Informacje, Video

ZABORZE. Sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy do skrętów. FILM

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie informuje, że od 18 czerwca ruszą prace przy rozbudowie skrzyżowania drogi krajowej 44 z ul. Chemików  oraz  ul. Porębskiej na granicy Oświęcimia i Zaborza.  Powstanie m.in. sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy do skrętów. Prace mają być wykonane do listopada. Inwestycja spowoduje utrudnienia w ruchu. Do 17 października skrzyżowanie będzie zamknięte. Ruch na krajówce będzie możliwy tylko jednym pasem. Zostaną zamknięte wloty ulic Porębskiej, Jezioro i Granicznej. Objazd do Poręby Wielkiej będzie drogą wojewódzką 948, a następnie przez Grojec. Objazd do ul. Jezioro odbywał się będzie ul. Grojecką. Objazd do ul. Granicznej będzie ul. Pod Borem.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

67 komentarzy

 1. Kupuję ojcu leki w aptece, ponieważ w przeciwnym razie nie byłoby go na nie stać. Nie chcę oszczędzać na jego zdrowiu kupując tańsze i mniej skuteczne lub mające skutki uboczne zamienniki. Dotarło?

 2. Kupujesz leki dla siebie z listy dla osób 75+? Fascynujące 😀 Poza tym, czy to jest legalne?
  Nie wiem, czy wiesz, ale można często kupić tańsze zamienniki, trzeba tylko w aptece o to zapytać.
  A pretensje kieruj do poprzedniego rządu. Gdyby nie pozwalali na okradanie Polski z wyprowadzanego podatku vat, być może dziś byłyby jeszcze większe ulgi, a tak… kicha 😀

 3. Tak? To wytłumacz mi proszę za co płacę w aptece dwie i pół stówy miesięcznie? Zaznaczam, że nie są to żadne durne suplementy, tylko normalne lekarstwa przepisane przez lekarza. OK, niektóre leki dawniej refundowane w części teraz są refundowane w 100% Tylko że chodziło o 2 specyfiki z mojej listy, które i tak były już wcześniej bardzo tanie i kosztowały po kilka złotych. Wielkiej różnicy więc to nie robi. Inne leki natomiast podrożały, więc wychodzi praktycznie na zero. Poza tym refundacja 100% dotyczy głównie leków starszych, o mniejszej skuteczności. Państwo się więc na tym za bardzo nie wykosztowało.

 4. Nieprawda, że leki z listy dla osób 75+ wcześniej były darmowe! Wszystkie leki członka mojej rodziny były płatne… nie idź drogą #Rafałniekłam

  Emerytury – za PO/PSL bodajże 193 mld zostały zabrane właśnie z funduszu emerytalnego OFE, żeby zasypać dziurę budżetową, także ten…

 5. Otrząśnij się – wyjdź z polityki wstydu, ona się skończyła wraz z rządami PO/PSL.
  Skończyło się nakładanie marynarek pijakom…(Tusk/Juncker)
  Chwała Wielkiej i Dumnej Polsce!

 6. No widzisz, PO/PSL miało hasło „Oby żyło się lepiej” w domyśle swoim…
  PiS próbuje wyrównać niesprawiedliwość, która miała miejsce za poprzedników. Nie rozumiesz, ponieważ Ciebie nie interesuje, że dzieci głodowały, staruszki nie miały na jedzenie. Widzisz tylko swój własny misiowy brzuszek, a z innymi to ch… co nie?
  A wiesz, że byłeś okradany za rządów PO/PSL? Tak, tak. Gdy cokolwiek kupowałeś np. piwo albo samochód, to podatek, który płaciłeś szedł do złodziei vatowskich. Dlatego Ty, jako obywatel nie mogłeś skorzystać z żadnego np. 500+ plus. Teraz kapujesz?

 7. Co by tu jeszcze?
  – darmowe leki dla osób 75+
  Masz w rodzinie jakąś emerytkę 75+? Zapytaj się jej, co o tym sądzi. Darmowe są leki z dość krótkiej listy, przy czym rząd włączył do niej leki, które i tak wcześniej były darmowe. Co więcej, te bezpłatne leki przysługują tylko na pewne określone schorzenia, a na inne już nie. W efekcie taki emeryt/tka płaci za lekarstwa jak za zboże. Wiem coś o tym ponieważ opłacam rachunki w aptece dla ojca 75+.
  – obniżenie wieku emerytalnego.
  No właśnie. Skąd się biorą emerytury? Z naszych składek emerytalnych. A ponieważ pracujących jest coraz mniej, a emerytów coraz więcej, bilans ZUS się nie domyka. Łata go rząd z budżetu państwa, ale budżet też nie jest studnią bez dna. Dlatego większość emerytur jest żałośnie niska. Identyczny problem maja inne państwa europejskie, dlatego podwyższyły wiek emerytalnych do 67 lat dla obu płci. U nas, jak wynika z badań sondażowych, ludzie chcą wcześniej przechodzić na emerytury licząc na to, że państwo nie da im umrzeć z głodu. Więc państwo im umrzeć nie daje, ale nic ponadto.
  – trzynasta emerytura – to taki zręczny chłyt marketingowy: zamiast podwyższyć po prostu emerytury o 60 zł miesięcznie rząd DAJE IM jedną „trzynastą emeryturę” (800 złotych) raz do roku, aby zapamiętali, że to konkretnie Kaczyński im dał, tyyyle pieniędzy. Taka socjotechnika.

