Informacje

OŚWIĘCIM. Na 15. „Wigilię Oświęcimską” zaprosiła mieszkańców grupa „Oświęcimianie-Oświęcimianom” (ZDJĘCIA)

Na świątecznie udekorowanym Rynku Głównym w Oświęcimiu rozbrzmiały dziś najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Do centrum stolicy powiatu na 15. już „Wigilię Oświęcimską” zaprosiła mieszkańców grupa „Oświęcimianie-Oświęcimianom”.

Gości powitały 𝐁o𝐳̇e𝐧a B𝐫y𝐠 𝐢 𝐀g𝐚t𝐚 𝐑a𝐤o𝐜z𝐲-𝐊o𝐭 z „Oświęcimian…”, a wydarzenie poprowadziła 𝐔𝐥𝐚 𝐌𝐚𝐣, wieloletnia dyrektorka Oświęcimskie Centrum Kultury. Świąteczne życzenia skierowali do mieszkańców Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, 𝐩𝐫𝐞𝐳𝐲𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐎𝐬́𝐰𝐢𝐞̨𝐜𝐢𝐦𝐢𝐚 𝐉𝐚𝐧𝐮𝐬𝐳 𝐂𝐡𝐰𝐢𝐞𝐫𝐮𝐭 i Mirosław Smolarek – Wójt Gminy Oświęcim oraz 𝐤𝐬. 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐤𝐚𝐧 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐮𝐬𝐳 𝐊𝐢𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚𝐤.

– Cieszy mnie obecność w tym miejscu tylu mieszkańców naszego powiatu. Chciałbym wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Szczególne paniom z grupy „Oświęcimianie Oświęcimianom” za organizację kolejny już raz tej pięknej imprezy. Nie zapominajmy też o naszych braciach Ukraińcach, który wciąż toczą heroiczny bój z rosyjskim najeźdźcą, a wielu z nich zamieszkało pośród nas – powiedział Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski.

Każdy chętny mógł przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Na zainteresowanych czekały paczki żywnościowe, po które ustawiła się długa kolejka. Podobnie jak do degustacji potraw wigilijnych ufundowanych przez dobroczyńców.

Powiat Oświęcimski, Miasto Oświęcim, Gmina Oświęcim tradycyjnie już wsparły finansowo organizację tej pięknej imprezy.

Więcej zdjęć w mediach społecznościowych powiatu oświęcimskiego. (foto: Raflor)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Jaki zlikwidowany instytut? Jakiem pochodzenie? Się łaskawie hotinie odpiernicz; zaznaczam z góry, że twoje mnie nie obchodzi, możesz być nawet krzyżówką Żyda z Pigmejką, wołu z zaskrońcem, czymkolwiek.

  Widać nienawiść rzuciła ci się na mózg.

  Jak chcesz pisać, to pisz z sensem. Twoimi nieartykułowanymi bluzgani nikomu tu nie zaimponujesz.

 2. Do @ odnośnie wpisu as. Zastraszanie obywateli wolnego państwa to też paragraf, a czy as ma racje, czy nie można było się odwołać do instytutu zlikwidowanego przez P O i K O oraz Trzecia Droga. Co do pochodzenia nawet ty możesz być zaskoczony co wyjdzie w histori rodzinnej. Dokumenty nie giną tylko sa ukrywane w ciekawych miejscach.

 3. Oświęcimian interesuje gdzie „siedzi” pod czyją sutanną ks. katecheta Szymon Cz. Może wie coś ks. Kiszczak? Praasa małopolska nic nie napisała od roku a od czasu zdarzenia miną niebawe, 4 lata??? CardinaleJędraszewski też nic nie mówi. Co się dzieje?

 4. Na zdjęciu jakiś ksiądz. Jak widać nie miał problemu aby stanąć obok. Zdrajca? Czy to się do cholery nigdy nie skończy?

 5. Asie – nie znam tych pań, ale jeśli nawet to co proponujesz – deportować je na koniec świata? Tego co krzyczał: „kanalie” i wiele innych bluzgów – też? Daj sobie na wstrzymanie. Święta to dobry czas, aby wreszcie spuścić nieco pary z mózgoczaszki. Chcesz czy nie będziemy musieli razem żyć i w tym mieście i w tym kraju.

  Na zdjęciach nie widziałem nikogo z oświęcimskiego pis-u, szkoda. Był ktoś?

 6. @@ czytałeś wpis Obłudy? Tam pisze pobożnych o WY******. To kiedy pobożni WY****** dostali kasę, wtedy, czy teraz.

 7. Po stówie dali?
  Zresztą – po co ta głupia dyskusja. Stała się rzecz dobra. Wigilia się odbyła, potrzebujący zostali obdarowani. Nie potraficie się powstrzymać od toczenia piany i plucia jadem, nawet w Święta, drogie pisiory?

 8. Między innymi sponsorami byli Pani Szydło i Pan Bochenek. Starostwo i UM Oświęcim dali kasę z naszych podatków a nie własną.

 9. „obłuda taka praca. Sowicie wynagradzana przez miasto.” – a jeśli Asie się mylisz? Czy wiesz, że mógłbyś za to dostać wezwanie do sądu za oszczerstwo? Nie wiem jak w tym roku, ale poprzednio było tak, że miasto, powiat, nawet dawniej też województwo, ale i również prywatne firmy dorzucały się do paczek. Poza tym trzeba to było wszystko jakoś zorganizować. Czy uważasz, że ludzie ze Stowarzyszenia za swój wysiłek i czas wzięli od miasta/powiatu pieniądze? Rozumiem, że ty nawet grosza dla potrzebujących, nawet w Święta byś nie dał.

 10. Szkoda że pod to świetne wydarzenie podpinają się ci że strajku kobiet. Krzyczeli jeb… kler a tera stoją obok księdza dziekana. Obłuda hard level.

 11. I wszystko to dzięki dwóm wspaniałym ludziom i calemu stowarzyszeniu OO.Szacun!

 12. Ale chyba nie tylko wsparł finansowo wydarzenie? Dla ścisłości wypada podać wszystkich.

Send this to a friend