Informacje

BRZESZCZE. Policja zatrzymała sprawcę potrącenia

W dniu 21 kwietnia 2020 tuż przed godziną 17.00 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia doszło do poważnego wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 23 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego,  kierując samochodem marki Seat na przejściu dla pieszych potrącił 69 – letniego mieszkańca Jawiszowic. W wyniku potrącenia pieszy doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała, w związku z tym został przetransportowany helikopterem medycznym do jednego ze śląskich szpitali.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które w wydychanym powietrzu nie wykazało obecności alkoholu. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili badanie narkotestem, które w ślinie mężczyzny wykazało obecność  środków odurzających. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany i trafił do pomieszczeń do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Takich psychicznych klientów na drogach jest ostatnio masa. Niektórzy chyba odlecieli w tej szarej rzeczywistości koronawirusa. Do pierwszego wypadku. Potem jest lament i wszyscy winni tylko nie on. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej wchodzi im w krew a 10 punktów karnych nie robi wrażenia. Jeszcze jakieś zajeżdżanie drogi i nagłe hamowania przed prawidłowo jadącym pojazdem. Co to ma być? W testach na prawo jazdy powinno być chyba z 20 pytań o taryfikator i rozpiętość kar za konkretne wykroczenia. Stukanie testów nic nie daje.

  2. Niezależnie od wyroku powinno się takim bydlakom konfiskować narzędzie przestępstwa, czyli samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend