Informacje

ZATOR. Upojony alkoholem zasnął za kierownicą

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Zatora podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki reakcji jednego z kierowców.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15/16 marca 2022. Tuż po godzinie 21 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki Seat zaparkowanego na środku ulicy Zamkowej w Zatorze. Z relacji zgłaszającego  wynikało również, że mężczyzna siedzący za kierownicą  zasnął w wyniku upojenia alkoholowego.

Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi  z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Kiedy mundurowi przebudzili śpiącego kierowcę okazało się że jest to  49 – letni mieszkaniec Zatora. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało aż 3 promile alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Wczoraj mężczyźnie został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Tomaszowi z gminy Zator. Mężczyzna widząc nietrzeźwego kierowcę i zagrożenie, które stworzył jednym telefonem na numer alarmowy 112 wykazał się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.

Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Zarzut jest tylko zarzutem. To zadaniem sądu jest udowodnienie, że prowadził wcześniej, a nie tylko sobie smacznie spał.

  2. Spał napruty w ZAPARKOWANYM aucie, dostał zarzut za KIEROWANIE POJAZDEM po pijaku. AHA XD

Send this to a friend