Informacje

Film „Wykorzystaj Swój Głos”: Kampania Profrekwencyjna Parlamentu Europejskiego

Film 'Wykorzystaj swój głos’ promuje znaczenie głosowania i ochrony demokracji, osiągając ponad 504 miliony wyświetleń w kampanii profrekwencyjnej Parlamentu Europejskiego przed wyborami w 2024 roku.”

Wykorzystaj swój głos - Kampania profrekwencyjna Parlamentu Europejskiego
Wykorzystaj swój głos – Kampania profrekwencyjna Parlamentu Europejskiego

„Wykorzystaj Swój Głos”: Kampania Profrekwencyjna Parlamentu Europejskiego

Pod koniec kampanii profrekwencyjnej, film „Wykorzystaj swój głos„, podkreślający znaczenie głosowania i ochrony demokracji, został obejrzany ponad 504 miliony razy. Film, będący głównym produktem audiowizualnym kampanii Parlamentu Europejskiego, zawiera świadectwa seniorów z różnych krajów UE, którzy przekazują swoje historie o demokracji następnym pokoleniom i podkreślają, że demokracja i głosowanie nie powinny być uznawane za coś oczywistego.

Obejrzyj Film

Film można obejrzeć tutaj: Wykorzystaj swój głos.

Zasięg Kampanii

Oprócz 504,2 milionów wyświetleń (dane do 2 czerwca) na platformach mediów społecznościowych, streamingu wideo, telewizji internetowej i wyświetlaczach mobilnych, film był pokazywany przez kanały telewizyjne na całym kontynencie oraz w miejscach takich jak stadiony piłkarskie. W różnych formatach (4-minutowy dokument oraz krótsze klipy 30-sekundowe, 15-sekundowe i 6-sekundowe) film docierał do szerokiej publiczności w całej UE.

Kampania „Wykorzystaj Swój Głos”

Pod hasłem „Wykorzystaj swój głos. By inni nie zdecydowali za Ciebie”, drugi etap kampanii wyborczej Parlamentu Europejskiego odbywał się na wielu poziomach, włączając wydarzenia medialne, kampanię cyfrową, zaangażowanie partnerów publicznych i prywatnych, angażowanie społeczności oraz programy edukacyjne dostosowane do potrzeb obywateli w całej UE.

Zbiorowa Odpowiedzialność

Unia Europejska stoi w obliczu stale zmieniających się wyzwań. W przededniu czerwcowych wyborów europejskich Parlament chce potwierdzić swoje zaangażowanie w dialog, jedność i aktywne obywatelstwo. Hasło „Wykorzystaj swój głos. Inaczej inni zadecydują za ciebie” przypomina, że demokracja to cenne dziedzictwo, o które trzeba dbać i którego należy bronić.

Wypowiedzi Rzecznika Parlamentu

„Demokracja to zbiorowa odpowiedzialność nie wobec ideałów politycznych lub konkretnych kwestii, ale wobec nas samych,” powiedział rzecznik Parlamentu Jaume Duch. „Demokracja europejska jednoczy nas bardziej niż przypuszczamy – jednoczy narody, pokolenia i różne frakcje polityczne. W dzisiejszych spolaryzowanych czasach łatwo o tym zapomnieć. Dlatego nasza kampania przypomina o tym, co nas jednoczy.”

Burzliwa Historia Europy

W krótkim filmie, będącym centralnym elementem kampanii, mowa jest także o burzliwej historii wielu krajów Europy. Kraje te doświadczyły konfliktów zbrojnych i ograniczeń swobód indywidualnych, przekonując się, jak krucha jest demokracja, jeśli nie będziemy jej umacniać.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Zgodnie z unijnym aktem wyborczym, wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się co pięć lat i trwają od czwartku do niedzieli. W 2024 roku odbędą się od czwartku 6 do niedzieli 9 czerwca, a zagłosują w nich obywatele ze wszystkich 27 państw członkowskich.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

47 komentarzy

 1. Ta twoja bułka czerstwa, a masło zjełczałe.

  Właściwie powinienem cię jakoś nazwać – Brajanku?

