Informacje

OŚWIĘCIM. Na dworcu kolejowym pojawią się elektroniczne wyświetlacze i zegary

elektroniczne wyświetlacze

Zarządca infrastruktury kolejowej sukcesywnie rozszerza zakres bieżącej informacji pasażerskiej dla podróżnych. Coraz więcej stacji i przystanków wyposażanych jest w nowocześniejsze urządzenia, zapewniające lepszy poziom obsługi podróżnych, m.in. na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice.

W przyszłym roku, podróżujący pociągiem z Trzebini do Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic skorzystają z dodatkowych ułatwień na peronach. Przewidziano montaż systemu do emisji dźwiękowych komunikatów. Zainstalowane zostaną także zegary. Na stacji Oświęcim będą również wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Bezpieczeństwo na kolejowej trasie zwiększy monitoring, m.in. w Chrzanowie, Libiążu, Oświęcimiu, w Brzeszczach.

Kontrakt za ponad 14 mln zł na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zrealizuje Firma Sprint S.A. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano w pierwszym kwartale 2025 r.

Spółka PLK SA konsekwentnie podnosi standard podróżowania koleją. Kolejne zadanie inwestycyjne na zmodernizowanej linii nr 93 Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice zwiększy poziom obsługi pasażerów. Lepszy komfort na tej trasie zapewniają już przebudowane stacje i przystanki. Nowe obiekty wyposażone są w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. System ścieżek naprowadzających, a także zamontowane windy w Chrzanowie i Oświęcimiu ułatwia komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania.

Dzięki inwestycjom i nowym rozwiązaniom komunikacyjnym kolej zmienia się dla podróżnych i zachęca do korzystania z pociągu jako ekologicznego środka transportu.

Zadanie inwestycyjne na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zaplanowano w ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice”.

Źródło: PKP PLK

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. Obietnica wyborcza Dudy pomoc tysiącom frankowiczów nie zrealizowana.Emerytury stażowe,pomostowe tak samo.

 2. Wredny: a gdzieś pan wyczytał, że ja uważam, że jesteś przeciw zegarom i tablicom ??? Czytaj ze zrozumieniem.

  Najprościej jak mogę: tablice peronowe powinny być od razu ujęte w planie i budżecie przebudowy dworca. Dnia 10 czerwca 2020 roku nastąpiło uroczyste otwarcie dworca. Udział wzięli: Andrzej Adamczyk – minister Infrastruktury, Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A. oraz Beata Szydło – poseł do PE. Była feta, byli fotoreporterzy.

  Budynek dworca wyposażony został w gruntowną pompę ciepła, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz instalację wody szarej zasilanej przez wodę deszczową, wykorzystywanej do spłukiwania toalet.

  Świetnie. Tylko o tablicach informacyjnych dla pasażerów zapomniano.

 3. @ a gdzieś ty wyczytał, że jestem przeciw zegarom i tablicom ??? Czytaj ze zrozumieniem. Wręcz przeciwnie, będąc okazjonalnie na dworcu tego właśnie mi tam brakowało. Problem w tym, że PO ma w swym zwyczaju sukcesy innych przypisywać sobie, i nie mówię tu tylko o sukcesach PiSu ale ogólnie. Za to wszystko co złe, najgorsze i spaprane to według PO wina wszystkich innych i świętych tylko nie ich.

 4. To nie myśl, bo Ci to słabo idzie. 2015 rok około 20 tys. 2023 rok około 40 tys., czyli za PiS u o 100%. Proponuję, żebyś tak samo zadłużał swój budżet domowy.

 5. @PO ile wzrosło zadłużenie liczone na jednego Polaka za rządów PiS? Pilne!

 6. Skoro wiecie ze swoich pisiorskich obiektywnych i niezwykle wiarygodnych źródeł jaka dzieje się tragedia – pisz/cie. Chętnie wszyscy się dowiedzą.

 7. To proste pisiorze: wystarczyło 100 dni rządów tfuska, a już bezrobocie 20%, inflacja skoczyła do 50%, a dług wzrósł o perdylion złotych. Krótko mówiąc – Polska w ruinie.
  Tak to wyraźnie widać w TV Republika. A przecież chyba by tam nie kłamali?

 8. Malpa jaka inflacja i bezrobocie deficyt , liczby bo wszystko leci na łeb na szyje ,konkrety!

 9. Panie Wredny: moim zdaniem jak się w XXI wieku robi dworzec kolejowy i to wcale nie w jakiejś tam pipidówie, to logicznym jest, że potrzebny będzie też system informacji dla pasażerów. Nie jest to żadne cudo techniki, ani rzecz przekraczająca ludzką wyobraźnię. Zwłaszcza, że jak sięgnę pamięcią na peronach w Oświęcimiu zawsze był taki system, zamontowany chyba jeszcze za komuny: czarne tabliczki działające jak kołowrotki. Może i dość prymitywne, ale skuteczne. Tymczasem budowa dworca dość dawno już się zakończyła i co – dopiero teraz sobie przypomniano, że takie ustrojstwa są konieczne? No to brawo, panowie kolejarze.

  Za peło ciągle „nie było pieniędzy”. A za pis-u kasa zawsze była.

  Owszem, zgadzam się. Ta cholerna peło skąpa jakaś. A za pisu pieniądze – bez problemu..

  Tylko że teraz mamy o bilion długu więcej. Bum, bum, bum – bilion złotych. Co się z tymi pieniędzmi stało? No cóż. Częściowo je rozkradziono, częściowo przeznaczono na socjalne benefity dla wyborców pis, częściowo zmarnowano na głupie zakupy, na piramidalnie durne inwestycje. I teraz Polacy będą musieli te długi zacząć spłacać Myślisz, że nie trzeba? Że jakoś się nam upiecze? Oj, chyba jednak się mylisz. Ciekawe, czy to wszystko czegoś cię nauczy. I czy znowu zaczniesz krzyczeć, że „za peło pieniędzy ni ma i nie będzie”.

 10. PiSowcy za to pewnie kupiliby je od handlarza bronią i byłyby tak funkcjonalne jak ławeczki patriotyczne.

 11. @, jakoś nie znam tematu w którym PO by coś nie sp…..ło. Wręcz przeciwnie. No a jak już się wezmą za te tablice i zegary to i tam będziemy mieć informację co PiS sp……ił i na co z ich winy nie ma kasy.

 12. Oczywiście pisiorku, że się nie martwię. Przyjdzie peło i naprawi wasze durności.

 13. Nie martw się „Pisiorku”,
  wszystko wkrótce będzie
  zrobione prawidłowo przez PO.

 14. To tak będą pod gołym niebem, jak na zdjęciu, niczym nie osłonięte? Obawiam się, że zaraz się zepsują.
  To dość żenujące, że nikt wcześniej nie pomyślał, aby tam zamontować jakieś wyświetlacze. Już za nieboszczki komuny na peronach w Oświęcimiu takie czarne, tabliczkowe i – co najważniejsze – działały.

 15. W Oświęcimiu każdy wie, że
  modernizacja dworca PKP
  i sieci kolejowej do Krakowa
  to zasługa Koalicji 13 grudnia.
  Bardzo im za to dziękujemy!

 16. A wszystko dzięki Panu Prezydentowi Januszowi Chwierutowi i Panu Premierowi Donaldowi Tuskowi.
  Dziękujemy !

Send this to a friend