Informacje

BRZESZCZE. Policja zatrzymała sprawcę potrącenia

W dniu 21 kwietnia 2020 tuż przed godziną 17.00 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia doszło do poważnego wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 23 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego,  kierując samochodem marki Seat na przejściu dla pieszych potrącił 69 – letniego mieszkańca Jawiszowic. W wyniku potrącenia pieszy doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała, w związku z tym został przetransportowany helikopterem medycznym do jednego ze śląskich szpitali.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które w wydychanym powietrzu nie wykazało obecności alkoholu. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili badanie narkotestem, które w ślinie mężczyzny wykazało obecność  środków odurzających. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany i trafił do pomieszczeń do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Takich psychicznych klientów na drogach jest ostatnio masa. Niektórzy chyba odlecieli w tej szarej rzeczywistości koronawirusa. Do pierwszego wypadku. Potem jest lament i wszyscy winni tylko nie on. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej wchodzi im w krew a 10 punktów karnych nie robi wrażenia. Jeszcze jakieś zajeżdżanie drogi i nagłe hamowania przed prawidłowo jadącym pojazdem. Co to ma być? W testach na prawo jazdy powinno być chyba z 20 pytań o taryfikator i rozpiętość kar za konkretne wykroczenia. Stukanie testów nic nie daje.

  2. Niezależnie od wyroku powinno się takim bydlakom konfiskować narzędzie przestępstwa, czyli samochód.

Send this to a friend