Informacje

MAŁOPOLSKA. 2 mld. zł dla samorządów

Do małopolskich samorządów popłynie na inwestycje 2 miliardy złotych, z czego ponad 161 mln na zadania województwa małopolskiego. Łącznie środki przeznaczone w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład rozdano 23 mld złotych.

Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za decyzję o wsparciu bardzo dużymi środkami przyszłego rozwoju województwa małopolskiego i zapewniam, że – tak jak do tej pory – środki te zostaną wydatkowane sprawnie i zgodnie z przedstawionymi projektami

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. Nawet w Piśmie Świętym piszą o zdolnościach ekonomicznych Januszku, temu co dano 3 talary to je zakopał, Potem podobno mówił że mu ukradli.

 2. Poczekamy aż się zmieni front, wtedy Beatka i Iwonka co najwyżej będą mogły dać na tacę w Zatorzei i Brzeszczach. Ciekawy jak wtedy, się będzie Iwonka lansować.

 3. Pisiostwo w Zatorze teraz pewnie rechoce. Więc niech zapamięta sobie raz na jutro: gdy rząd się w końcu zmieni, dostanie kasy okrągłe ZERO.

 4. @as

  Ale jesteś świadomy tego, że skoro w tym roku nie dostałeś 6% podwyżki to tak naprawdę masz obniżkę?
  Wiesz też, że płacąc więcej za chleb, paliwo itp po prostu spłacasz ratę za socjal?

 5. @Czesław to czym piszesz to tzw. pusty pieniądz, który ma istotny wpływ na inflację. To właśnie robi PiS i dlatego mamy taką drożyznę. Drugą sprawą, że PiS obecnie rozdaje pieniądze, które pożyczył. Myślisz, że PiS je będzie oddawał? To my będziemy je musieli oddać. Będzie tak jak w Grecji. Tam by oddać długi musieli zmniejszyć emerytury i płace w budżetówce. Z tego co słyszałem na WUML-u o tym nie mówili.

 6. Demokracja się kończy wtedy, gdy pieniądze ludzi nie wracają do ludzi. „Kasy nie ma i nie będzie.” Gdy mowa o kasie, ludzi Chwieruta na portalu oczywiście nie widać. Ale dobrze, że są . Przynajmniej wiadomo, czego się spodziewać.

 7. @glinatex

  Najpierw ktoś musiałby udowodnić że na bilbordach napisano nieprawdę…
  Wielu próbowało – nikomu to nie wyszło

 8. To czy w końcu Chwierut przeprosi za te kłamstwa o 11 milionach rzekomo ukradzionych mu przez rzad PiS-u,czy jak na prawdziwego zaprzańca POwskiego przystało będzie nadal trwał przy swoim?

 9. @as

  A niby dlaczego miałbym to robić?
  W ten sposób łatwiej ich rozpoznać.
  Dzyń, dzyń monetkami i gotowe…

  Zastanów się czy w okresie rządów pis odniosłeś korzyści inne niż finansowe. Będziesz miał gotową odpowiedź.

  Cytat dla ciebie na dziś
  „Demokracja kończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniądze”

 10. Kolejne kłamstwo. Nawet licealista wie, co to jest rezerwa cząstkowa i ile miliardów Euro wydrukował Draghi. Nie ośmieszaj sie.

 11. @Czesław bankowcy i Unia dysponują własnymi pieniędzmi? Bankowcy korzystają z pieniędzy, które deponują na lokatach oszczędnościowych. Unia dostaje pieniądze od państw członkowskich. Państwa członkowskie korzystają z podatków. No ale skąd masz to wiedzieć, skoro tow. Jarosław nie wspominał o tym na wykładach z gospodarki socjalistycznej na WUML-u. Tacy jak ty uważają, że mleko pochodzi od biedronki a jaja od chłopa.

 12. @Grzesiek
  kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. J. Goebbels.

  Obwodnice dostajemy, bo program budowy dróg krajowych i autostrad kończy się lada moment. I nigdy ta droga nie została z niego skreślona. Należy zapytać, gdzie była posłanka Szydło, jak poseł Chwierut ją przehandlował w 2010 za swoją prezydenturę?

 13. Jako liberał zawsze do właściciela portalu możesz zaapelować, aby zwolennicy PIS nie mogli tu komentować.

 14. Znowu temat pieniędzy i znowu zwolennicy pis pojawiają się jak grzyby po deszczu…
  Ciekawe…
  Wystarczy trochę pobrzęczeć srebrnikami…

  Dziękować pisowi za coś takiego to tak jak dziękować bankomatowi że wypłaca ci twoje pieniądze.

 15. 😀 Mylisz się, jeszcze unia i bankowcy mogą wydrukować i dać po uznaniu, np na frezowanie dobrego asfaltu.

 16. To nie rząd dał tylko podatnicy dali. I nie dał tylko oddał część podatków. Inna sprawa, że by komuś dać, to komuś trzeba zabrać.

 17. @Grzesiu, Takie są Polskie realia, ważne że powstanie, na kolei to już widać efekty a w marcu ma być wbita łopata pod obwodnice. Jak by rządziło PO to ani za 100 lat by ta droga nie powstała.

 18. Skoro opozycja stale traci w sondażach, a pis będzie rządzić wiecznie – to czego się boicie? Dlaczego musicie wciąż przekupywać swoich wyborców?

 19. Polecam ci podróż tymi „nowymi liniami”. Obwodnicę i S-1 obiecano już prawie siedem lat temu. Czy od tego czasu wbito w ziemię przynajmniej jedna łopatę? Zamiast tego mamy festiwal nieudolności i przekładanie papierków z jednego biurka na drugie.

 20. Dziwie się, że PiS cokolwiek przekazał dla Oświęcimia,
  które jest miastem zwolenników tracącej w sondażach
  nieudolnej Platformy Obywatelskiej. Swoim sympatykom
  powinni dać panowie Tusk, Budka i Trzaskowski.

 21. W stosunku do wielkości Oświęcim dostał 165 złotych na mieszkańca, natomiast pisowski Zator dokładnie 1400 złotych. TO OCZYWIŚCIE CAŁKOWITY PRZYPADEK.
  Czekamy teraz na socjalny dodatek wyrównawczy: Polakom, głosującym na opozycję, zabranych zostanie 15% dochodu, a pieniądze te przekieruje się w formie zasiłków dla zwolenników pis. Podobnie dzieci pisowców dostaną dodatkowe punkty za patriotyzm przy naborze na studia.
  Wypada tu podziękować radnym pis za tak słuszną narodową politykę. Dzięki temu w następnych wyborach dostaniecie w Oświęcimiu 110% poparcia.

 22. Oświęcim od Pisu dostał także południową obwodnice Oświęcimia która będzie połączona z S1, a także nowy dworzec PKP wraz z nowymi liniami do Trzebini i Czechowic-Dziedzic. Tak że nie ma co narzekać

 23. No to Zator dostał najwięcej, a Oświęcim najmniej. Za niespodziankę można uznać to, że rząd pis w ogóle Oswięcimowi coś dał. Zresztą ostatni raz.

Send this to a friend