Informacje

OŚWIĘCIM. Pijany kierowca TIRa uderzył w rozdzielnię prądu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji z rąk pracowników ochrony jednej z oświęcimskich firm, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej.  Kierowca tira  mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu postanowił przeparkować ciężarówkę. Podczas tego manewru uderzył w rozdzielnię prądu.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (23/24.10.2021). O godzinie 23.30 pracownicy ochrony jednej z oświęcimskich firm powiadomili służby ratunkowe o kolizji,  którą na terenie parkingu firmowego spowodował nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 25 – letni mieszkaniec województwa podkarpackiego kierując samochodem ciężarowym marki Volvo, podczas cofania tyłem naczepy uderzył w rozdzielnię prądu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend