Informacje

BIELANY. Wzorowa postawa, złapali pijanego kierowcę

W środę 4 marca 2020 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, z rąk innych kierujących, przejęli nietrzeźwego 31 – letniego mieszkańca Kęt, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna wsiadł za kierowcę, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 20.00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu marki Peugeot, który jadąc ulicą Kęcką w Bielanach uszkodził znak drogowy, po czym wjechał na rondo, gdzie pojazd został unieruchomiony.

Widząc powyższy fakt zareagowali inni kierowcy. Podbiegli do pojazdu z zamiarem udzielenia pierwszej pomocy kierującemu.  Okazało się jednak, że mężczyzna jest nietrzeźwy i wyszedł z samochodu o własnych siłach, następnie wykorzystując chwilę nieuwagi interweniujących osób, podjął ucieczkę z miejsca zdarzenia.  W pościg za sprawcą udali się 19 – letni mieszkaniec Osieka oraz 37 – letni mieszkaniec Bierunia, którzy ujęli nietrzeźwego, a następnie przekazali go patrolowi Policji.   Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Badanie jego stanu trzeźwości peugeota wykazało 2,94 promila alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. 

Podziękowania dla kierujących, którzy prawidłowo zareagowali na zdarzenie drogowe

Na szczególne podziękowania zasługują osoby, które widząc zdarzenie drogowe błyskawicznie podjęły próbę udzielenia pierwszej pomocy oraz w wyniku którego sprawca kolizji został szybko ujęty.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Świetnie. Czekamy teraz na wzorową postawę prokuratury i sądu.

Send this to a friend