 2. Straciłeś pół godziny twojego nudnego i bezwartościowego życia, aby to wszystko wymyślić.

  Jak tam chcesz …

 3. @ tak wyszło z algorytmu AI. AI stwierdziło, że masz na imię Marcin, jesteś w średnim wieku po 40 ale przed 50. Duże prawdopodobieństwo że mieszkasz na Starych Stawach w domu prywatnym. Posiadasz żonę. Osobnik twojego typu pewnie prowadzi własną działalność gospodarczą typu szkolenia, może podwykonawstwo jakiś usług kontrolnych. AI stwierdziło że jeździsz samochodem elektrycznym, ale nie jakimś zwykłym tylko amerykańskim. Tesla byłaby zbyt oklepana więc pewnie jakiś inny amerykański koncern samochodowy. Twoje szczęśliwe liczby zaczynające i kończące nr telefonu to 5 i 4 ewentualnie 6 i 4.

 4. Czytam, czytam. Spoglądam na nick – „l
  Leszek” i wszystko staje się jasne…

 5. I to każe mi zachować jak najdalej idącą ostrożność wobec Twojej szanownej Osoby i poglądów przedstawianych tu przez Ciebie …

 6. @Leszek , po prostu nie wierzę w Twoje ” prometejskie ” pobudki , a to że nic Cię nie łączy z tym miastem tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu . Stąd moje pytanie . A raczej stwierdzenie . Jedno musze przyznać że jesteś człowiekiem kulturalnym , w przeciwieństwie do wielu przedstawiających tu , a raczej narzucających swoje , jakże zbieżne z Twoimi ,poglądy w sposób urągający wszelkim cywilizowanym formom.

 7. Nie przypominam sobie, ale może coś mi umknęło, byśmy byli ze sobą na ty. I gotów byłbym przyjąć że owo „ty”, jest zwyczajnym naśladownictwem anglosaskiej maniery, gdyby nie dalsza część Pańskiego komentarza. Tu widać zupełnie inne wpływy „kulturowe”.

  Potwierdza Pan w całości uwagi z mojego pierwszego wpisu o „demokratach” nie mających pojęcia czym jest demokracja i postrzegających ją niczym pewien król swoje państwo – „demokracja to my”. A „oni” to manipulatorzy i brunatne zagrożenie.

  Ta postawa wyjaśnia niespójność Pańskiego komentarza. Wzywa Pan, z czym się zgadzam, sam o tym napisałem, do wybierania zgodnie z sumieniem i światopoglądem. Czyli godzi się Pan z tym, że ludzie mogą swobodnie korzystać ze swoich praw. To skąd to pytanie: „Ty znów tutaj”? Nie skierował go Pan do żadnego z innych komentujących. Czyżbym ja nie miał prawa, z tylko Panu znanych powodów, komentować na tym portalu? Bo jest to komuś „solą w oku”?

  Nie na darmo, w kontekście wpisu Pana Marszałka, odwołałem się do Stalina. Ta sama mentalność przebija z Pańskiego komentarza. Kułak znów w polu? Dlaczego?

 8. @ Leszek , Ty znów tutaj ? Nasze małe miasteczko chyba jest komuś solą w oku skoro regularnie przy waznych okazjach , np. jutrzejszych wyborów , musisz tu wystepować .
  Szanowni Państwo , jutro wybory , ważna rzecz , nie dajmy się manipulować i wybierajmy dobrze , zgodnie ze swoim sumieniem i światopoglądem , tak by nie dac nikomu decydować za siebie , a hamskie i wulgarne zachowania jak np. komentarze zamieszczane tu przez niektórych zostawmy im samym by się nimi udławili.

 9. Kochani – zdajecie sobie sprawę, że powtarzacie w kółko slogany z filmików konfiarzy, w dodatku tych mniej rozgarniętych?. Przykro mi, że nic nie zrozumieliście. Starałem się pisać jak najprostszym językiem. Bardziej już nie potrafię.

 10. Na krajowym podwórku podobnym „rozumieniem” istoty demokracji wykazał się Pan Marszałek Szymon Hołownia. Na swoim koncie tt napisał: „Do niedzieli ma być słonecznie. Zadbaj, by poniedziałek w Polsce nie był brunatny. Idź na wybory.”

  Dobry przykład realizacji dyrektywy Stalina: „Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to,
  wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej”.

  Ciekawi mnie czy na ten wpis, zapewne bardziej subtelny, ale przez to także bardziej cyniczny aniżeli głośne swego czasu wypowiedzi Panów Pietrzaka i Jakubiaka, zareaguje Biuro Prasowe Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau troszczące się by pamięć o ofiarach niemieckiego ludobójstwa nie była instrumentalizowana i wykorzystywana politycznie takimi wypowiedziami.