 8. Teraz Trójmorze. Co to jest? Gdzie widoczny efekt jakiejś działalności tego rzekomego tworu? To kilka państw we wschodniej części Unii od czasu do czasu udających, że mają jakieś swoje wspólne interesy w kontrze wobec bogatych państw Starej Unii. Dając w ten sposób do zrozumienia, że jak się pogniewają na Brukselę, to mogą w każdej chwili stworzyć jakąś Unię bis. Ha, ha, ha i ha. Wystarczy jednak, że Unia pogrozi trochę paluszkiem i napomknie, że w takim razie może być problem z funduszami pomocowymi, a już w wszystkie te państwa zapominają o solidarności i z podkulonymi ogonkami biegną do Brukseli, skomląc. Poza tym państwa te roszczą sobie pretensje o to, by być „liderem trójmorza”, a takim liderem chciałaby być Polska, co wzbudza tylko śmiech lub irytację u pozostałych.

 9. Z tym wotem to żartujesz? Zdaniem Maciereicza karabinki terytorialsów + ich patriotyzm miały powstrzymywać specnaz i rosyjskie dywizje pancerne.

 10. Inflacja w Polsce jest najwyższa w Europie, gdzie średnia wynosi 0,6% natomiast w Polsce w kwietniu 3,4%. Byłaby znacznie większa gdyby nie tąpnięcie na rynku paliw i w rzeczywistości sięga prawie 5%, czyli tyle, ile w lutym lub w marcu. Oznacza to, że osoba zarabiająca 4000 brutto traci rocznie w wyniku inflacji 1/20 swojej pensji, czyli 200 złotych.
  „Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce wzrosło o 255 zł. Minimalne prawie o 1000 zł” – przecież to oznacza, że wielki wzrost wynagrodzeń dla osób bez żadnych albo z minimalnymi kwalifikacjami odbył się kosztem wszystkich pozostałych, którzy zarabiają tyle samo lub nawet realnie mniej. Zbliżamy się w ten sposób do sowieckiej urawniłowki.

 11. Inflacja rok do roku

  2017 2,6
  2018 1,6
  2019 2,3

  Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce wzrosło o 255 zł. Minimalne prawie o 1000 zł. Walutą polską jest złoty, nie euro…
  W policji były już podwyżki. Mają być kolejne, bo tak o mundurowych dbał rząd PO/PSL… Poza tym nie tylko ta grupa zawodowa miała podwyżki od kiedy PiS rządzi.

  Za to za PO/PSL na odchodne Budka podniósł o STO PROCENT stawki radcowsko-adwokackie… czy to znaczy, że chodziło o wyrozumiałość w ewentualnych przyszłych procesach sądowych? I jak w takim razie można rozumieć tak aktywne i agresywne zaangażowanie PO w obronę sądów, aby było tak, jak było…?

  @Chwała Dudzie! Właśnie dzisiaj Dziambor stwierdził, że to była słuszna decyzja o powołaniu WOT, także tak…

 12. Wot.
  Pytanie nr. 1 – zgadnijcie kto wygrywa w konfrontacji: batalion wotowców przeciw 1 ruski czołg?
  Odpowiedź: ruski czołg. Ponieważ wot nie ma broni przeciwpancernej.
  Pytanie nr. 2 – kto wygrywa w konfrontacji: batalion wotowców przeciw 1 ruski śmigłowiec szturmowy?
  Odpowiedź: ruski śmigłowiec szturmowy. Ponieważ wot nie ma broni przeciwlotniczej.
  Brygady wot nie mają też żadnych pojazdów opancerzonych, artylerii, ani nawet moździerzy. Jaka jest zatem wartość wot? Odpowiedź – wartość wot jest defiladowa.

 13. Ceny najszybciej rosną w Polsce. Inflacja ponad 5-krotnie wyższa od średniej europejskiej. Ale PiS dalej wkreca bajki jakie to dobre wyniki mamy na na tle europy…

  Komuna przy rządach PiS to szkółka niedzielna.

 14. Tak, policja ma dostać podwyżki. Przed samymi wyborami. Rządu autorytarne gdy zaczynają trzęść porami, zawsze dają policjantom podwyżki, gdy chcą kupić sobie ich lojalność. Na przykład na wypadek jakiś rozruchów.

 15. Czym się różni Andrzej od bezrobotnego?

  Bezrobotny coś kiedyś robił…

 16. Co Duda zrobił dla Polski? A ja myślałem, że Jarosław Kaczyński.
  Żeby od czegoś zacząć.
  Przekop Mierzei Wiślanej. W zeszłym tygodniu jakiś minister chwalił się, że tym przekopem będą mogły przepływać do Elbląga „statki pełnomorskie” o nośności do 3000 ton.
  Kłopot w tym, że nie ma takich statków.
  Wożenie towarów tak małymi stateczkami po prostu się armatorom nie opłaca, więc ich nie budują, nie zamawiają. Przekop Mierzei + wykopanie toru wodnego przez Zalew Wiślany (mający tam głębokość około 1 metra) i rzeczkę Elblążkę + odbudowanie niemal od podstaw portu w Elblągu kosztować będzie polskich podatników około 2 miliardy złotych. Wyrzuconych w błoto. Dosłownie.

 17. Nie wiesz, że w ten sposób ludzie tym bardziej będą czytać buahahahahaha
  Ponadto nie wiem, czy wiesz… ale nie jesteś w stanie wymazać gumką myszką tego, co zrobił Duda dla Polski, także ten…

 18. I

  C
  Y
  K

  K
  O
  M
  E
  N
  T
  A
  R
  Z
  E

  O
  S
  Z
  O
  Ł
  O
  M
  Ó
  W

  K
  I
  L
  K
  A

  P
  I
  Ę
  T
  E
  R

  W

  D
  Ó
  Ł
  .

  N
  I
  E

  D
  A

  S
  I
  Ę

  T
  E
  G
  O

  C
  Z
  Y
  T
  A
  Ć

 19. Zwróćcie uwagę jak za Chwieruta podrożał Oświęcimiu prąd i benzyna. Dlaczego Polacy płacą za prąd i benzynę tak dużo?????? Przypadek?

 20. DUDA podpisał m.in. ustawy:

  – obniżenie wieku emerytalnego
  – 500+
  – leki dla osób 75+
  – wyprawka szkolna 300+
  – 13 emerytura i 14(2021)
  – emerytura mama 4+
  – darmowe leki dla kobiet w ciąży
  – podwyżki dla służb mundurowych
  – wyższe kary za przestępstwa na dzieciach
  – tarcza antykryzysowa
  – zakaz odbierania dzieci z powodu biedy
  – przekop Mierzei Wiślanej
  – WOT
  – Centralny Port Komunikacyjny
  – obniżenie PIT z 18 do 17
  – zwolnienie z PIT osoby do 26 lat
  – podniesienie kwotu wolnej od podatku

  DUDA inicjatywy:

  – Trójmorze
  – Gaz z USA/ Baltic Pipe
  – Reforma Armii Polskiej
  – Bliskie relacje z USA (11 spotkań w ciągu 5 lat vs 1 spotkanie Bronka, co opowiadał, żeby Obama pilnował swojej żony)
  – Wojska Nato/USA w Polsce – fort Trump
  – Zniesienie wiz do USA
  – mld dla służby zdrowia na walkę z rakiem
  – utworzenie specjalnego funduszu dla ciężko chorych dzieci, finansujących bardzo drogie operacje, żeby nie trzeba było zbierać pieniędzy poprzez np. zrzutki.pl
  – karta Rodziny m.in. do obrony tradycyjnej rodziny przed ideologią LGBT

 21. Brawo PiS brawo Duda a u nas dalej Egipt a osobno tak miało nie być dlaczego woda jest tak tania w Oswiecimiu podwyższyć o 100% będzie miał chwierut więcej na durne inwestycje opłaty parkingowe tak tanie toz to nieporozumienie proponuje 6 zeta za godzinę dokręcić ludziom niech przejza na oczy czym są rządy POpaprancow!!!!!!

 22. T
  A
  K

  T
  Y
  L
  K
  O

  T
  O

  T
  U

  W
  R
  Z
  U
  C
  Ę

  Ż
  E
  B
  Y

  B
  A
  J
  K
  I

  Z
  W
  Y
  K
  Ł
  E
  G
  O

  P
  O
  L
  A
  K
  A

  Z
  E
  P
  C
  H
  N
  Ą
  Ć

  N
  I
  Ż
  E
  J

 23. Rozmawiałem wczoraj z takim małym chłopczykiem, którego pamiętam z dawnych czasów, wiecznie głodnego, zapłakanego, w podartym ubranku. Patrzę i oczom nie wierzę – dziecko zadbane, w modnych polskich ciuchach z patriotycznymi emblematami, wesołe i uśmiechnięte. Pytam: co się stało Jasiu, skąd u ciebie taka dobra zmiana? Wie pan – odpowiedział Jaś – pięć lat temu rodzice dostali od Polskiego rządu tyle zasiłków, że przestali pracować. Mama ma teraz więcej czasu dla mnie, a tata czyta mi wieczorami Polskie patriotyczne książeczki. Wszystko mi wytłumaczył i teraz wiem komu to zawdzięczam.
  On już wie. A ty??? Jak zagłosujesz 28 czerwca?

 24. Dawno, dawno temu, kiedy rządziły jeszcze elyty – to taka zamierzchła przeszłość, że wielu z was tego już nie pamięta. warto więc przypomnieć – Polska była w ruinie. Nad ponurymi wioskami i miastami unosiły się ponure, gradowe chmury. Polskie dzieci chodziły głodne, a staruszki stać było tylko na suchy chleb. W sklepach brakowało wszystkiego. Oczywiście nie w tych niemieckich, dla elyt, tam półki uginały się pod ciężarem zagranicznych towarów. Elyty jeździły wielkimi niemieckimi samochodami i wyjeżdżały na wakacje do Izraela. Na szczęście później wszystko się zmieniło. Do władzy w Polsce doszedł polski i patriotyczny rząd, który przywrócił Polakom godność. Prawdziwa dobra zmiana. Elyty odciągnięte od koryta oczywiście podniosły kwik. I kwiczą tak do tej pory. Nie pozwólmy więc, aby teraz do tego koryta wróciły! Niech 28 czerwca wszyscy Prawdziwi Polacy i Patrioci zagłosują prawie i sprawiedliwie na naszego polskiego prezydenta.

 25. Hotinie wspaniały a cóż to takiego PiS zrobił w powiecie i Oświęcimiu że ich tak wychwalasz

 26. Niestety nic nie dociera.
  A tą historyjką o 92-letniej staruszce, głodującej za peło, to mnie już całkiem rozwaliłeś. Przypuszczam, że pokazali ją w tvpiss.

 27. W którym momencie zostało przeze mnie napisane, że rząd PO/PSL kradł vat? Dyskusja z kimś, kto ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, jest bezsensowna…

  Natomiast, abyś coś wyniósł z tej lekcji (może coś w główce przeklika):

  92 latka mówi, że nigdy nie było jej tak dobrze jak teraz, bo ma dziś co jeść…
  Nie wyobrażam sobie, aby prezydentem została osoba z ekipy za rządów której ludzie cierpieli głód. To mi się w głowie nie mieści, że ludzie nie widzą różnicy w jakości rządzenia i na spotkaniach z tą osobą drą się: „mamy dość”. Czego macie dość, że ludziom żyje się lepiej?

  To pokazuje, kto jest prezydentem elit, a kto prezydentem zwykłych ludzi.

  Nawet ktoś napisał taki oto wierszyk:

  Tylko pod Platformą, tylko pod jej znakiem
  Polska będzie niczym, a Polak żebrakiem…

 28. Wiadomo, że kiedy rządzili aferzyści z peło, to przecież sami siebie by nie aresztowali, logiczne. Ale potem Ziobro miał pięć lat, aby wyłapać wszystkich pełowskich masowych przestępców. Tak czy nie? No to gdzie oni są?
  A może Ziobro jest z nimi w zmowie? Pełowscy aferzyści zapłacili mu za bezkarność i konto Ziobry w szwajcarskim banku nagle spuchło. Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć.

 29. Rozróżniasz odpowiedzialność polityczną od odpowiedzialności karnej?

  Po drugie, czyli wg Twojej logiki wtedy, gdy rządziło PO/PSL Ziobro miał obowiązek biegać za przestępcami vatowskimi przez całe 8 lat i ich łapać… facepalm
  Informuję Cię: w OBOWIĄZKU rządu PO/PSL było łapanie przestępców i doprowadzenie ich przed sąd. I to oni ponoszą za to odpowiedzialność. Więc wykazałeś, jak nieudolni byli nawet w łapaniu przestępców…

 30. Podpowiadam całkowicie bezinteresownie:
  1. uciekli do Izraela.
  2. Czosnkowski ich pochował w takich małych kryjówkach w Warszawie. Są tak sprytnie ukryci, że nawet Ziobro nie potrafi ich znaleźć.

 31. A o drukarni pieniędzy słyszałeś? To proste: wkładasz do maszynki papier, naciskasz „On” i już rząd ma kasę.
  Pytam po raz trzeci: gdzie są te tłumy aferzystów złapanych przez Ziobrę? Te setki procesów, w których Ziobro masowo ich skazywał? Bardzo łatwe pytanie.

 32. Jeżeli nie było mafii vatowskich, to skąd pojawiały się pieniądze w budżecie w momencie uszczelnienia systemu oraz wprowadzenia kary 25 lat pozbawienia wolności właśnie za vatowskie przekręty? Krasnoludki przyniosły?

 33. Powracam do pytania: gdzie są te mafie, gdzie są winni. A jeśli są, to gdzie siedzą?
  Są dwie możliwości:
  1. Albo były mafie, co rozkradały, ale Ziobro i i pis są tak nieudolni, że nie udało im się nikogo złapać.
  2. Nie było mafii, to tylko pisowska propaganda.
  Zanacz proszę prawidłową odpowiedź.

