Informacje

WYBORY. Prezentacja kandydatów Trzeciej Drogi, na liście mieszkańcy powiatu oświęcimskiego

W niedzielę 10 września na rynku w Myślenicach odbyła się prezentacja kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzeciej Drogi do Sejmu (Okręg 12) i Senatu (Okręg 30) dla powiatów chrzanowskiego, myślenickiego, suskiego, oświęcimskiego i wadowickiego wskazanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Prezentacji dokonał szef małopolskich struktur PSL Krzysztof Klęczar, a w wydarzeniu uczestniczył prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezentację poprzedziła konferencja prasowa.

Wśród prezentowanych kandydatów znaleźli się na liście mieszkańcy powiatu oświęcimskiego:

Kandydat do Senatu Krzysztof Klęczar – burmistrz Gminy Kęty, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Małopolsce psycholog, manager, doktor nauk rolniczych.

Numer na liście 10: Maciej Klima – oświęcimski działacz samorządowy i społeczny, były wiceprezes Stowarzyszenia Auschwitz-Memento znanego z wielu akcji popularyzacji historii, z których warto wymienić: „Projekt: Pilecki” dotyczący postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, upamiętnienia żołnierzy oddziału Armii Krajowej „Sosienki” z okolic Oświęcimia, a także zbrodni piaśnickiej na Pomorzu czy historii Goralenfolk.

art. prasowe

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. Polecam głosować na PiS. Mimo skutków wojny na ukrainie i inflacji za ich rządów polska najbardziej się rozwija ze wszystkich krajów grupy OECD w I kwartale 2023 prześcignęli we wzroście PKB nawet Chiny. Rekordowo zwiększa rezerwy złota zabezpieczając przed ewentualnym kryzysem. Dbają o interes narodowy uniezależniając się od rosji budując Baltic Pipe i przekom Mierzei Wiślanej. Mimo problemów z inflacją bezrobocie jest na wyjątkowo niskim poziomie. Dbają o naszą granicę niewpuszczając agresywnych migrantów dzięki czemu nie ma ataków terrorystycznych. Założyli WOT i wojska cybernetyczne. Budują Via Carpatię aby wschód polski był wyrównany gospodarczy z resztą Polski. Zlikwidowali biedę dzieci dobrze pamiętaną w latach 90. Pomagali przedsiębiorcą w czasie COVID dzięki czemu uratowali miliony miejsc zatrudnienia. Wprowadzili coraz więcej cyfrowych usług typu e-recepta. Dzięki nim jest ustawa, która zakończyła dziką reprywatyzację i antylichwiarska. Powinno się o tym pamiętać.

 2. Chciałbym dowiedzieć się nieco więcej o programie Pana Klęczara, proszę o odpowiedzi:
  1. Czy jest za aborcją na żądanie do 12 tygodnia ciąży,
  2. Czy jest za ustawą o związkach partnerskich,
  3. Czy jest za wykonaniem wszystkich postanowień TSUE, w szczególności za zamknięciem Turowa,
  4. Czy jest za oddaniem zarządzania Polski Lasami do Brukseli,
  5. Czy nagrodzi byłych sbeków wyższymi emeryturami za prześladowanie Polaków na rozkaz ZSRR,
  6. Czy jest za przymusową relokacją nielegalnych imigrantów,
  7. Czy jest za podniesieniem wieku emerytalnego dla Polaków,
  8. Czy jest demokratą, skoro blokuje możliwość zadawania takich pytań na portalach internetowych,
  9. Dlaczego mam na niego głosować w wyborach, skoro wszystkie dostępne rankingi wskazują na to, że podczas jego dwóch kadencji Burmistrza Kęt, Gmina Kęty drastycznie zubożała. – Statystyki z portalu samorządowego Wspólnota, wielokrotnie cytowanego i uznawanego za wiarygodny przez Pana Klęczara.

 3. Moim zdaniem, najlepiej Pan Maciej wygląda na tym zbiorowym zdjęciu…

  Szukajcie a znajdziecie.

 4. Pan Klima nieźle wygląda w garniturze, więc Marek-zakolak jest w kłopocie.

Send this to a friend