 11. @ wszyscy znają cię Marcinku na tym portalu i wiedzą jakim jesteś zakutym łbem. Z tobą nie można przeprowadzić normalnej dyskusji bo zawsze odwracasz kota ogonem i przeznaczasz fakty. A gdy ktoś napisze prawdę i postawi cię w kozi róg to wijesz się jak wąż. Takiego zakłamańca i demagoga świat nie widział, ale użytkownicy tego portalu już dawno cię przejrzeli i nikt ci nie wierzy.

 12. @ jakoś nie zauważyłem abyś skarżył się też na swojego ukraińskiego kolegę Szarego jak prezentował swoje piękne ukraińskie myśli tutaj

 13. Popierd*oleńcu, de*ilu, idio*o, je*nij się.

  Ślicznie. I tego też ci serdecznie życzę.

 14. „Wierzymy, że wszystkim bliskie jest pojęcie przyzwoitości i wzajemnego szacunku, a najlepszym odzwierciedleniem różnic naszych poglądów jest dyskusja”.

  Jak widać świruś wystawia wiarę admina na poważną próbę.

 15. Popierd*oleńcu przecież to ty sugerujesz że żołnierze są zmuszani do zabijania. To ty de*ilu chcesz ściągać wojsko z granicy. To ty idio*o sugerujesz te wszystkie oszczerstwa pod adresem żołnierzy. Oczywiście w sytuacji napaści powinni strzelać ostrą amunicją. Ale to twój rząd, twój premier, twój minister obrony narodowej zamyka za kratami żołnierzy za to że strzelali ostrzegawczo!!! Chcecie rozbroić naszą granicę. A teraz jak zwykle odwracasz kota ogonem i mówisz że to pies bo opis publiczna dowiedziała się o waszych działaniach. Je*nij się w ten pusty baniak na szyji.

 16. Piszesz: „Tylko wojsko nadaje się do zabezpieczenia tak długiej granicy” – o.k. świrze. To co ma zrobić żołnierz z karabinkiem atakowany przez grupę dorosłych mężczyzn, z kijami, a może też nożami? Dać się rozbroić, uciec, używać grota jak maczugi czy strzelać? Jeżeli oni na strzały w powietrze nie reagują? Bo innego wyjścia nie widzę. Może to świrusiu łaskawie wytłumaczysz?

 17. „Trzeba tez wziąć poprawkę na obciążenie psychiki żołnierzy strzelających do cywilów ostra amunicją. To nie jest tak hop – siup zabić człowieka, jak to sobie świr wyobraża. Więc dlaczego ich do tego zmuszać, skoro istnieje alternatywne rozwiązanie?”

  Chloptasiu czy ty jesteś normalny? Kto k*wa kogo zmusza do zabijania? Weź duży rozbieg i pier*olnij się w ścianę to może się otrząśniesz z tego zidiocenia. Od tej platformowej propagandy całkiem ci styki przepaliło.

 18. To nie są żadne „zorganizowane grupy przestępcze” tylko ludzie z biednych krajów szukający swojego Eldorado na Zachodzie. Tak, pewnie rosyjscy albo białoruscy agenci pouczyli ich, że mają nic się nie bać, tylko przełazić przez płot, rzucać kamieniami, czymkolwiek w polskich żołnierzy i wymachiwać kijami, a Polacy na pewno się cofną. A wtedy droga wolna do Niemiec, do Francji, do krajów szczęśliwości i obfitych benefitów socjalnych. Więc ci imigranci, którzy wszystko wysprzedali aby dostać bilet lotniczy do Mińska i nie maja drogi powrotu, gotowi są wiele zaryzykować, zwłaszcza, że jak do tej pory nikt (albo prawie nikt) po ich stronie nie zginął. Stąd zachowują się tak, jak się zachowują. A co my, co mamy w takiej sytuacji robić? Trudno, trzeba użyć pałek, trzeba użyć kauczukowych kul. Przyjmując też, że pewnie któryś z przekraczających nielegalnie granicę odniesie rany, może też trafiony taką kulą umrze. Ale nie ma innego sposobu. Na pewno to lepsze, niż proponowana przez świra masakra.

  Trzeba tez wziąć poprawkę na obciążenie psychiki żołnierzy strzelających do cywilów ostra amunicją. To nie jest tak hop – siup zabić człowieka, jak to sobie świr wyobraża. Więc dlaczego ich do tego zmuszać, skoro istnieje alternatywne rozwiązanie?

 19. Daruj sobie te głupie komentarze. Więc jesteś za tym, aby żołnierze po prostu strzelali ostrą amunicją do ludzi usiłujących przekroczyć granicę. Ile trupów byłbyś skłonny zaakceptować: sto, dwieście, może więcej? A krew tryskałaby na wszystkie strony. Byłoby super, tak, świrze? Nie apeluję, abyś włączył myślenie, bo do tego potrzebny jest mózg, którego ci ewidentnie brakuje.

  Jeśli nie można wysłać na granicę zbyt wielu policjantów, to trzeba wydać przynajmniej części żołnierzy strzelby gładkolufowe, przeszkolenie w ich obsłudze nie powinno zająć więcej niż dwie godziny.

 20. oj malpeczko, malpeczko tak trudno w tych czasach obróci Tuseczka i ten nierząd.

  Imigranci na granicy białoruskiej to nie tłum robotników. To zorganizowane grupy przestępcze, częściowo szkolone i wspierane przez wojsko rosyjskie. Tylko wojsko nadaje się do zabezpieczenia tak długiej granicy. Sama straż graniczna sobie nie poradzi. To nie kobiety z dziećmi próbujące przekroczyć granicę tylko setki mężczyzn stale atakujących pograniczników. Zrozum w końcu że to element dobrze zaplanowanej wojny hybrydowej a nie zwykły incydent przy granicy. Ilu jeszcze pograniczników musi zginąć i zostać rannymi aby tacy dyletanci jak ty otrząsneli się z letargu i zobaczą co naprawdę się dzieje. Wyłącz TV włącz myślenie. Zarówno twoja platforma jak i PiS nie przygotowały się w ogóle przez ponad 2 lata do rozwiązania sytuacji na granicy. Nie dostosowano przepisów prawa itd. Nie wspomnę już o pożytecznych idiotach jak Stuhr, Ostaszewska, Starczewski, Holland którzy idealnie zagrali swoją rolę w spektaklu Putina. Przez takich dyletantów jak ty i oni mamy co mamy. Stale rannych pograniczników, brak spójnej polityki obrony granic itd. Otrząśnij się chłopie z tego platformowe go bełkotu.

 21. Znalazłem podobny przypadek co dzieje się, gdy zamiast policji do spacyfikowania tłumu użyje się nie szkolonych do tego żołnierzy (strajk i zamieszki w Krakowie w 1923 roku):
  „Z jednej strony stali ściągnięci z okolic Krakowa żołnierze, a z drugiej robotnicy śpiewający socjalistyczne pieśni. Kordon został obrzucony rozmaitymi przedmiotami. Większość żołnierzy została bardzo szybko rozbrojona; nie mieli oni doświadczenia i nie stawili oporu. W ten sposób robotnicy zdobyli duże zapasy broni. Część żołnierzy zaczęła się wycofywać, ale część otworzyła do robotników ogień. W tej chwili rozpoczęła się już regularna walka. Po obu stronach ponownie padli zabici i ranni. Od strony Plant nadjechała kawaleria. Jej atak załamał się na ulicy Dunajewskiego, ponieważ konie ślizgały się i łamały nogi na mokrym bruku. Ułani również zostali rozbrojeni. Na ulicy Basztowej wpadł w pułapkę nieprzystosowany do walk ulicznych i pozbawiony wsparcia piechoty samochód pancerny. Władze wprowadziły do akcji pozostałe dwa wozy pancerne stacjonujące w mieście.
  W opanowaniu sytuacji bardzo pomogły władze PPS. Od pierwszych starć kierownictwo partii podjęło próby rozmów z władzami. Równolegle zaczęto uspokajać robotników i popierających ich mieszkańców Krakowa. Około godziny 13:00 posłowi PPS Zygmuntowi Markowi udało się nawiązać kontakt telefoniczny z ministrem spraw wewnętrznych Władysławem Kiernikiem. Podczas gwałtownej wymiany zdań zażądał on między innymi wycofania wojsk z Krakowa. Wobec groźby ogarnięcia rozruchami całego miasta, władze przystały na ten warunek i zawarto tymczasowy rozejm”.

