Informacje

KĘTY. Policjanci uratowali życie seniorce

Dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach aspirant sztabowy Dariusz Kubica oraz starszy sierżant  Łukasz Medyński uratowali życie seniorce, która weszła na parapet okienny chcąc wyjść z domu na spacer. Upadek z trzech metrów na ziemię dla 93 – latki mógłby zakończyć się tragicznie.

Wczoraj (09.09.2020) tuż przed godziną 14.00 dyżurny Komisariatu Policji w Kętach został zaalarmowany przez dwie mieszkanki Kęt o starszej kobiecie siedzącej na parapecie okna jednego z domów jednorodzinnych w Kętach. Najbliżej wskazanej posesji byli dwaj dzielnicowi. Mundurowi natychmiast zlokalizowali budynek, gdzie zastali dwie sąsiadki oraz seniorkę siedzącą na zewnętrznym parapecie okna. Starsza pani twierdziła, że chciała iść na spacer, a drzwi do domu były zamknięte.  Dzielnicowi błyskawicznie przystąpili do działania. Jeden z policjantów wspiął się po plecach drugiego i dostał się do okna, po czym bezpiecznie zdjął staruszkę.

Policjanci ustalili, że 93 – latka  mieszka samotnie lecz kilka razy dziennie przychodzi do niej opiekunka, która się nią zajmuje.  Kobieta została wezwana na miejsce i przejęła opiekę na seniorką.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują także dwie mieszkanki Kęt, które widząc niebezpieczną sytuację natychmiast powiadomiły Policję i zostały z kobietą do czasu przyjazdu dzielnicowych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Brawo panowie! Szkoda, że nikt nie nagrał filmiku z Waszej akcji, bylibyscie królami internetu. Niestety takie czasy, że jak coś jest przeciw Policji to od razu jest nagłaśniane przez mass media, nie wspominając o YT. Takie czyny jak Wasz doceniają tylko nieliczni.
    Spokojnej służby.

Send this to a friend