Informacje

Potrącenie nastolatków na przejściu dla pieszych w Oświęcimiu i Zatorze

Dziś w Oświęcimiu i Zatorze doszło do dwóch kolizji drogowych, w których potrącono rowerzystę i pieszego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, a do pieszych i rowerzystów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Kolizja drogowa w Oświęcimiu i Zatorze 2024
Kolizja drogowa w Oświęcimiu i Zatorze 2024

Oświęcim: Potrącenie Rowerzysty na Przejściu dla Pieszych

Dziś (06.06.2024) tuż po godzinie 7 rano służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Nojego, gdzie doszło do kolizji drogowej.

Szczegóły Zdarzenia

Policjanci ustalili, że 60-letnia mieszkanka gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Ford, podczas skrętu w prawo potrąciła 15-letniego mieszkańca Oświęcimia, który na rowerze zjeżdżał z przejścia dla pieszych. Na szczęście, nastolatek doznał jedynie niegroźnych stłuczeń. Po badaniach został oddany pod opiekę matki. Na sprawczynię kolizji nałożono mandat i punkty karne, a nastolatek został pouczony za przejazd rowerem przez przejście dla pieszych.

Apel do Kierowców

Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość oraz zachowali szczególną ostrożność i uwagę podczas wykonywania manewrów w rejonie przejść dla pieszych.

Apel do Rowerzystów

Policjanci przypominają, że zabroniony jest przejazd na rowerze przez przejście dla pieszych. Rower należy przeprowadzić przez przejście, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu.


Zator: Potrącenie Pieszego na Przejściu dla Pieszych

Kolizja drogowa w Oświęcimiu i Zatorze 2024
Kolizja drogowa w Oświęcimiu i Zatorze 2024

Dziś (06.06.2024) o godzinie 7:35 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze na ulicy Oświęcimskiej, gdzie samochód osobowy potrącił nastolatka przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Szczegóły Zdarzenia

Policjanci ustalili, że 49-letni mieszkaniec Bierunia, kierując samochodem marki Renault, potrącił 14-letniego mieszkańca Warszawy, przechodzącego przez przejście dla pieszych. Nastolatek, który miał na uszach słuchawki, został po badaniach oddany pod opiekę matki. Na sprawcę kolizji nałożono mandat i punkty karne.

Apel do Kierowców

Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość oraz zachowali szczególną ostrożność i uwagę w rejonie przejść dla pieszych.

Apel do Pieszych

Policjanci apelują do pieszych, aby wchodzili na przejście dopiero, gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jezdni zatrzymały się. Czujność i spostrzegawczość podczas poruszania się drogą są kluczowe dla bezpieczeństwa. Używanie słuchawek może je znacznie ograniczyć.


Zachęta do Komentowania

Jeśli masz swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na drogach w Oświęcimiu i Zatorze, podziel się nimi w komentarzach poniżej. Twoje uwagi mogą pomóc w zwiększeniu świadomości i poprawie bezpieczeństwa w naszym regionie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. No i proszę, dwa takie same wpisy i róźne nicki. Spółdzielnia.

 2. Wypadków w Oświęcimiu przybędzie jak otworzą nową drogę równoległą do ulicy Dąbrowskiego. Na wysokości Hospicjum na ulicy Wysokie Brzegi jest nowe skrzyżowanie. Jakiś kretyn zmienił organizację na tym skrzyżowaniu. Teraz ulicą Wysokie Brzegi będzie ulicą podporządkowaną. Ludzie będą jeździć na pamięć zgroza co się tam będzie działo.

 3. Wypadków w Oświęcimiu przybędzie jak otworzą nową drogę równoległą do ulicy Dąbrowskiego. Na wysokości Hospicjum na ulicy Wysokie Brzegi jest nowe skrzyżowanie. Jakiś kretyn zmienił organizację na tym skrzyżowaniu. Teraz ulicą Wysokie Brzegi będzie ulicą podporządkowaną. Ludzie będą jeździć na pamięć zgroza co się tam będzie działo.

 4. Trochę po różnych sądach chodziłem , i nauczyłem się jednego : prawo jest jedno , ale interpretacja prawa bywa różna . Na miejscu kierującej spróbowałbym się odwołać .

 5. as dlatego trzeba mieć kamerkę. Bez niej nie udowodnisz, że nie twoja wina.

 6. Kierującemu pojazdem o numerze rejestracyjnym KOS4… przypominam, że wyjeżdżając z drogi jednokierunkowej do skrętu w lewo należy ustawić się przy lewej krawędzi. Przy prawej krawędzi ustawia się ten, który jedzie w prawo. Tak stanowi Prawo o Ruchu drogowym. Wymuszanie pierwszeństwa i zajeżdżanie drogi jest wykroczeniem. Inną sprawą jest utrudnianie wyjechania na drogę główną przez zasłanianie widoczności. W tym przypadku złośliwe.

 7. Pieszy powinien pierwszeństwo na przejściu, ale tylko gdy zatrzyma się przed przejściem i będzie przodem do jezdni. Ewentualnie powinien sygnalizować chęć przejścia przez podniesienie ręki. Piesi zapominają, że przepis o wtargnięciu na jednię nadal obowiązuje.

 8. Masz rację, czternastolatek powinien trafić do pierdla za wjazd na przejście.

 9. Rowerzystów przejeżdżających po przejściu dla pieszych powinno się surowo karać .Maxymalne stawki mandatów. Ale u nas karze się kierowców, a rowerzysta jest tylko pouczany ,porąbany kraj.

 10. Przy okazji, ten przepis o pierwszeństwie na pasach implementował pis i duda.

 11. „Na sprawczynię kolizji nałożono mandat i punkty karne, a nastolatek został pouczony za przejazd rowerem przez przejście dla pieszych.” hmm rowerzysta złamał przepisy ruchu drogowego, a kierowcę ukarano (sprawcą dla mnie był rowerzysta), czegoś tu nie rozumiem?

Send this to a friend