Sport

OŚWIĘCIM. Zawodnicy z LOK z ośmioma medalami

W dniach 1-3 września 2023 roku na strzelnicy w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym. Na imprezie łącznie goszczono ponad 250 strzelców w tym z powiatu oświęcimskiego siedmioro zawodników. W konkurencjach juniorskich brali udział Julia Michoń w karabinie oraz Jakub Bratek i Julia Grzesik w pistolecie. W seniorach wzięli udział Grzegorz i Małgorzata Kościelnik, Tomasz i Rafał Szafran ( dla ostatniej dwójki był to debiut na zawodach).

Nasi juniorzy przystępowali do rywalizacji o medale ale również o kwalifikację na Mistrzostwa Polski juniorów które już za dwa tygodnie rozegrane zostaną w Bydgoszczy. Najlepiej zaprezentował się Kuba, w głównej konkurencji pistoletu pneumatycznego wywalczył srebrny medal ustępując tylko reprezentantowi Polski Wiktorowi Kopiwodzie z Płocka. Uzyskał również dobry rekord życiowy na poziomie 554 pkt. W dwóch kolejnych strzelaniach stawał również na podium wywalczając medale brązowe. Julia Grzesik w pistolecie startowała w pneumatyku by zakwalifikować się na MP. Zadanie się udało i wynik 526 pozwolił jej na możliwość startu w Bydgoszczy. Słabiej niestety poszło Julii Michoń, która w karabinie pneumatycznym niestety takiej kwalifikacji nie wywalczyła.

Wśród seniorów dwójka trenerów Grzegorz i Małgorzata Kościelnik dzielnie rywalizowała stając pięciokrotnie na podium. Grzegorz wywalczył na tych zawodach trzy złote i jeden srebrny medal. Rywale musieli uznać jego dominację w pistolecie pneumatycznym, pistolecie dowolnym (rekord życiowy 544 pkt.) oraz pistolecie sportowym (wyrównany rekord życiowy 291 pkt.). Srebro natomiast zdobyte w pistolecie centralnego zapłonu. Jego żona Gosia natomiast po wyrównanej walce wywalczyła srebro w pistolecie pneumatycznym. Dobry start zaliczyli również bracia Szafran, którzy debiutowali na zawodach strzeleckich, zebrali szereg cennych doświadczeń, które zapewne będą wykorzystywać w przyszłości.

Start zawodników z Oświęcimia zakończony został zatem z ośmioma medalami najważniejszej imprezy LOKowskiej. Teraz czas na starty juniorów i młodzików.

Rusza również rok szkolny, a wraz z nim zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz zawody dla szkół podstawowych i średnich w powiecie. Szczegóły wkrótce.