 22. Tu zgadzam się z Asem – wystarczy do cholery spojrzeć na ten film: czy tłum (zakładam, że wymachujący kijami) był w odległości dwóch metrów od żołnierzy, czy dwudziestu. Czy ci ludzie tylko stali i wrzeszczeli, czy też szli w niedwuznacznych zamiarach w stronę żołnierzy. Czego jeszcze potrzeba?

 23. Pojawiły się dalsze informacje, że żołnierze strzelali (pod nogi imigrantów) w sytuacji gdy nie była dla nich bezpośredniego zagrożenia. I że jest film, na którym to wszystko widać.

  Nie wiem, co o tym sądzić. To jedna z irytujących słabości naszego państwa, czego często jesteśmy świadkami: zaufania do procedur, do urzędniczego obiegu dokumentów w sytuacji, gdy obywatele chcą wiedzieć już, teraz, co się stało. W efekcie sprawa rozmywa się i ślimaczy. Jeśli jest film – to czego więcej potrzeba? Żołnierze stracili nerwy i strzelali, niepotrzebnie ryzykując, że kogoś zabiją, czy też nie? Tak to trudno ocenić? Jeśli żołnierze mieli powody aby użyć broni, to trzeba natychmiast skopać tyłki i wylać nadgorliwców, którzy kazali ich zatrzymać. Prosta sprawa. Nic nie da, jeśli rząd ogłosi komunikat o wynikach śledztwa za miesiąc czy dwa.

  Nie może być tak, że żołnierz czy policjant może użyć broni w dowolnym momencie, z powodu swojego widzimisię. Zastrzelić człowieka, bo „wydawało mu się” że zrobiło się niebezpiecznie. Ale też policjant czy żołnierz nie powinien się bać, że za każde pociągnięcie za spust, w danej sytuacji uzasadnione, wyląduje w więzieniu.

  Dlatego powtarzam – do radzenia sobie z agresywnym tłumem potrzebne jest nie wojsko, lecz policja. Strzelanie gumowymi pociskami jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Nawet jeśli pochopne, skończyć się może co najwyżej wielkim siniakiem, połamaną kością, ale nie śmiercią.

  Sprawa stała się paliwem medialnym w czasie przedwyborczym: cholerne urzędasy nie szanują polskiego munduru, rząd nie staje po stronie żołnierzy pełniących trudną służbę na granicy, tylko roztkliwia się nad losem brodatych. śniadych, agresywnych drani. Nadszedł więc chyba czas, aby problem rozwiązać i się samookreślić: czego chcemy?

  Odpowiedź jest dość prosta: Polacy nie chcą nielegalnych imigrantów. I nie dlatego, że są wrednymi ksenofobami, że nie chcą ratować biednych kobiet i dzieci, itd. ble, ble. Każde społeczeństwo ma po prostu określoną zdolność absorpcji obcokrajowców; chcemy takich, którzy podejmują pracę, którzy nauczą się języka polskiego, których dzieci pójdą do polskich szkół i za pokolenie – dwa – staną się po prostu Polakami. To konieczne choćby z powodu katastrofy demograficznej spowodowanej tym, że Polki nagle przestały chcieć rodzic dzieci. Ale nie możemy przyjmować wszystkich. W Afryce chętnych do szukania szczęścia w Europie jest z miliard. To przykre, że są biedni i głodują. Lecz niekontrolowany napływ imigrantów spowoduje najzwyczajniej w świecie ferment społeczny i przekierowanie poparcia z partii umiarkowanych w stronę świrniętych populistów – radykałów. To zdumiewające, że rządzący tego nie rozumieją. Albo rozumieją, ale boja się tego otwarcie powiedzieć.

 24. trochę czasu minęło i nadal nie ma informacji, kto imiennie wydał rozkaz aresztowania. Nie ma dokumentu, czy dopiero jest tworzony?

 25. „Prokurator Janeczek już na początku maja wydał postanowienie o osobistym sprawowaniu nadzoru nad śledztwem.” I jak to wytlumaczysz, ze sprawa wydarzyla sie w marcu? A pisiorski Janeczek jest odciety od wszelkich dzialan? Kosiniak, tusk, bodnar wydali wsciekle komentarze jakby wydarzylo sie to wczoraj? Tekturowy rzad czy jawne oszustwo obywateli?

 26. @ czyż świrem nie jest ten kto prześladuje własnych żołnierzy którzy bronią granicy państwa przed wysłannikami Putina? Rząd PO od miesięcy o tym wiedział i próbował zamieść sprawę pod dywan, ale nie udało się.

