Informacje

RUDZE. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy potrącenia małżeństwa

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku drogowego, który po potrąceniu  dwójki pieszych, uciekł z miejsca zdarzenia.

Przypominamy, że do wypadku doszło około godziny 1.00  w nocy z soboty na niedzielę (29.02/1.03.2020)  w Rudzach na Drodze Krajowej numer 28. Jest to popularna trasa pomiędzy Zatorem, a Wadowicami. Kryminalni ustalili, że kierowca samochodu jechał od strony Zatora i potrącił dwoje pieszych, poruszających się lewą stroną jezdni, po czym nie udzielając rannym pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

W wyniku potrącenia 27 –latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa. Do szpitala trafiła również jego 26 – letnia żona, która w wyniku potrącenia doznała urazu ręki.

Aby ustalić dokładne okoliczności wypadku i zabezpieczyć ślady mogące wskazać sprawcę, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ponadto zabezpieczono nagrania z kilkudziesięciu kamer znajdujących się na w/w trasie. Aktualnie wszystkie zebrane w tej sprawie dowody są analizowane w celu ustalenia pojazdu, którym się poruszał sprawca.

Ponadto apelujemy o kontakt z Policją do kierowców, którzy posiadają kamery samochodowe i w nocy z 29.02/1.03.2020 w godzinach pomiędzy 00.45 do 01.15,   jechały trasą pomiędzy Zatorem, a Wadowicami przez miejscowości Rudze i Graboszyce. W tej sprawie należy kontaktować się pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend