Informacje

POWIAT. 50 tys. zł dotacji dla drużyny hokejowej

Od lewej: Paweł Kobielusz, Paweł Kram, Marcin Niedziela

Powiat Oświęcimski kontynuuje wsparcie hokejowej drużyny Re-Plast Unia Oświęcim. Starosta Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz przekazali dziś, 9 września, na ręce prezesa spółki Oświęcimski Sport Pawła Krama czek o wartości 50 tys. zł. Fundusze zostaną przeznaczone na promocję Powiatu Oświęcimskiego w sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Ligi 2020/2021. 

Władze Powiatu Oświęcimskiego w pełni doceniając rolę sportu na najwyższym poziomie, wiążące się z nim emocje wśród fanów i budowanie pozytywnego wizerunku regionu chętnie wspierają biało-niebieski team.

Logo Powiatu ponownie znalazło się m.in. na strojach sportowych zawodników Unii Oświęcim oraz w wybranych miejscach na lodowisku przy ul. Chemików.

– Cieszy nas, że Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu nam zaufało i drugi sezon z rzędu będzie wspierać drużynę Re-Plast Unia Oświęcim. Myślę że pieniądze zostaną spożytkowane bardzo dobrze, a efektem będzie najlepszy wynik w Polsce, a na pewno strefa medalowa – powiedział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Wręczając czek starosta oświęcimski Marcin Niedziela życzył hokeistom sukcesów w nadchodzącym sezonie.

– Cieszymy się, że poprzez pierwszą drużynę możemy promować w Polsce całą Ziemię Oświęcimską – powiedział z kolei wicestarosta Paweł Kobielusz.

– Myślę że dobrymi wynikami Re-Plast Unia Oświęcim ponownie zapewni sobie występ w europejskich pucharach w przyszłym roku, bo jak wiemy, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa odwołano Puchar Kontynentalny, do którego Unia się zakwalifikowała jako wicemistrz kraju – dodał wicestarosta.

Na lodowisku w Oświęcimiu jest najwyższa frekwencja spośród wszystkich klubów występujących w PLH. Panująca tu wyjątkowa atmosfera udziela się wszystkim fanom.

– Teraz już nie pozostaje nic innego, jak tylko grać i wygrywać – podsumował Paweł Kobielusz, w przeszłości hokeista oświęcimskiej Unii.

Pierwszy mecz już w najbliższy piątek. Rywalem biało-niebieskich będzie gdański Stoczniowiec.

Unia Oświęcim to jeden z najbardziej utytułowanych klubów hokejowych w Polsce. Osiem razy sięgała po mistrzostwo kraju, tyle samo ma w swojej kolekcji srebrnych krążków. Dwukrotnie hokeiści biało-niebieskiego teamu sięgali po brąz. Drużyna z ul. Chemików dwa razy zdobyła Puchar Polski.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. Czyżby” wredny” był rodzicem dziecka trenującego np. pływanie? Bo właśnie takie rozterki towarzyszą rodzicom dzieci uprawiających ten sport. Jak to zrobić by dziecko chciało przyjśc ponownie na trening , kiedy po wyczerpującym dniu , nauce w szkole , jest „na ostatnich nogach” , a to dopiero np.środa ,zatem pozostał jeszcze czwartek, piątek i sobota ,po kilka kilometrów dziennie do przepłynięcia.
  A wracajac do hokeja. Te 50 tysi dla druzyny zawodowej to jak „w rękę napluł”. Na pewno bardziej by je poczuły wspomniane np. dzieciaki ciężko pracujące na swoich treningach , i to nie tylko pływania…

 2. Ty. mas…sa, chyba nie czytasz ze zrozumieniem z pozera na poetę rżniesz. Poczytaj innych to się dowiesz na co tą kasę można by z pożytkiem przeznaczyć. To, że mam jakieś pojęcie o wyczynie daje mi prawo wypowiadania się w ten czy inny sposób o nim. Rozwój fizyczny od najmłodszych dzieciaków po juniorów nie polega na ich katowaniu na treningach a na jego uprawianiu w takiej formie, aby same chciały przyjść ponownie i czas spędzić na wysiłku fizycznym adekwatnym do wieku i możliwości. Ale do tego trzeba trochę wyobraźni i chęci co nie każdy trener, prowadzący ( czy inny jak go zwał tak go zwał ) ma. Jakbyś dalej nie rozumiał na co tą kasę można było dać to powtórzę tu po innych: na piłki, maty i materace, kozły skrzynie i inny sprzęt gimnastyczny, drabinki na ściany, stroje dla tych, którzy biorą udział w turniejach międzyszkolnych. itd itd.