  Czyż świrami nie są ci co usuwają krzyże ze ścian urzędów i biurek urzędników a sami wprowadzają menory do budynków rządowych i chodzą w jarmułkach?

  „Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.”

 27. Granicy nie powinno pilnować wojsko. Żołnierze nie są szkoleni do walki z tłumem, ani nie mają odpowiedniego sprzętu. W takich sytuacjach albo nie reagują wcale, albo reagują z przesadnie, strzelają i wtedy padają niepotrzebne ofiary. Bezpośrednio poza płotem powinni stać policjanci z kaskami, tarczami, pałami i do tego z bronią gładkolufową. Wojsko niech tylko stanowi rezerwę, trzymaną trochę w tyle, na wszelki wypadek.
  Zakładam, że salwa pocisków kauczukowych oddana w tłum najbardziej agresywnych „imigrantów” skutecznie wybiłaby im z głowy ochotę na forsowanie granicy.

 28. Dzięki polityce prowadzonej przez PIS i PO zginął żołnierz raniony na granicy z Białorusią. Gdyby żołnierze nie bali się używać broni on i pozostali ranni byliby zdrowi. Przez politykę prowadzoną przez PIS I PO która zamiast nagradzać to karze wojskowych za obronę granicy przed nielegalnymi migrantami w wojnie hybrydowej Putina, mamy co mamy. W niedzielę podczas wyborów trzeba pokazać czerwoną kartkę wszystkim tym którzy szkodząc Polsce obniżają nasze bezpieczeństwo. Powiedz nie Platformie i PiSowi.

 29. Miałem olać te wybory, ale po tym co robi banda PO a wcześniej PiS to pójdę i wezmę kogo się da żeby zagłosowali na Konfe.

 30. Oj na pewno wykorzystam mój głos. Każdy przyzwoity człowiek powinien to zrobić by wysłać Tuskową bandę w kosmos.

 31. Leszku – ziew.
  Poza tym: demokracja nie oznacza anarchii. Prokurator podejmujący absurdalne decyzję powinien zostać ukarany.

 32. Film w pełni oddaje istotę dzisiejszej Unii Europejskiej.

  Na poziomie historycznym – niewiedza lub (i na to stawiam) świadome zakłamywanie historii. Upadek Muru Berlińskiego jako akt wyzwolenia Europy. Ówczesny establishment krajów Europy Zachodniej żył w pełnej komitywie z ZSRR. A Papież Jan Paweł II, prezydent Ronald Reagan i Pani Premier Margaret Thatcher nie byli ulubieńcami polityków rządzących wówczas w Niemczech i we Francji. Pominięcie wartości chrześcijańskich i konserwatywnych jako tych, które doprowadziły do upadku ZSRR i „wyzwolenia Europy” jest bardzo znaczące.

  Na poziomie ideologii – całkowite zakłamanie pojęcia demokracji i przykrywanie totalitarnych przekonań epatowaniem losem ofiar systemów … totalitarnych właśnie. Czym jest zdanie „Wykorzystaj swój głos by inni nie zdecydowali za ciebie” jak nie całkowitym zaprzeczeniem demokracji. Wszak jej istotą jest zgoda na „innych”, którzy mają swój system wartości i wynikające zeń poglądy. I owi wszyscy (dla pozostałych) „inni” mogą oddać swój głos by wybierając swoich przedstawicieli móc decydować o losie gminy, kraju czy całej Europy. Gdyby apelowano o wykorzystanie głosu dla promowania swojego systemu wartości – pełna zgoda. Ale strasząc (na tym zbudowano cały przekaz) jakimiś „innymi” – sądząc po już „praworządnej” Polsce raczej łatwo ustalić „kogo Autor miał na myśli” – twórcy filmu za jedyny słuszny uważają swój ogląd rzeczywistości.

  Na marginesie. Dobrym przykładem takiego podejścia do „demokracji” rozumianej jako system, w którym to „my” (nie „inni”) mamy zawsze rację jest jeden z komentarzy dumnie oświadczający, że Minister Kosiniak Kamysz „weźmie się osobiście za prokuratora”. Nic dodać, nic ująć.

 33. As – on tak twierdzi. Tylko że kłamie. Prokurator Janeczek już na początku maja wydał postanowienie o osobistym sprawowaniu nadzoru nad śledztwem.

 34. @optymistyczne spostrzeżenie. Krew zabitego żołnierza na rączkach koalicji 13 nie przeszkadza? Nie myjcie rączek na pamiątkę.

