Informacje, Kultura, Sport

ZATOR. Powstanie nowoczesny ośrodek sportu

W dniu 25 października 2021 r., Gmina Zator otrzymała informację o dofinasowaniu z programu Polski Ład w wysokości 13.050.000,00 zł, co stanowi 90% całej kwoty przeznaczonej na inwestycję pod nazwą „Budowa Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze”. Wartość całego zadania opiewa na kwotę 14.500.000,00 zł brutto.

W ramach realizowanego projektu wybudowany zostanie nowoczesny dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 4 365m3, przylegający do istniejącego boiska sportowego klubu Zatorzanka. W budynku będą się mieściły m.in.: siłownia, sala konferencyjna, szatnie, pralnia, magazyny, pomieszczenia biurowe i gospodarcze. Miejski Ośrodek Sportu (MOS) wyposażony zostanie w odnawialne źródła energii, pompę ciepła, wentylację mechaniczną i inne instalacje. W ramach inwestycji zostaną również zmodernizowane i częściowo zadaszone trybuny dla kibiców. Obiekt będzie w całości przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek ten będzie stanowił centrum organizujące życie sportowe i rekreacyjne w regionie, pozwoli na rozwijanie zamiłowań sportowych przez mieszkańców Gminy Zator.

Wygląd budynku wpisuje się w region Doliny Karpia poprzez kształt przypominający rybacka łódź. Autorem projektu jest Pracownia Projektów Robert Wójcik z Zatora.

 

Zator.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. No właśnie! Betonowy karp dla Zatora – za nasze pieniądze!

Send this to a friend