Informacje, Wideo

KĘTY. Beskidzka Droga Integracyjna z poślizgiem, czas na badania geologiczne

Jest zielone światło w postaci decyzji środowiskowej. Są chęci wszystkich gmin, leżących wzdłuż zakorkowanej drogi krajowej nr 52. Kiedy Beskidzka Droga Integracyjna powstanie? Przetarg na przeprowadzenie tam badań geologicznych miał być ogłoszony do końca września, ale procedura opóźnia się.

Droga krajowa nr 52 jest wąska, zatłoczona i niebezpieczna. Tak wygląda niemal na każdym kilometrze między Bielskiem-Białą a Krakowem.

Sznury aut ciągną się przez centra małopolskich miast. By je odkorkować, poprawić komfort jazdy i ograniczyć emisję spalin – potrzebna jest alternatywa.

– Tam jest ponad 20 tys. samochodów na dobę. To jest ogromne natężenie ruchu przy zwartej zabudowie wzdłuż drogi. Wraz z GDDKiA poszczególne samorządy, w tym samorząd gminy Kęty, ale nie tylko, regularnie te najtrudniejsze miejsca doświetlały i pooprawiały bezpieczeństwo na tych skrzyżowaniach. To się dzieje, ale to nadal jest za mało. Powinno być więcej – podkreślał na naszej antenie nowy wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar, a do niedawna burmistrz Kęt, który od lat wraz z innymi samorządowcami walczy o powstanie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli nowej trasy ekspresowej z Głogoczowa do Bielska-Białej.

Decyzja środowiskowa jest. Teraz czas na badania geologiczne, ale na razie pieniędzy na te prace nie ma.

Droga to szansa nie tylko na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych, to także silny impuls dla lokalnej gospodarki

Poczekać trzeba będzie może nawet kolejnych 10 lat. Dopiero po badaniach geologicznych przyjdzie czas na przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę nowej drogi.

Źródło: TVP3 Kraków

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Około 30 miliardów strat w NBP sowite premie dla Glapcia Glapinskiego i jego przydupasów urzędników, 3 mln zniknęło z kancelarii premiera.

  2. Nie będzie żadnej drogi. Kasy nie ma i nie będzie. Właśnie Tusk oddał 25% budżetowych wpływów z ETS uni, czyli niemcom.
    ht+tps://naszeblogi.pl/68653-cos-cicho-o-tym-ze-tusk-na-szczycie-re-zrezygnowal-z-weta
    Nie liczcie też na jakiekolwiek rządowe dopłaty do wymiany ogrzewania.

Send this to a friend