Informacje

MAŁOPOLSKA. 235 zakażonych koronawirusem. Zmarł 56-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego.

Po licznych prośbach i interwencjach, biuro prasowe wojewody małopolskiego wznawia informowanie o bieżącej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Małopolsce. Prezentuje aktualne dane pozyskane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

W ostatnim przekazanym Państwu komunikacie informowaliśmy o tym, że na tamtą chwilę w Małopolsce było 209 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym jedna osoba zmarła z powodu COVID-19.

Od ostatniego komunikatu mamy 26 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, czyli ich aktualna liczba wynosi 235 (stan na dziś, na godziny poranne).

W tej grupie 26 osób jest 16 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 82 lat. 9 osób mieszka w Krakowie, 10 w powiecie bocheńskim, 2 w powiecie brzeskim, 1 w powiecie tarnowskim, 4 w powiecie krakowskim.

Informujemy również o śmierci trzech osób, w przypadku których potwierdzono, że przyczyną ich zgonu była choroba COVID-19: 61-letniego mieszkańca Krakowa, 56-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego (przebywali oni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie) oraz 87-letniej mieszkanki powiatu limanowskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 4.

MUW

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Przez cały marzec w Małopolsce wykonano zaledwie 3100 testów. Teraz ma zająć się tym wojsko.

Send this to a friend