Informacje

TYCHY. Nowy węzeł na DK44 już otwarty

DK 44

Od piątku 3 lipca kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego węzła, jaki powstał w ramach modernizacji tyskiego fragmentu drogi krajowej numer 44. Obiekt przeszedł pomyślnie odbiór i został dopuszczony do ruchu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Nowy bezkolizyjny węzeł łączący DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną to najistotniejszy punkt zakończonej przebudowy DK44 w Tychach.

Zapewnił on sprawne połączenie z przedsiębiorstwami zlokalizowanymi w podstrefie tyskiej KSSE oraz dzielnicami: Urbanowice, Jaroszowice i Wygorzele a także Gminą Bieruń, oddzielając ruch tranzytowy, od ruchu lokalnego.

Góra nowego obiektu, którą biegnie główna nitka trasy, została oddana do użytku kierowców końcem minionego roku, a obecnie uruchomiony został cały nowy układ drogowy, jaki znajduje się pod wiaduktem. Chodzi dokładnie o dwa duże ronda oraz łącznice zjazdowe i wjazdowe.

Kolejnym krokiem będzie demontaż ronda tymczasowego na DK 44 w rejonie fabryki FCA. Te prace zostaną przeprowadzone początkiem przyszłego tygodnia (planowo około 6/7 VII) i będą generowały niewielkie utrudnienia. Co więcej, równolegle wyremontowany zostanie odcinek ul. Turyńskiej, jaki biegnie poza zakresem inwestycji. Chodzi o fragment od wysokości nowej nawierzchni, do granicy z Bieruniem. W poniedziałek (6 lipca) nastąpi przekazanie placu budowy, a o szczegółach będziemy informować w oddzielnych komunikatach.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Źródło: mzuim.tychy.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. z dwóch pasów w jeden pas i droga rowerowa szersza od jezdni plus chodnik dla kompani wojska i tylko jeden pieszy, ten co to wymyślił i zatwierdził powinien zapłacić za bubel

  2. Pis chwali się wybudowanie tego dziwadła za pieniądze z Brukseli. Paradne!

  3. Pomijam już, że miał być oddany pół roku temu. Przecięcie wstęgi całkowicie przypadkowo przed wyborami? Ranyściewy, zupełnie jak za Gierka.

  4. Kierowcy wybaczcie mu, bo nie wie, co pisze. Gdzie Rzym, gdzie browar?

  5. To najprawdopodobniej najgłupsze rozwiązanie komunikacyjne jakie widziałem. Między tym skrzyżowaniem a Tychami nadal jest jedna wiecznie zakorkowana jezdnia. Po co tam aż dwa ronda? Chodziło o to, żeby wydać pieniądze?

Send this to a friend