 3. Szanowni Państwo Prezydent lekką rączką wydał 50 tyś dla hokeistów, a chorych dzieci z „Promyka” za 15 tyś nie zauważył. Wstyd Panie Prezydencie !

 4. Masz u nmjie przechlapane i żadne sciągane z neta frasek ci tego nie ułatwi,ty KOalicyjny matole! pisze:

  Masz u nmjie przechlapane i żadne sciągane z neta fraseik ci tego nie ułatwią,m,ty KOalicyjny matole!

 5. Dokładnie. W bogatych Niemczech drużyny seniorskiej utrzymują się same – z reklam, sprzedaży biletów, czasami mają sponsora. Natomiast samorządy finansują sport amatorski, miejską ligę piłkarską dzieciaków, itp.

 6. Jestem ciekaw ile powiat przeznacza na sport dla dzieci. Bo w kazdej dyscyplinie koszty sprzetu dla dzieci pokrywaja rodzice. Te 50 tysi mozna bylo przeznaczyc na promocje powiatu przez zakup sprzetu hokejowego dla dzieci…kompletow pilkarskich, koszykarskich czy siatkarskich…

 7. W pustym pokoju uwiędłe kwiaty
  W fotelu siedzi hotin wąsaty
  A zegar tyka, bo czas umyka
  Z każdym browarem hotin zanika
  I co tak siedzisz trollu opasły?
  Twojej nadziei gwiazdy już zgasły

  A hotin jęczy, stęka i sarka
  Gile mu wiszą i w rękaw smarka
  Siedzi i pisze wprost z komputera
  Poziom wpisów niższy od zera
  Troll na etacie u Jarka w PiSie
  Znów wylazł z groty i znowu pisze…

 8. @wredny

  Czegoś tu nie rozumiem. Raz piszesz, że cyt.: „sport ma byc zdrowiem”. Potem piszesz, że cyt. : „pływanie wyczynowe to katorga”.

  Przecież to się wzajemnie wyklucza. Skoro rzeczywiście byłeś wyczynowcem to powinieneś to wiedzieć. Sport zawodowy (wyczynowy) oznacza wyrzeczenia i barzdzo ciężka pracę nad sobą. Prawie zawze ciagnie za sobą kontuzje, rehabilitację i powroty do formy. W przeciwnym wypadku przestaje się odnosić sukcesy. To wiedza powszechna…

  Tym bardziej dziwi mnie twoja postawa. Sam trenowałeś (staram sie w to uwierzyć) a uważasz, że inwestycja w sport to zly pomysł.

  PS. Nie obchodzi mnie to czy czeszesz się ładnie czy brzydko lub to czy jesteś z „tych” czy „tamtych”. Twoje życie twoja sprawa…

 9. Niestety ale ja nie z tych ładnie uczesanych. A tak na marginesie to poznaliśmy nowe określenie na trwonienie publicznej kasy: promocja powiatu

 10. @wredny

  Gdybym był kobietą pewnie bym tak zrobił. Póki co, swoje umizgi kieruj do kogo innego…

 11. @margot

  Przekazana kwota przeznaczona jest na promocję powiatu. W tym kontekście jest to uzasadniony wydatek. Nie dziwi mnie fakt, że zakompleksionym frustratom to przeszkadza. Dla nich nie ma znaczenia jak jest rzeczywisty cel. Najbardziej boli ich to, że nie zostali uwzglnieni…