 34. A co poprzedni rząd miał rozdawać? hahahahaha Oni zabierali komu się dało. Zabrali nawet bodajże 193 miliardy z OFE, żeby zasypać dziurę budżetową (a że przy okazji wyparowało 19 miliardów…)

  Więc nie mogli wpaść na ten pomysł, bo MILIARDY były rozkradane przez mafie paliwowe i vatowskie. To było około 50 mld rocznie… także ten…

 35. Jak to? To w latach 2015 – 2019 był na świecie kryzys gospodarczy? Tylko wyjątkowy pisowski rząd, dzięki swojej niesłychanej i genialnej polityce, spowodował, że wzrósł polski eksport, PKB i wpływy podatkowe? Dziwne rzeczy nam tu prawisz.
  Jak wiadomo za czasów peło były ogromne mafie watowskie, składające się z prominentnych pełowców. Według stale obecnie rosnących szacunków pełowcy ukradli 200, 300, a może nawet 500 miliardów. Dopiero dzielny i energiczny minister Ziobro wszystkich tych aferzystów wyłapał i powsadzał do więzień. Teraz więzienia w Polsce są pełne skomlących pełowców, którzy ukradli te miliardy.

 36. Mówisz, że jak się wydrukuje 100 miliardów pustego pieniądza i rozda na socjal, to w ten sposób rozrusza się gospodarkę? Genialne! Ciekawe dlaczego inne rządy nie wpadną na taki świetny pomysł.

 37. To, że teraz rząd PiS ma pieniądze nie jest wynikiem boomu 😀 Była komisja nt. wyłudzeń Vat- może pamiętasz? Dzięki tym pieniądzom rząd PiS rozruszał polska gospodarkę. I socjal nie jest rozdawnictwem, tak mówią ci, którzy nie rozumieją mechanizmów.

  Po drugie, nikt przy zdrowych zmysłach (dowód: wydarzenia w 2008 Gruzja) chyba nie wierzył, że Federacja Rosyjska nie ma zapędów neoimperialnych. To, że Sikorski palił papierosy z Ławrowem nie oznaczało, że jesteśmy bezpieczni.
  Rosja jest takim krajem, który nie liczy się ze słabszymi. Oni uznają jedynie siłę pięści. Dlatego Polska zawsze powinna być świetnie uzbrojona i mieć armię. Skoro nie ma obowiązkowej służby wojskowej, to WOT jest bardzo dobrym pomysłem. Jest to również reklama dla wojska – więcej chętnych do zawodu.

 38. Jakoś inni odbiorcy caracali nie grymaszą? W Kuwejcie są jakieś rozgrywki wewnętrzne, a sprawa wielkiego kontraktu na zakupu caracali stała się przedmiotem walki politycznej, oskarżeń o korupcję, coś jak u nas. Jak już po pisowsku insynuujesz, że komisja przetargowa mon wzięła łapówki, masz jakieś konkretne dowody? Czy jak kupujesz w sklepie chińskie majtki to oznacza, że musiałeś zostać przekupiony przez Chińczyków?

 39. Zgadzam się co do wieloletnich zaniedbań. Przypomnę jednak tylko, że 10-15 lat temu nic nie wskazywało na pogorszenie się sytuacji międzynarodowej. Jeśli pamiętasz prezydent USA mówił wtedy, że zajrzał głęboko w oczy Putinowi i zobaczył w nich – szczerego demokratę.Poza tym w pierwszej połowie rządu peło był wielki światowy kryzys ekonomiczny, zamykano fabryki, zwalniano ludzi, a rządy szukały oszczędności tnąc w pierwszej kolejności wydatki zbrojeniowe. Może też pamiętasz? Dopiero w drugiej połowie rządów peło sytuacja zaczęła się poprawiać. W chwili gdy pis doszedł do władzy był już wielki boom i wzrost gospodarki, a rząd zaczął dostawać znacznie więcej pieniędzy z podatków do budżetu. Tylko że pis zaczął je wydawać masowo na socjal, a sytuacja w wojsku niewiele lub wcale się poprawiła. Pis po prostu zmarnował ten okres, a teraz gdy wszystko poleci na łeb, tym bardziej tnie programy zbrojeniowe i modernizacyjne. Wyjątkiem jest pisowski pieszczoch – wot. Co to jest? Przypomnę: to jest harcerstwo dla dorosłych. Ludzie którzy do tej pory bawili się w wojsko na własny koszt w ramach klubów i stowarzyszeń „obronnych”. teraz dostają jeszcze za to państwowe pieniądze. Wot ma nowe karabinki z Radomia, ale nie ma ani przeciwpancernych pocisków kierowanych, ani przeciwlotniczych, wozów opancerzonych, artylerii, a nawet młodzieży. Jest całkowicie nieprzydatny na współczesnym polu walki. Wzrost liczebny wojska polskiego jest w ten sposób tylko papierowy.

 40. Przetarg na śmigłowce Caracal został rozpisany już wiosną 2012 r. a zatem za rządów PO/PSL.

  Początkowo miał dotyczyć zakupu 26 śmigłowców. Jednak po kilkunastu miesiącach zwiększono to zapotrzebowanie do 70 maszyn, aby następnie zredukować je do 50. MON wielokrotnie przesuwał terminy składania ofert. Miały one zostać ostatecznie złożone do 1 sierpnia 2014 r., następnie do końca września 2014 r., ale potem jeszcze raz przedłużono termin składania ofert, wskazując jako datę ostateczną 28 listopada 2014 r. Jednak decyzję MON podał dopiero 21 kwietnia 2015.