 35. W Oświęcimiu ciągle wzrasta poparcie
  dla koalicji 13 grudnia, na którą głosowała
  w wyborach większość mieszkańców
  naszego miasta na czele z jego prezydentem
  Panem Januszem Chwierutem.

 36. Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha sugeruje, że to prokurator Tomasz Janeczek może być odpowiedzialny za zatrzymanie polskich żołnierzy. Sebastian Kaleta ujawnia, że prokurator od kilku miesięcy jest odcięty od możliwości wykonywania swojej funkcji.

 37. Tusk szuka miejsc noclegowych dla imigrantów. Oczywiście, nie w warszawie
  ht+tps://www.fronda.pl/a/Wyciekly-dokumenty-Rzad-Tuska-szuka-tysiecy-miejsc-noclegowych-dla-nielegalnych-migrantow,230976.html

 38. Po co głosować na ludzi którzy popierają obecny kierunek w którym podąża UE? Przecież takich ludzi jest tam już setki. Należy głosować na ludzi którzy krytykują UE, tak wprowadzamy więcej demokracji w te struktury. Debata, spieranie się, wymienianie różnych poglądów jest zdecydowanie lepsze dla UE i dla Polski niż zasiedlenie parlamentu UE samymi zielonoładowcami. Należy wybrać krytyków żeby zwiększyć poziom demokracji i debaty w UE. Zagłosuj w niedzielę na Konfederację! To jedyna propolska partia w Polsce. Nie dla proniemieckiej PO i proruskiego PISu. Niemców i ruskich agentów w UE jest już wystarczająco. Po co wysyłać ich tam więcej. Tylko Polacy, tylko Konfederacja. Jedyna partia która dba o interesy Polski i Polaków. Jeżeli chcecie móc ogrzewać domy naszym węglem, nie być przymuszanymi do ich modernizacji, jeżeli chcecie jeździć takimi samochodami jak wam się podoba i jeść polskie warzywa i owoce to jedynym wyborem dla was jest Konfederacja. Zarówno PIS jak i PO sprzedadzą nas zielonemu ładowi. Postawmy na polską zdrową żywność, na niezależność energetyczną, na wolność, na prywatność, na Konferencję.

 39. Zatrzymanie dwóch żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawczego w stronę imigrantów to decyzja pisowskiego prokuratora. Kosiniak – Kamysz wydał w tej sprawie oświadczenie, z którego wynika, że: żołnierze zostali już zwolnieni i że weźmie się osobiście za prokuratora – idiotę lub prowokatora.

  Z informacji medialnych wyłania się obraz taki: tylko w maju żołnierze pilnujący granicy oddali 700 strzałów ostrzegawczych w powietrze. Natomiast tych dwóch żołnierzy najpierw strzelało w powietrze, ale potem także w ziemię, pod nogi imigrantów. To jest owszem niebezpieczne, ponieważ rykoszetujący pocisk może odbić się, trafić i zabić człowieka. Ale co niby ci żołnierze mieli robić, gdy strzały w powietrze nie skutkowały?

  Moim zdaniem trzeba wydać wojsku i strażnikom granicznym broń gładkolufową z gumowymi kulami. Owszem, też niebezpieczne, strzał w oko może zabić. Ale nie ma innego wyjścia.

 40. Zobaczymy asie. Niemcy twierdzą, że będą odsyłać do Polski tych imigrantów, którzy przedostali się do nich z naszego kraju. Dzięki niezwykle szczelnej za pisu granicy i dzięki wydawaniu dla nich fikcyjnych wiz przez łapówkarzy z pisowskiego msz-tu.
  Ja też jestem ciekawy co się teraz stanie. Zakładam, że władze polskie nie zorganizują dla nich jakiegoś obozu przejściowego, otoczonego drutem kolczastym, a jeśli nie, to ci imigranci za tydzień zameldują się z powrotem w Niemczech. Dość to głupie jest, taka przepychanka.

 41. Sadzę, że w Oświęcimiu poparcie dla KO po aresztowaniu Polskich żołnierzy i początku przyjmowania migrantów gwałtownie wzrośnie.

 42. Małpa, polska już przyjmuje migrantów z Niemiec
  ht+tps://dorzeczy.pl/kraj/594978/kogo-niemcy-wysylaja-do-polski-fedorska-imigranci-sa-zdesperowani.html

Send this to a friend