Informacje

POWIAT. Wybrano nowego starostę oświęcimskiego

45-letni Andrzej Skrzypiński nowym Starostą Oświęcimskim! Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu kandydat rządzącej Powiatem od trzech lat koalicji: Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu został wybrany w głosowaniu tajnym. Poparło go 16 radnych.

Zanim radni przystąpili do obrad, minutą ciszy oddali hołd zmarłemu 17 września br. dotychczasowemu Staroście Oświęcimskiemu śp. Marcinowi Niedzieli.

– Dziękuję Wam za ten wybór. Chciałem podkreślić, że nie jest to dla mnie radosna chwila, dlatego że związane z tym okoliczności są niezwykle bolesne – powiedział, zwracając się do radnych nowy starosta Andrzej Skrzypiński.

– Niedługo przed śmiercią Marcin Niedziela poprosił mnie o jedno: żebyśmy tego nie popsuli. Bardzo trudno będzie dorównać Marcinowi, ale zapewniam Państwa, że sprostam zadaniu – dodał starosta Skrzypiński.

Nowy włodarz podkreślił, że chce kontynuować politykę swojego poprzednika i dotychczasowego zarządu w kwestii zrównoważonego, równomiernego rozwoju całego powiatu oświęcimskiego.

– Zamierzam też kontynuować styl pracy mojego poprzednika, który był człowiekiem wyjątkowo kulturalnym, opanowanym i osobą skłonną do kompromisu – podkreślił Andrzej Skrzypiński.

Podczas dzisiejszej sesji Rada Powiatu w Oświęcimiu oprócz wyboru nowego sternika Powiatu dokonała także wyboru w tajnym głosowaniu pozostałych członków nowego Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Wicestarostą ponownie został Paweł Kobielusz, etatową członkinią zarządu Teresa Jankowska, a członkami Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak.

Wicestarosta podziękował radnym za okazane zaufanie i pozytywną ocenę dotychczasowych trzech lat pracy w zarządzie.

– Nawiązując do słów Andrzeja, Marcin wie, że będzie dobrze – dodał Paweł Kobielusz.

Ślubowanie złożył Maciej Hejnowicz, który został nowym radnym Rady Powiatu w Oświęcimiu (w miejsce śp. Marcina Niedzieli).

Andrzej Skrzypiński to postać doskonale znana w naszym powiecie. Absolwent AGH w Krakowie. Był zastępcą burmistrza Chełmka w latach 2002-2010, a w latach 2010 – 2014 etatowym członkiem Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Działacz społeczny, strażak – ochotnik OSP Chełmek. W latach 2004-2006 piastował funkcję prezesa KS “Chełmek”. W latach 2001-2002 był prezesem zarządu Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu. W latach 2003-2004 członek rady nadzorczej MZGK Sp. z o.o. w Chełmku. W Radzie Powiatu od 2010 r. W obecnej kadencji stoi na czele Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Oświęcimiu. Żona Anna pracuje w Muzeum Auschwitz. Jest jednym z wicedyrektorów tej placówki. Odpowiada za sprawy administracyjne, kadrowe, obsługę prawną, wydawnictwo, a także za kwestie związane z bezpieczeństwem.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Zdecydowanie lepszym starostą był Starzec, który najczęściej gdzieś tam w listopadzie orientował się, że inwestycje powiatowe należy rozpocząć, skończyć i rozliczyć przed końcem roku.
  Wtedy podnosił larum.

 2. znowu spadochroniarz ale teraz z Chełmka po Kentach. Coś w Oświęcimiu nie ma fachowców w PO.

 3. Na Ziemi Oświęcimskiej wszyscy się cieszą,
  że starostą nie został jakiś wstrętny pisior,
  tylko przedstawiciel wiodącej w Polsce partii,
  jaką jest PO, składająca się z samych mądrych ludzi.

Send this to a friend