  I nie trzeba dodawać, ile kasy francuskiej poszło na lobbowanie w tym temacie przez tyle lat. Zatem nie dziwi święte oburzenie totalnej opozycji, że nic z tego kontraktu nie wyszło.

  I czy rzeczywiście chodzi o to, że są najlepsze? acha. A tu co zrobił Kuwejt w temacie caracali:
  Ministerstwo obrony Kuwejtu poinformowało 12 lutego 2020, że nie odbierze kolejnych śmigłowców Caracal z powodu ujawnienia bliżej nieokreślonych wad technicznych w dwóch już pozyskanych maszynach. Nieoficjalnie mówi się, że problematyczne są silniki.

  I jeszcze ostatnie pytanie: co przez OSIEM LAT zrobił rząd PO/PSL dla wojska? Jak zwiększył liczebność, wyposażył, ile kupił sprzętu, ile dał na polską zbrojeniówkę, ilu zwolnił z wojska, ile zepsutego sprzętu walało się po hangarach, no dalej pochwal się,:D

 41. „niesprawdzających się Caracali” – coś wiesz bliżej na ten temat, kiedy, jak i gdzie się nie sprawdzały, czy tylko powtarzasz słowa Macierewicza i całą jadowitą propagandę pis? Peło zrobiła przetarg, w którym startowały maszyny włoska, amerykańska i europejska airbusa. Wszystkie były dość podobne, mając trochę inne parametry, ale mieściły się w tej samej klasie potrzeb, jak sobie życzyło wojsko. Ostatecznie wybrano caracala, chociaż gdyby wybór padł na black hawki albo augustę, też nie byłoby tragedii. Jednak Macierewicz przetarg uwaliwszy zaczął składać bombastyczne obietnice, jak to on, że już za chwileczkę polscy inżynierowie opracują całkiem nowy patriotyczny śmigłowiec, do którego kupi się silniki od ukraińskiej Motor Siczy. Oczywiście absurd – nowy model śmigłowca opracowywany jest przez 7-10 lat, to bardzo trudne i bardzo kosztowne. Potem obiecywał, że już za momencik Polska kupi całą masę black hawków (wiadomo – amerykańskie). W efekcie jednak nie kupił nic, potem go wywalono za aferę z Misiewiczem. Pamiętasz? Teraz Błaszczak zarządził, aby jeden z posiadanych jeszcze przez wojsko starożytnych ruskich Mi-8 poddać testom zmęczeniowym i sprawdzić, czy można jeszcze małym kosztem pozostałe reanimować, by polatały z 10 lat. Zobaczymy, choć to już bardzo stare śmigłowce.

 42. Ponawiam pytanie:
  Dlaczego z taką zajadłością nie atakowałeś rząd u PO/PSL?

  Uważasz, że WIELOLETNIE zaniedbania obecny rząd jest w stanie ot tak za pstryknięciem palców wszystko załatwić? Ja rozmawiam z dorosłym, czy z dzieckiem, czy może hotin ma rację?

 43. Przypuszczam, że ma Pan na myśli kolegę hotina. Pragnę Pana uspokoić – jak widać nikt na jego wpisy nie zwraca już uwagi.
  Serdeczności:)

 44. Przecież rząd po/psl chciał kupić śmigłowce i wynegocjował już umowę, którą Macierewicz po roku udawania że coś robi – uwalił. Skleroza?
  Rząd pisu zdążył przez pięć lat: zatopić marynarkę wojenną – po wycofaniu trzech ostatnich okrętów klasy orkan, po uwaleniu programu budowy małych korwet (miecznik i murena), nie będziemy już mieli żadnej jednostki mogącej podjąć walkę na morzu, wyposażonej przeciwokrętowe pociski kierowane. Rząd pisu wydał decyzje remontu za ciężkie pieniądze 300 starożytnych postsowieckich czołgów T-72, bez żadnej wartości bojowej, bez wymiany systemu kierowani ogniem, bez dopancerzenia wedle technologii, które polski przemysł zbrojeniowy posiada. Rząd pisu okazał zdumiewającą nieudolność w kwestii modernizacji ponad setki pierwszej serii leopardów 2, w wyniku czego leżą rozbebeszone w Łabędach czekając na zmiłowanie boskie. Cytować dalej? W zamian mamy niedzielne wojsko Macierewicza, wot wyposażony w karabinki i nic poza tym. Nie wiem do czego mogłoby się nadawać. Itp, itd.

