Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Unia poznała rywali w Pucharze Kontynentalny w hokeju

Re-Plast Unia Oświęcim poznała rywali w głównej fazie Pucharu Kontynentalnego. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, biało-niebiescy zmierzą się z ekipami z Danii i Rumunii.

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF), w związku z pandemią koronawirusa, zdecydowała się nieco odświeżyć formułę Pucharu Kontynentalnego. W tym roku zespoły będą rywalizować w trzech rundach: kwalifikacyjnej, głównej i finałowej.

Podopieczni Nika Zupančiča zaczną udział w tych rozgrywkach od tej drugiej. Ich grupowymi rywalami będą duński Frederikshavn White Hawks (5. miejsce w Metal Ligaen), rumuńska SC Csíkszereda (mistrz Erste Ligi) oraz zwycięstwa z grupy A. Turniej ma zostać rozegrany w dniach 13-15 listopada.

Nie od dziś wiemy, że szefostwo Re-Plast Unii Oświęcim chciałoby zorganizować rozgrywki na lodowisku przy ulicy Chemików 4. Zresztą oficjalne zgłoszenie w tej kwestii zostało już przesłane do Polskiego Związku Hokeja na Lidze i Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

– Organizacja Pucharu Kontynentalnego to nie tylko promocja klubu i miasta na arenie międzynarodowej, ale także okazja do podreperowania klubowego budżetu – mówił nam jakiś czas temu Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Podobny plan mają też Duńczycy, którzy również złożyli swoją aplikację. Decyzja w tej kwestii zostanie podjęta w tym tygodniu lub na początku przyszłego.

Faza kwalifikacyjna (16-18 października)

Grupa A
Kaunas Hockey (Litwa)
Barca Hockey (Hiszpania)
SA-Vikingar (Islandia)
HC Bat Yam (Izrael)

Grupa B
SKHL Crvena Zvezda (Serbia)
KHL Mladost (Chorwacja)
Buz Beykoz (Turcja)
SC Irbis Skate (Bułgaria)

Faza główna (13-15 listopada)

Grupa C
HC Jertis Pawłodar (Kazachstan)
Les Gothiques Amiens (Francja)
FTC-Telekom (Węgry)
Drugi zespół Grupy B

Grupa D
Shieffield Steelers (Wielka Brytania)
Asiago Hockey 1935 (Włochy)
TBD (Ukraina)
Drugi zespół Grupy A

Grupa E
Szachcior Soligorsk (Białoruś)
HC Olimp 69 Ryga (Łotwa)
HK SZ Olimpia Lublana (Słowenia)
Zwycięzca Grupy B

Grupa F
Re-Plast Unia Oświęcim
Frederikshavn White Hawks
SC Csíkszereda
Zwycięzca Grupy A

Źródło: www.hokej.net

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. @hotin

    W pustym pokoju uwiędłe kwiaty. W fotelu siedzi hotin wąsaty. A zegar tyka bo czas umyka Z każdym wpisem umysł zanika. I co tak siedzisz knurze opasły? Twojej nadziei gwiazdy już zgasły. A hotin jęczy, stęka i klika. Nie wie że jego rozum zanika. Mam propozycję mój drogi panie. Jak komentujesz – dopisuj zdanie. Takiego jednego poety wołanie: „To pisał hotin mój przyjacielu, który przepierdział życie w fotelu”

  2. 😀
    Wiadomo, że to nie redakcja mu odpisała, ale uśmiałem się. Trafna ocena.

Send this to a friend