Kraków wyłącza o północy i też ma oszczędności.Po co nam to światło w nocy?

 10. Dziękuję Panie Prezydencie. Nasza Unia zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski!!!
  Mamy największą frekwencję na meczach w kraju. Świadczy to o tym, że hokej jest bardzo potrzebny. Dla wielu jest odskocznia od życia codziennego. Wiele osób tu bzdury wipisuje, nie rozumie ich podejścia do życia, sportu itd. Jeśli ktoś wie to miasto nie daje najwięcej tylko lokalni sponsorzy a duża część REPLAST Pana Sibika. Unia w tym sezonie zdobyła srebro, gdzie drużyny z duzzzo większym budżetem zajmiwaly niższe miejsca. I za to ta nagroda dla zawodników i zarządu. Jeśli liga wystartuje i kibice będą mogli być obecni zapraszam wszystkich którzy tylko potrafią obsmarować w necie. Przyjdzie z rodzinami, dziećmi zobaczycie ilu jest kibiców malutkich i dorosłych. Tylko Nasz KS

 11. Hotinowi to aż dupę ściska, że tyle pieniędzy się zmarnuje. A można było je dać Rydzykowi i tej czarnej mafii.

 12. To raczej zapomoga, po najniższej krajowej, na dwa miesiące, dla dwudziestu zawodników. … Ale i tak urażam, że hokej powinien być w Oświęcimiu zlikwidowany.

 13. No, jakaś paranoja. Rozumiem, że sport i historia sportowych sukcesów jest długa, jednak co jest w chwili obecnej bardziej istotne…

 14. serio? ponoć miejska kasa jest pusta, wszędzie same oszczędności, swoich pracowników wysyła na postojowe, a równocześnie daje pieniądze na NAGRODY dla hokeistów?

 15. do też kibic. No właśnie porównuję i wychodzi, że w 38 tysięcznym mieście na mecze chodzi średnio 2500 a w 140 tysięcznym czy też w 400 tysięcznym 1000 widzów. To świadczy o znaczeniu tego sportu dla lokalnej społeczności a przy okazji jest to idealna promocja miasta. Sport to jedyna poza Auschwitz wizytówka Oświęcimia.

 16. Do krytykow, a może te pieniądze byly już odłożone długo przed zdobyciem tego wicemistrzostwa? A tak w ogóle to sami kibice robią składkę i wplacaja do klubu by ratować trudną sytuację Unii po nie dokończonym sezonie przez ten wirus. hotin i podobni,jak będzie ktoś lepszy od Pana Chwieruta to będzie rzadzil po swojemu,ale jak na razie to tyle macie krytycy co se pogadacie,piszecie.

 17. @kibic
  Tylko jest kilka „ale”. Porównaj sobie budżety tamtych miast, ich potencjał gospodarczy, rynki pracy, populację,…. z tym co mamy w Oświęcimiu.

  Wyglądamy jak żebrak, który za ostatnie zaskórniaki kupił sobie nintendo.

 18. Bardzo dobra decyzja p. prezydencie. W końcu zespól z Oświęcimia jest wicemistrzem Polski. To świetna promocja dla miasta. A krytykantom proponuję zagłębić się w temat, ile środków sąsiednie miasta wydają na sport zawodowy (Katowice, Tychy, Sosnowiec, Toruń, Jastrzębie….) Budowane są stadiony miejskie, powołuje się spółki sportowe z udziałem miast z wielomilionowymi dotacjami do sportu kwalifikowanego. W wielu ośrodkach zazdroszczą nam klimatu do hokeja (pełne trybuny, operatywni działacze, świetna atmosfera).

 19. Szookk. Miasto narzeka na brak finansów, włącza światła o 20:50, narzeka na brak środków na pandemię, oświatę, MZK itp. a tu lekką rączką wydaje się na cele, które nie są niezbędne w obecnej sytuacji. Brak słów na dalszy komentarz….

Send this to a friend