Informacje

Wzorowa postawa obywatelska w Zatorze: Młode mieszkanki docenione przez burmistrza i policję

Młode mieszkanki Zatora docenione za wzorową postawę obywatelską przez Burmistrza Szymona Matyję i Komendanta Policji Roberta Chowańca. Dowiedz się więcej o ich bohaterskim działaniu.

Wzorowa postawa obywatelska Zator"
Wzorowa postawa obywatelska Zator”

Spotkanie w Urzędzie Miasta Zator

Burmistrz Zatora, Szymon Matyja, oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, insp. Robert Chowaniec, spotkali się z młodymi mieszkankami gminy Zator oraz ich rodzicami, aby podziękować za wzorową postawę obywatelską. Spotkanie odbyło się 28.05.2024 w Urzędzie Miasta Zator.

Bohaterskie Działanie Niny i Julii

Na spotkanie zaproszono Ninę Niesyczyńską wraz z mamą Barbarą oraz Julię Pielę wraz z tatą Krzysztofem. Kilka tygodni temu Nina i Julia znalazły pieniądze na parkingu sklepowym. Bez wahania przekazały całą gotówkę mamie jednej z nich, która natychmiast oddała znalezione pieniądze zatorskim policjantom.

Szybka Reakcja Policji i Zwrot Zguby

Dzięki szybkiemu działaniu mieszkanek Zatora, policjanci mogli szybko zwrócić zgubę właścicielowi. Mężczyzna, który zgubił 6800 złotych, zgłosił się na komisariat zaledwie kilkanaście minut później. Policjanci przekazali mu pieniądze, które już znajdowały się w depozycie.

Podziękowania i Wyróżnienia

Podczas spotkania Burmistrz i Komendant podkreślili, że zgubę udało się tak szybko zwrócić właścicielowi dzięki spostrzegawczości Niny i Julii oraz mądrej postawie pani Barbary. Podziękowania na ręce młodych mieszkanek Zatora i ich rodziców złożyli również Anna Studencka, Kierowniczka Działu Rozwoju, Oświaty i Zdrowia Urzędu Gminy Zator oraz asp. szt. Tadeusz Machniak, pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Zatorze.

Nina, Julia oraz pani Barbara otrzymały od Burmistrza listy gratulacyjne oraz upominki, a od Komendanta listy gratulacyjne i specjalne zaproszenie na indywidualne zwiedzanie oświęcimskiej komendy Policji.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend