Informacje

OŚWIĘCIM. 31 laptopów trafi do 9 szkół

Miasto Oświęcim zakupiło 31 laptopów i 4 tablety na potrzeby zdalnej nauki prowadzonej w oświęcimskich szkołach podstawowych. Sprzęt kosztował ponad 99, 5 tys. zł. Został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Na projekt ” Zdalna szkoła” prowadzony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa  przeznaczono 186 mln zł.

Sprzęt został już dostarczony do Oświęcimia i będzie przekazywany do 9 oświęcimskich szkół podstawowych.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. jurku że oczywiście ze z naszych pieniędzy. O to chodzi. Nikt nam nie robi przysłowiowej łachy.Po to m.in jest fundusz regionalny ,tylko po co kopać i pluć na rękę która pomaga żeby nie powiedzieć trzyma przy życiu:)?Zwlaszcza ze z UE wyciągnęliśmy przez 15 lat członkostwa 3 razy więcej niż włożyliśmy?Hipokryzja:)

  2. Dobra, to była łatwiejsza część. Teraz nauczcie obsługiwać nauczycieli zooma 🙂

    Moi dziewięcio- i jedenastoletni siostrzeńcy uczą nauczycielkę od dwóch tygodni. I jakoś średnio im idzie.

  3. Rysiu przypomnij sobie co napisałeś o zakupie chleba. Jaka Unia przecież to z moich pieniędzy.

  4. …Lecz choćby na każdą szkołę przyszło z UE milion laptopów i każdy miał moc miliard teraflopów i każdy nie wiem jak na tych wirtualnych lekcjach się wytężał , pisor i tak napluje na unię taka to umysłowa nędza..

Send this to a friend