Informacje

Letnia korekta rozkładu jazdy pociągów: nowe połączenia z Oświęcimia

Letnia korekta rozkładu jazdy pociągów od 9 czerwca 2024: Nowe połączenia z Oświęcimia do krajowych i międzynarodowych destynacji. Sprawdź szczegóły

Letnia zmiana rozkładu jazdy pociągów w Oświęcimiu od 9 czerwca 2024
Letnia zmiana rozkładu jazdy pociągów w Oświęcimiu od 9 czerwca 2024

Letnia Korekta Rozkładu Jazdy: Nowe Połączenia z Oświęcimia od 9 czerwca 2024

Już 9 czerwca 2024 roku wejdzie w życie letnia korekta rozkładu jazdy pociągów, przynosząc mieszkańcom Oświęcimia i okolic wiele nowych możliwości podróżowania. Aktualizacja obowiązuje do 31 sierpnia 2024 roku, obejmując liczne połączenia krajowe i międzynarodowe.

Nowe Kierunki Podróży

Korekta rozkładu jazdy pociągów w Oświęcimiu oznacza dodanie wielu atrakcyjnych kierunków. Pasażerowie będą mogli teraz wygodnie podróżować do takich miast jak:

 1. Białogard
 2. Bielsko-Biała Główna
 3. Czechowice-Dziedzice
 4. Dębica
 5. Gliwice
 6. Graz Hauptbahnhof (Austria)
 7. Katowice
 8. Kołobrzeg
 9. Kozłów
 10. Kraków Główny
 11. Kraków Płaszów
 12. Lubliniec
 13. Miechów
 14. Muenchen Hbf (Niemcy)
 15. Nowy Targ
 16. Ostrów Wielkopolski
 17. Piła Główna
 18. Poznań Główny
 19. Praha Hlavni Nadrazi (Czechy)
 20. Praha-Vrsovice (Czechy)
 21. Przemyśl Główny
 22. Rzeszów Główny
 23. Sędziszów
 24. Stargard
 25. Sucha Beskidzka Zamek
 26. Szczecin Dąbie
 27. Szczecin Główny
 28. Tarnów
 29. Warszawa Centralna
 30. Warszawa Wschodnia
 31. Warszawa Zachodnia
 32. Wien Hbf (Austria)
 33. Włoszczowa Północ
 34. Zakopane
 35. Zebrzydowice

Udogodnienia dla Podróżnych

Nowy rozkład jazdy pociągów został zaplanowany tak, aby zwiększyć komfort podróżowania i skrócić czas dojazdów. Pasażerowie mogą teraz liczyć na więcej bezpośrednich połączeń do popularnych miejscowości turystycznych oraz kluczowych miast biznesowych w Polsce i Europie. To doskonała wiadomość dla osób planujących wakacyjne wyjazdy oraz podróże służbowe.

Międzynarodowe Połączenia

Dzięki letniej aktualizacji rozkładu jazdy, mieszkańcy Oświęcimia zyskają nowe międzynarodowe połączenia. Bezpośrednie pociągi do takich miast jak Graz, Monachium, Praga czy Wiedeń z pewnością przyciągną wielu podróżnych. Jest to świetna okazja, aby zwiedzić europejskie metropolie bez konieczności przesiadek i długiego oczekiwania na stacjach.

Przypomnienie dla Pasażerów

Przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się ze szczegółowym rozkładem jazdy oraz upewnić się, że wybrany pociąg kursuje w danym dniu tygodnia. Szczegółowe informacje na temat połączeń oraz aktualny rozkład jazdy można znaleźć na stronach internetowych przewoźników oraz na dworcach.

Podsumowanie

Letnia zmiana rozkładu jazdy pociągów, która wejdzie w życie 9 czerwca 2024 roku, to doskonała wiadomość dla mieszkańców Oświęcimia i okolic. Nowe połączenia krajowe i międzynarodowe znacznie ułatwią podróżowanie i pozwolą na komfortowe dotarcie do wielu atrakcyjnych destynacji. Planując wakacje lub podróż służbową, warto skorzystać z nowych możliwości, jakie oferuje letni rozkład jazdy.

Zapraszamy do podróżowania i odkrywania nowych miejsc z letnim rozkładem jazdy pociągów z Oświęcimia!

Tablica informacyjna z nowym rozkładem jazdy pociągów na stacji Oświęcim
Tablica informacyjna z nowym rozkładem jazdy pociągów na stacji Oświęcim
Międzynarodowy pociąg na stacji Oświęcim, nowe połączenia 2024
Międzynarodowy pociąg na stacji Oświęcim, nowe połączenia 2024
Pociąg relacji Oświęcim - Monachium, nowe międzynarodowe połączenie 2024
Pociąg relacji Oświęcim – Monachium, nowe międzynarodowe połączenie 2024
Pociąg relacji Oświęcim - Praga, nowe połączenie letniego rozkładu jazdy 2024
Pociąg relacji Oświęcim – Praga, nowe połączenie letniego rozkładu jazdy 2024
Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

 1. …bardzo ciekawe propozycje dla mieszkańców Oświęcimia , 2 połączenia na północ i północny zachód , południowo-wschodnia ściana , Warszawa , Zakopane oraz połączenia międzynarodowe 👍 . Natomiast czy rozkład dostosowany do potrzeb pasażerów korzystających z kolei na codzien ? Po opiniach wyglada na to że nie koniecznie 🤔 ponadto miejska komunikacja jeżdżąca w oderwaniu od realnych potrzeb pasażerów 😱 pozostaje korzystanie z auta , wszak przygotowany jest pod tą potrzeba P&R …. osobiście zachęcam 😃

 2. Jakie ułatwienia? To są głównie utrudnienia. Osoby jeżdżące pociągami to nie tylko turyści i uczniowie, ale przede wszystkim osoby dojeżdżające do pracy. Ponad godzinna przerwa między pociągami zwłaszcza rano to kpina, na 6:00 nie ma jak dojechać, bo będzie się sporo przed czasem, albo zwyczajnie za późno, a powrotny te nie pasuje.

 3. Takie ułatwienia że nie pasuja godziny i trzeba będzie zrezygnować do tej pory było dobrze, zwłaszcza rano jak dojeżdżałem do pracy to PKP musiało jak zwykle popsuć

Send this to a friend