Informacje

POWIAT. W organizmie 1,50 promila, na liczniku 113km/h

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed  zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Warszawy, który  mając w organizmie 1,50 promila jechał z prędkością 113km/h. Okazało się również, że mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, ponieważ posiada dożywotni zakaz kierowania.

W sobotnie popołudnie (17.10.2020) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż po godzinie 17.00  zmierzyli prędkość samochodu marki Volkswagen, jadącego ulicą Mickiewicza w Kętach. Miernik prędkości wskazał 113km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Kiedy tylko kierowca uchylił szybę, mundurowi od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniego mieszkańca Warszawy wykazało 1,50 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on dożywotni zakaz kierowania, orzeczony w 2016 roku przez ciechanowski sąd. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za złamanie zakazu kierowała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże  w  przypadku 40 – latka Sąd może zdecydować o dużo surowszej karze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend