Informacje

KĘTY. Dwóch nietrzeźwych nastolatków biegało po dachach

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch nietrzeźwych nastolatków, którzy  nocą biegali po dachach kamienic.16 – latek i jego o trzy lata starszy kolega oprócz uszkodzenia mienia odpowiedzą również za przestępstwo  narkotykowe.

W nocy z 14/15 października 2020 tuż po północy, dyżurny komisariatu Policji  został powiadomiony przez dwóch mieszkańców kamienic,  znajdujących się na kęckim Rynku, o dziwnych odgłosach dobiegających z dachu. Z relacji zgłaszających wynikało, że odgłos przypomina jakby ktoś biegał po dachu.

Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce, gdzie podczas obserwacji kamienic zauważyli, dwóch mężczyzn. Jeden wspinał się na dach niższego budynku,  natomiast drugi właśnie z dachu zeskoczył, lecz widząc policjantów zaczął uciekać. Jeden z policjantów ściągnął na dół mężczyznę, który  usiłował się wspiąć na dach, a drugi z mundurowych podczas pościgu  zatrzymał uciekiniera.

16 – latek i jego o trzy lata starszy kolega trafili do komisariatu Policji. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nich po 1,5 promila.  Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nich narkotyki w postaci marihuany oraz szklane lufki do palenia suszu. Mundurowi ustalili, że nastolatkowie na dachu zamierzali wypalić marihuanę.

Starszy z nastolatków trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji i za posiadanie narkotyków oraz uszkodzenie mienia odpowie przed sądem karnym.  Natomiast nieletni został odebrany przez rodziców i za czyny karalne oraz  spożywanie alkoholu, które w przypadku osoby niepełnoletniej stanowi przejaw demoralizacji,  odpowie przed Sądem dla nieletnich. Na podziękowania za szybką reakcję zasługują mieszkańcy Kęt, którzy powiadomili Policję. Dzięki ich zgłoszeniu policjanci w porę przerwali karygodny wybryk młodych ludzi, który mógł mieć tragiczne konsekwencje.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. To marzenie olbrzymiej ilości nastolatków w Polsce. Kupić 30 letnie BMW, nachlać się, ewentualnie zajarać.

Send this to a friend