 45. P. Józefie. Jeżeli chce pan aby komentarze ustały to takie rozwiązanie jest akuratne. Od tego czy komentarz jest dopuszczalny czy nie jest administrator [ inaczej mówiąc cenzura]. Jeżeli nie ma wulgaryzmów i obraźliwych zwrotów to nie widzę przyczyny dla której komentarz miałby być nieopublikowany – no chyba że jest politycznie niepoprawny co widać na innych portalach. W tej formie jaka jest obecnie przynajmniej co poniektórzy dowiedzą się co otoczenie sądzi o takich jak oni. Zanim ktoś coś napisze niech najpierw pomyśli nie mówiąc już o wypowiadaniu się na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia.

 46. Dlaczego nie atakowałeś z taką zajadłością poprzedniego rządu PO/PSL, przecież wiropłaty nie sypią się od wczoraj, co nie? Poza tym, kto z PO/PSL tak desperacko dążył do zakupu niesprawdzających się Caracali i co ważniejsze dlaczego?

  Kolejny, który próbuje udowodnić, że działania PiSu zmierzające do odbudowy siły Polskiej Armii (sprzęt+liczebność), nie istnieją – facepalm.
  Wg niego lepszym rozwiązaniem było kupno tablic Mendelejewa i śmieszne 2 mld dla polskiego przemysłu zbrojeniowego.
  Dobra rada: chwila refleksji i zadumy, czy się aby nie ośmieszam…

 47. Najwyższa pora aby administrator wprowadził obowiązek logowania się pod swoim nazwiskiem i adresem Email.

 48. Czy ten „wpierniczony” to jakiś nawiedzony, wszechwiedzący czy normalny fanatyk PO-wski ???

 49. Chociaż może spróbuję. Informację o niesprawności caracali opublikowała w 2017 r. pewna francuska gazeta w trakcie walki politycznej o środki budżetowe dla wojska i oskarżeń poprzedniego rządu o dopuszczenie do zaniedbań w remontach: wielka część sprzętu w armii jest niesprawna, koszary się walą, itp. Oczywiście, jeżeli o sprzęt się nie dba i nie robi systematycznie przeglądów, to pojawiają się usterki. Z tym że są to rzeczy w rodzaju przepalonej żarówki w jakiejś kontrolce, co oznacza, że w sensie formalnym i zgodnie z instrukcją sprzęt jest „niesprawny”. Tylko czy taki śmigłowiec ż przepaloną żarówką może latać? Pewnie że może. Podobna kampania prasowa przetoczyła się niedawno np. przez media i talboidy niemieckie, że Bundeswehra jest w strasznym stanie: okręty podwodne nie mogą pływać, śmigłowce i samoloty latać. W Polsce sprawa rzekomej niesprawności caracali stała się pretekstem dla rozpętania przez pis kampanii oszczerstw, że peło chciało wcisnąć wojsku psujące się caracale, ale dzięki dzielnemu Macierewiczowi udało się tego uniknąć.

 50. Jest to oczywiście kolejne pisowskie kłamstwo, niestety propagandowo dość skuteczne, ponieważ aby wyjaśnić jego bezpodstawność trzeba zagłębić się w temat, na co czytelnicy pisowskiej prasy nie mają czasu ani cierpliwości. Wystarczy rzucić hasło: „caracale to złom”, a uwierzą bez mrugnięcia okiem. Tymczasem w ostatnim roku caracale kupiła armia francuska, Tajlandia, Indonezja, Japonia, Brazylia, Kuwejt i Węgry. To co, złom kupili?

 51. Sławne Caracale: miała je kupić Polska, Francuzi nimi prawie nie latają. Tylko co czwarty caracal zdolny do użycia w misji bojowej…

 52. Do@
  I dlatego Duda jedzie pochwalić się podpisaniem umowy na tydzień przed wyborami? Przypadek? Kpisz sobie? Dostaniemy 5 starych, kompletnie niepotrzebnych transportowców za ciężkie pieniądze, a w zamian Duda zyska zdjęcie z Trumpem. Żałosne. Caracale – po prostu kłamiesz. Poczytaj sobie co np. kupiła armia francuska miesiąc temu. Dzięki Macierewiczowi wojsko polskie za chwilę nie będzie miało śmigłowców – mi-2 się sypią ze starości, a Leonardo właśnie odmówił naprawiania sokołów. Caracale to po prostu solidne średnie maszyny, które mieliśmy szansę kupić nówki i dostać offset na ich serwisowanie nie we Francji, ale w WZL w Łodzi. Macierewicz uwalił jednak kontrakt na złość peło, potem bredził coś o opracowaniu całkiem nowego modelu z Ukraińcami, potem miał kupować black hawki. W rezultacie nie kupił nic. Teraz wystraszony MON gwałtownie rozpoczyna program perkoz – kupna jakiś innych 30 śmigłowców, żeby wojsko miało w ogóle na czym latać.

 53. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie twierdzisz, że moim jedynym źródłem wiedzy jest tvp? Bo Twoim jedynym jest onet.pl + TVN? I oceniasz innych wg siebie?

  Polska wybrała wariant optymalny, a nie opcję najtańszą w zakupie, ale drogą w eksploatacji i serwisowaniu – to jeżeli chodzi o Herculesy.
  Nie chce mi się pisać o francuskich NOWYCH caracalach (cena+jakość). O tych, które nawet Francuzi wycofali, bo były takie „niezawodne”.