  50 tys. PLN to według ciebie kwota, za którą można „zrobić” kilka rond??? Jeśli tak to gratuluję fantazji…
  Mam dla ciebie propozycję. W sprawie programu antydyskryminacyjnego dogadaj się z Wrednym – w swoim pierwszym wpisie pod artykułem błysnął nietolerancją – wobec cibie. Ty z kolei przyznałeś mu rację w swoim trzecim wpisie. Wniosek jest prosty – macie odmienne poglądy ale nić porozumienia jest. Trzymam kciuki i życzę zdrowia’

 12. Panie Józefie chyba nie do końca przeczytał pan to co napisałem. W ostatnim zdaniu zawarłem odrobinę tego co lepiej spełni funkcję wychowania przez sport niż hokejowe niszczenie sobie zdrowia. Tak niszczenie bo nie znam hokeisty bez wypaczonych nóg w stawach i kostkach, po zwichnięciach lub złamaniach. Sport ma być zdrowiem a nie męczarnią. Nawet pływanie wyczynowe to katorga dla tych którzy je uprawiają a wiem o czym pisze jako były wyczynowiec w tej dyscyplinie. Hale sportowe przy szkołach, dostępne przez cały rok (w wakacje też) to jest wskazanie na zdrowy sport uprawiany rekreacyjnie, amatorsko czy jakkolwiek to nazwać. A co do hokeja to potęgą nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy. Zdrowiej i z lepszymi perspektywami grajmy np w siatkówkę lub kosza. Wszystkim to wyjdzie na zdrowie.

 13. W pełni popieram wredny. Za te pieniądze można byłoby zrobić kilka rond w newralgiczych miejscach albo wyremontować chodniki. Nie mówiąc już o kompleksowym programie antydyskryminacyjnym.

 14. @wredny a słyszałeś albo czytałeś coś na temat wychowywania dzieci i młodzieży przez sport???
  Jaka jest twoja wiedza na temat wychowywania poprzez różne formy aktywności?

 15. Chore ambicje:Szkoda mi takich ludzi jak ty, którzy żyją z dnia na dzień I nie mają żadnych zainteresowań!

 16. Zgadam się, że dla mieszkańców wystarczy ślizgawka a jak nie będzie hokeja to tych ślizgawek będzie więcej i większy z tego dla mieszkańców pożytek. Tak, ta drużyna hokeja to chore ambicje. Firma chemiczna się ich pozbyła widząc bezsens dalszego pompowania w nich kasy no to miasto i inne struktury pieniędzmi podatników ich utrzymują zamiast sensownie tą kasę wydać. A co do tego wice czy nawet mistrza to się ma to światowego hokeja jak mysz do lwa. Takie sukcesy to placebo na lokalne bolączki i kompleksy. Jedyna sensowna inwestycja w sport jak dotąd, to było wybudowanie hali przy szkole 8.

 17. do: chore ambicje

  jakich dziadów? myślisz o sobie?
  wicemistrz Polski i to nie podlega dyskusji
  jeszcze coś chcesz powiedzieć … chory dziadzie?

 18. ile można dotować dziadów….. a do roboty, a nie żyć z dotacji… czy Oświęcim musi mieć drużynę hokeja….nie, nie musi jak wiele innych miast… mieszkańcom wystarczy ogólnodostępna ślizgawka….

 19. @Hokejfan

  Wy sobie też dobrze robicie tylko się wstydzicie przyznać. Problem w tym, że dostajecie za to jeszcze kasę podatników.

 20. Do margot czy jak ci tam. Przecież wy sobie sami dobrze robicie, więc nie wiem co byś jeszcze chciała?

 21. Super wiadomość dla mnie jako kibica, ale czas wkońcu zastanowić się poważnie nad remontem lub budową nowego lodowiska bo to niestety już straszy.

 22. Dla tych odszczepieńców spod tęczowej flagi jako obywatel mogę tylko otworzyć cele.
  A tak odnośnie artykułu – najlepiej rozdaje się nie swoje pieniądze. Jako podatnik krew mnie zalewa na takie rozdawnictwo jakby nie było też moich pieniędzy bez mojej zgody.

Send this to a friend