Informacje

OŚWIĘCIM. 40 tys. zł wsparcia dla szpitala z miejskiej kasy

Oświęcimski szpital otrzyma od samorządu miejskiego środki ochrony osobistej o wartości 40 tys. zł jako wsparcie w walce z koronawirusem.  Powiatowa lecznica wzbogaci się o kombinezony ochronne, fartuchy, maski, gogle, rękawice i płyny do dezynfekcji. – To wyraz naszej solidarności z ludźmi, którzy są w pierwszym,  bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Musimy sobie wzajemnie pomagać w tym trudnym czasie. Chcemy wesprzeć personel oświęcimskiego szpitala, bo wszyscy wiedzą, z jakimi problemami mierzy się dzisiaj służba zdrowia walcząc z pandemią koronawirusa. Dlatego wspólnie z dyrektorem oświęcimskiego szpitala rozmawialiśmy i ustaliliśmy, czego najbardziej potrzebuje placówka i jak możemy jej pomóc – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

To nie jedyne wsparcie, jakie oferuje szpitalowi powiatowemu miasto Oświęcim. Prezydent Oświęcimia wspólnie z dyrektorem Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego podjął inicjatywę przekazania lecznicy w użyczenie, na czas walki z epidemią,  specjalistycznego sprzętu ultrasonograficznego. Jak  mówi dyrektor ZLA Wojciech Wokulski w obecnej sytuacji, gdy lekarze z miejskich przychodni udzielają porad przez telefon, do odwołania nieczynne są poradnie specjalistyczne, a badania diagnostyczne  wykonywane są tylko u pacjentów z zaleceniem pilnym, aparat ultrasonograficzny bardziej przyda się szpitalowi w diagnostyce i leczeniu zakażenia SARS CoV-2.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Z pewnością dorzuci coś p. wicewojewoda ze swojej niewielkiej pensyjki. A zagubiona p. europosłanka też powinna coś odpalić ze tych 50 000 zł miesięcznie.

  2. @Antyhotin
    Ciekawe ile dadzą Oświęcimscy księża ze swoich kont na szpital?

    Pewnie tyle co i radni z otrzymywanych diet

  3. Tak, to prawda. Maseczki rozdają w Krakowie. Tylko że nie rozdają, a sprzedają i nie w Krakowie tylko w Pcimiu.

  4. A może Miasto Oświęcim wykorzystałoby deklaracje śmieciowe celem zaopatrzenia w wielorazowe maseczki? Wrzucając je np. do skrzynek na listy. W innych miastach (Kraków, Łowicz, Słupsk, Opoczno, Radom…) jest to już praktykowane od kilku dni. Podobnie jak bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, bezpłatne parkingi i ponownie otwarte (bez opłat ) targowiska ze stoiskami spożywczymi.

  5. Wystarczy sprzedać te dwa luksusowe kible co stoją obok schroniska dla zwierząt. Nikt z nich nie korzysta, J.Ch wyrzucił pieniądze w błoto… może jeszcze naprawić swój błąd i pieniądze ze sprzedaży przekazać na walke z koronawirusem. Ale to trzeba mieć jaja.

  6. Nie spodziewałem się, że to napiszę, ale – to miło hotinie z Twojej strony.

Send this to a friend