Informacje

REGION. W szpitalach będzie więcej covidowych łóżek

Od poniedziałku 19 października liczba „covidowych” łóżek w małopolskich szpitalach zwiększy się z 1495 do 1914, a w czterech subregionach główną rolę w leczeniu zakażonych przejmą miejscowe szpitale w Zakopanem, Tarnowie, Limanowej i Oświęcimiu – poinformowało biuro wojewody.

Wojewoda wydał decyzje, na których podstawie od 9 do 16 października liczba łóżek zwiększyła się z 899 do 1495. Już wydane zostały decyzje gwarantują jej poszerzenie od najbliższego poniedziałku do 1914. Dalsze działania – jak podkreśliło biuro wojewody – są w toku.

Zgodnie z kierunkiem wyznaczonym na jednym z ostatnich posiedzeń sztabu kryzysowego, w uzgodnieniu z NFZ, wskazane zostały szpitale, które będą pełniły główna rolę w swoich subregionach. Poziom wykorzystania bazy łóżkowej pod kątem leczenia pacjentów z COVID-19 będzie w nich podobny do tego, który niebawem zostanie osiągnięty w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (340 łóżek – 36 proc.). Zgodnie z decyzją wojewody będą to cztery, a nie trzy, jak wcześniej zapowiadano, placówki w subregionach: Szpital Powiatowy im. T. Chałubińskiego w Zakopanem (74 łóżka – 40 proc.), ZOZ w Oświęcimiu (105 łóżek – 28 proc.), Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie (114 łóżek – 36 proc.) i Szpital Powiatowy w Limanowej (103 łóżka – do 34 proc.).

1378 / 1012 – ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / liczba łóżek zajętych

115 / 97 – ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych

77 – liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale

Stan na dzień: 15.10.2020, godz. 9.00

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Teraz kiedy mamy w Oświęcimiu szpital covidowy i jesteśmy dodatkowo w czerwonej strefie powinniśmy jeszcze bardziej uważać na wirusa on jest obok nas. Przestrzegać maksymalnie zasad covidowskich Zdrowie na pierwszym miejscu .

  2. Przecież Hegemon kazał aresztować swojego wicepremiera? Wybrał na zastępcę przestępcę?

  3. Cieszyłoby mnie to, gdyby to były dodatkowe łóżka, a nie zabrane innym pacjentom. Jak widać PiS innych chorych ma w d…

Send this to a friend