Informacje

RUDZE. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy potrącenia małżeństwa

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku drogowego, który po potrąceniu  dwójki pieszych, uciekł z miejsca zdarzenia.

Przypominamy, że do wypadku doszło około godziny 1.00  w nocy z soboty na niedzielę (29.02/1.03.2020)  w Rudzach na Drodze Krajowej numer 28. Jest to popularna trasa pomiędzy Zatorem, a Wadowicami. Kryminalni ustalili, że kierowca samochodu jechał od strony Zatora i potrącił dwoje pieszych, poruszających się lewą stroną jezdni, po czym nie udzielając rannym pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

W wyniku potrącenia 27 –latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa. Do szpitala trafiła również jego 26 – letnia żona, która w wyniku potrącenia doznała urazu ręki.

Aby ustalić dokładne okoliczności wypadku i zabezpieczyć ślady mogące wskazać sprawcę, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ponadto zabezpieczono nagrania z kilkudziesięciu kamer znajdujących się na w/w trasie. Aktualnie wszystkie zebrane w tej sprawie dowody są analizowane w celu ustalenia pojazdu, którym się poruszał sprawca.

Ponadto apelujemy o kontakt z Policją do kierowców, którzy posiadają kamery samochodowe i w nocy z 29.02/1.03.2020 w godzinach pomiędzy 00.45 do 01.15,   jechały trasą pomiędzy Zatorem, a Wadowicami przez miejscowości Rudze i Graboszyce. W tej sprawie należy kontaktować się pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112. Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend