Informacje

OŚWIĘCIM. Na bulwarach już widać bryłę parkingu podziemnego

Bryła budynku przy ul. Bulwary, w którym będzie podziemny parking na samochody już stoi. Wykonawca pracuje przy budynku zaplecza, w którym znajdą się toalety i windy. Miejska inwestycja nada Staremu Miastu nowy wygląd. Wszystko za sprawą ciekawie zaprojektowanej przestrzeni dla organizacji imprez, która będzie przypominać otwarty amfiteatr otoczony zielenią. Nowy parking rozwiąże problem z brakiem wolnych miejsc do parkowania na oświęcimskiej starówce. – Samorząd Oświęcimia realizuje największą inwestycję miejską przy ul. Bulwary. Spełni ona dwa zadania, jedno związane jest ze zwiększeniem miejsc parkingowych w Starym Mieście, w podziemnym dwukondygnacyjnym parkingu będzie 150 miejsc postojowych. Wtedy będziemy mogli podjąć decyzje o korekcie ruchu na samym rynku, wyłączyć część miejsc do parkowania, aby przeznaczyć je pod inne funkcje. Drugie dotyczy stworzenia nowego, atrakcyjnego miejsca spotkań i organizacji imprez z pięknym widokiem na Sołę, które będzie tętniło życiem. Mamy tu coraz więcej aktywności lokalnych przedsiębiorców, którzy podejmują decyzję, aby właśnie w tym rejonie lokować swoje przedsięwzięcia. Wierzę, że już za dwa lata będziemy wspólnie wypoczywać i bawić się w tym urokliwym miejscu – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Parking zostanie wkomponowany w obecną skarpę. Jego dach będzie częścią zielonych tarasów, czyli ścieżek wraz z ławeczkami, które podczas wydarzeń plenerowych będą spełniać funkcję widowni. Ta część będzie podświetlona. Przewidziano też część usługową. Obok nowego oświetlenia i schodów planowane są też nowe aranżacje zieleni. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a w środku znajdą się stanowiska do ładowania akumulatorów w samochodach z instalacjami elektrycznymi.

Efekty prac zobaczymy pod koniec 2024 roku. Ich koszt wynosi ponad 29 mln zł. Na zagospodarowanie tego miejsca miasto pozyskało 13 mln zł z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Nic z tego,nie mam zamiaru trollowac przeciw prezydentowi miasta.Wyrazilem tylko swój pogląd na te niby modernizacje miasta.
    Przypomnę tylko ze zabudowa a raczej demolka wspólnej przestrzeni miasta nie odbyła się z zaskoczenia, radni opozycji pisowskiej biernie się temu przyglądali i widać ze im ten stan w niczym nie przeszkadzał.Zatem tych dwóch , czyli gruby i jego kumpel w płaszczyku dla mnie są skompromitowani na dobre.
    Aaa baner pt.porozmawiajmy o… To juz tylko kpina z ich strony. Mieli na to tyle czasu, a gdzie byli? Na rynku,badając brukowe kamienie ?Teraz nie ma o czym gadac,chlopcy…

  2. Całe szczęście że pozostala część plantów przebiega wzdłuż muru tow.salezjańskiego co daje pewność mieszkańcom oświęcimia że zakusy pazernych deweloperów tam nie dotrą.
    Szanowny Prezydencie , parkingi -tak , ale nie w tym miejscu ! Cóż , „kobyłka u płota” , teraz trzeba będzie zapacić polityczny rachunek wystawiony przez wyborców przy najbliższej okazji .

  3. Jeśli masz pomysł na inne parkingi, i załatwisz kasę na budowę to PJCH chętnie Cię wysłucha.Możesz też skorzystać z Budżetu Obywatelskiego.Jak to mawiał pewien klasyk wystarczy tylko chcieć.

  4. Brawo!! parkingów brakuje wszyscy mieszkańcy miasta to wiedzą. Ale nie w tych miejscach co ja PJCh robi!!!

Send this to a friend