  Fakty to liczby – każdy, kto skończył podstawówkę jest w stanie porównać, ile wydawano na armię (w dodatku na co) za PO/PSL a ile jest wydawanych od 2016.
  Fakty to również kontrakty dla polskich zakładów zbrojeniowych, których za poprzedników było tyle co kot napłakał.

  Co do jakości rządów „pisiorów” jak byłeś łaskawie określić. Tak, każdy jest w stanie ocenić, że Polska w końcu zaczęła się rozwijać, a nie zwijać, jak to było za poprzedników.
  Nie twierdzę, że są idealni, ale są NAJLEPSZĄ OPCJĄ, jaka mogła się jak na razie Polsce przytrafić.

 54. Do@ w tym właśnie problem. Dla ciebie źródłem wiedzy jest wyłącznie tvpiss. Wszystko pozostałe jest żydowskie, niemieckie, lewackie i zdradzieckie. W związku z tym żyjesz w kraju o który dniem i nocą troszczy się Umiłowany Przywódca, pisiory nie kradną, tylko zajmują się ciężką pracą dla szczęścia Narodu Polskiego. Pomimo knowań chamskiej hołoty.

 55. Bo PiS zafsze budował nowe drogi i dobrze. Dla mnie to ważne choć ja autem nie jerzdże bo mi lejce zabrali za jazde po pijoku. Bo sie na mnie biednego policja uwzięła. A teraz za PiS będziemy mieć ałtostrade ekspresowom S1. I bendzie można wszendzie pojechać. A te z platformy nic nie budowały ani nie remontowały.

 56. Onet.pl nie jest dla mnie ŻADNYM źródłem wiedzy.

  Tablice Mendelejewa były lepszym zakupem dla wojska polskiego, co nie?

  Za PO/PSL na modernizację sił zbrojnych przeznaczono w ciągu KILKU lat 50 mld zł, z czego rocznie wydawano jedynie 2 mld złotych na polski przemysł…. także tak… A teraz transporter Rosomak, zestaw przeciwlotniczy Poprad, armatohaubica Krab, moździerz Rak, pistolet Vis oraz ciężarówka Jelcz.

  PiS w ciągu jednego tylko roku 2018 wydał ok. 47 mld, w 2019 – 44 mld.
  I każdy może zapoznać się z Planem Modernizacji Technicznej na lata 2021-2035.

 57. Duda kupił sobie przedwyborczą fotkę z Trumpem za kolejny amerykański złom: 5 samolotów transportowych C-130, zużytych w 60%, które dostaniemy teoretycznie za darmo, ale będziemy musieli zapłacić furę kasy Amerykanom za ich kapitalny remont. Za kilka lat zepsują się na amen i powtórka z rozrywki.
  Być może Duda zgodzi się też kupić kolejną partię javelinów, co jest bez sensu, bo nasze Mesko produkuje lepsze i tańsze licencyjne pociski spike. Trump potem może się pochwalić przed wyborcami jak wspiera amerykański przemysł zbrojeniowy, a polska fabryka w Skarżysku-Kamiennej zostanie wydymana.
  Ale cóż to jest pół miliarda złotych. Zdjęcie z Trumpem przed wyborami dla Dudy – bezcenne.

 58. Tak tu zostawię…

  „Budka obraża Prezydenta RP, który jedzie załatwić sprawy BEZPIECZEŃSTWA Polski, może na dziesiątki lat. To szyderstwo z Polaków, mających prawo do spokojnego życia, stabilizacji i szczęścia.
  PO działa na szkodę Polski, niszczy wizerunek i prestiż.”

 59. O jest i nasz pisowski troll hotin. Zapomniałeś jeszcze podziękować byłej sołtysowej beatce i jaśnie nam panującemu jarosławowi wielkiemu oraz jego ordynansowi andrzejkowi 🙂 Niech żyje nam pis i wielki jarosław. 🙂

 60. Szlaban! Ja bym ustawił kolejowy szlaban i wartownię. A wartownicy powinni być codziennie zmieniani: raz pisowiec, raz peowiec, raz lewicowiec, raz homo, raz lesbijka i raz ksiądz. A w niedzielę dać murzyna.

 61. Akurat w tym miejscu najrozsądniejsze to jest zrobienie ronda, a to dlatego, że światła nie wymuszą zwolnienie prędkości wręcz przeciwnie , będą się starali zdążyć jeszcze na żółtym. Ale to zbyt duży wysiłek intelektualny dla decydentów, żeby w takich kategoriach sprawę rozpatrywać.

 62. Znowu kolejne utrudnienie w płynności ruchu na obwodnicy, teraz są już rondo i będą dwa światła. Mam nadzieję, że zmiana na kierunku Zaborza/Poręby będzie bardzo krótka.

 63. Droga krajowa 44 to ulica Chemików, nie ma możliwości żeby się krzyżowały.

Send this to a friend