Informacje

Likwidacja parkingu przy ul. Bulwary w Oświęcimiu od 15 lipca

Od 15 lipca parking przy ul. Bulwary zostanie zlikwidowany z powodu budowy nowoczesnego, dwupoziomowego podziemnego parkingu oraz otwartej przestrzeni do spotkań. Inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury miejskiej.

parkingu przy ul. Bulwary
parkingu przy ul. Bulwary

Likwidacja parkingu przy ul. Bulwary od 15 lipca

Od poniedziałku, 15 lipca, parking przy ul. Bulwary zostanie zlikwidowany. W pobliżu budowany jest nowoczesny, dwupoziomowy podziemny parking, który będzie połączony z otwartą przestrzenią do spotkań i organizacji wydarzeń.

Nowa inwestycja

Miasto, będące inwestorem, starało się jak najdłużej utrzymać możliwość parkowania samochodów przy ul. Bulwary. Jednak ze względu na postęp prac budowlanych, konieczne było zamknięcie tego terenu. Nowa inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury miejskiej oraz stworzenie miejsca do spotkań i organizacji różnorodnych wydarzeń.

Korzyści dla mieszkańców

Budowa podziemnego parkingu i otwartej przestrzeni to część większego planu rozwoju infrastruktury miejskiej. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają nie tylko nowe miejsca parkingowe, ale także przestrzeń do rekreacji i spotkań towarzyskich.

Informacje praktyczne

Zamknięcie parkingu przy ul. Bulwary w Oświęcimiu jest niezbędne dla kontynuacji prac budowlanych. Mieszkańcy i przyjezdni powinni planować alternatywne miejsca do parkowania w okolicy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. @kierowca
  „Niech zatem Bóg da panu premierowi sił i chęci do pracy”
  – to akurat chyba poza możliwościami nawet Pana Boga, prędzej mógłby obrócić ten grajdoł w perzynę i w 3 dni go odbudować niż zachęcić Tuska do rzetelnej i wytężonej pracy dla dobra Polski.

 2. @@
  Tym niemniej trzeba Kaczyńskiemu oddać, że ten transport dotarł do paru miejsc, do których za Tuska nie docierał.

  Z tym większym niepokojem należy obserwować mocowanie się nowej ekipy z CPK, elektrowniami jądrowymi, migracją a dziś czytam, że i z obronnością. Skoro tamto się sypie to i te rachityczne oznaki poprawy w transporcie mogą zacząć się sypać.

  Niech zatem Bóg da panu premierowi sił i chęci do pracy.

 3. Kiedy wybudują obiecany przez kandydatów na prezydenta przystanek kolejowy na Krukach? Do roboty nieroby!

 4. Kierowca – ale pis obiecał, że zrobi tak, aby autobusy docierały do każdej małej miejscowości i każdej wsi. Łatwizna. No i co? Zrobił tak? Docierają?

  Na pewno. Bo jak Kaczyński coś obiecał, to nie było zmiłuj się.

  Więc w czym problem?

 5. Do XYZ …. Stosowną interpelację radnej A Komendery wraz z odpowiedź p. Prezydenta znajdziesz w zakładce UM dt. pracy radnych …po co pytać ( prowokacyjnie) na tym portalu anonimowym i oczekiwać odpowiedzi od niezorientowanych anonimowych dyletantów !? Najlepiej zapytać lub sprawdzić u źródła . Pozdrawiam 😃👋

 6. @alexandra Cóż prostrzego? Info do Bodnara i po działce. Żydowskie dzialki w mieście w jakiej są cenie?

 7. @ Pokolenie pokemonòw
  Ale to było zanim demokratyczna władza zlikwidowała transport publiczny. Chodzenie piechotą do szkoły z Polanki albo Podolsza do Oświęcimia byłoby problemem nawet w czasach twojej heroicznej młodości.

 8. Ja mam pytanie kto wydał tak długi termin realizacji tego parkingu.
  Od przynajmniej pół roku widać tam góra 2 osoby i tyle.
  A pewnie jak zawsze będzie opóźnienie bo powiedzą że aura nie sprzyjała.

 9. @ciekawy
  To już uczniowie niech pytają dyrekcje szkoły. Parking na plantach to nie jest własność szkoły 😉
  Salezjanie mają największą i najdroższą działkę w tym mieście, praktycznie w najlepszej lokalizacji, także chyba powinni sobie poradzić?

Send this to a friend