Informacje

CHEŁMEK. 64 – latek podejrzany o zabójstwo, poszło o papierosy

W piątek po południu 27 sierpnia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu sędzia zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 64 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o zabójstwo.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawcy oraz okoliczności w jakich doszło do zabójstwa 30 – letniego mieszkańca Chełmka.

W efekcie intensywnie przeprowadzonego śledztwa funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że związek z zabójstwem ma 64 – letni mieszkaniec Chełmka, który jako pierwszy na miejsce wezwał służby ratunkowe.

Z zebranych dowodów wynika, że feralnej nocy (25/26.08.2021) tuż przed godziną 23, 64 – latek wracając osiedlową ulicą z pracy do domu, został zaczepiony przez 30 – latka, który zażądał od niego wydania papierosa. Kiedy mężczyzna odmówił, wywiązała się bójka, w trakcie której starszy z mężczyzn scyzorykiem kilkakrotnie ugodził młodszego w klatkę piersiową. Następnie podejrzany na miejsce wezwał Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni podjęli próbę resuscytacji rannego, jednakże życia 30 – latka nie udało się uratować.

Dziś, tuż przed południem, podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Następnie 64 – latek został doprowadzony przed oblicze sędziego, który na wniosek Prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. „Daj papierosa” to współczesna wersja „kup pan cegłę”. Zamiast do więzienia, medal powinni mu dać.

Send this to a friend