Informacje

POWIAT. Areszt dla drogowego recydywity

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze doprowadzili do aresztu tymczasowego 42 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Drogowy recydywista w ciągu ostatnich kilkunastu dni, łamiąc sądowne zakazy kierowania,  dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło w połowie listopada (10.11.2021).  Tuż po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy seata, siedzącego w samochodzie znajdującym się na parkingu sklepowym przy ulicy Podlesie w Przeciszowie. Z relacji zgłaszającej wynikało również, że mężczyzna jest upojony alkoholem i zasypia za kierownicą. Na miejsce natychmiast udał się patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali  seata, a następnie poddali badaniu stanu trzeźwości jego kierowcę. Jak się okazało 42  – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu oraz posiadając dwa sądownie orzeczone zakazy kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut złamania dwóch sądowych zakazów kierowania.

30 listopada br. 42 – latek został zatrzymany we Włosienicy przez policjantów z Zatora. Mundurowi  wykonując zadania służbowe zauważyli go w chwili, gdy jechał samochodem w kierunku Oświęcimia. W związku z tym włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast pojechali za nim. Po chwili mężczyzna skręcił na parking sklepowy, gdzie został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało trzy promile alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji, gdzie po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione kolejne zarzuty.  Mając na względzie zagrożenie, które stwarzał zatrzymany dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Wczoraj (2.12.2021) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Następnie prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 42 – latka aresztu tymczasowego. W związku z tym wprost z Prokuratury mężczyzna trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został osadzony w jednym z Aresztów Śledczych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend