Informacje

REGION. Prezes linii lotniczej Wizz Air w Kraków Airport

Od lewej: Radosław Włoszek, József Váradi

Dzisiaj 17 listopada na krakowskim lotnisku gościliśmy Józsefa Váradiego, prezesa linii lotniczej Wizz Air, który spotkał z Radosławem Włoszkiem, prezesem zarządu Kraków Airport i lokalnymi mediami.

Wizz Air to jedna z najszybciej  rozwijających  się europejskich niskokosztowych  linii lotniczych. Obecnie obsługuje flotę 145 samolotów typu Airbus A320 i A321. W 2021 roku Wizz Air oferował 24 połączenia do 14 krajów.

W maju 2019 roku węgierski przewoźnik Wizz Air otworzył swoją  bazę na krakowskim lotnisku i od tego czasu przewiózł już 1 332 767 pasażerów z/do Kraków Airport. Od początku  tego roku w Kraków Airport obsłużono 302 373 pasażerów linii lotniczej Wizz Air. W krakowskiej siatce połączeń Wizz Air znajdują się między innymi takie kierunki jak: Barcelona, Larnaka, Kutaisi, Bari, Katania, Rzym ,Mediolan , czy już od 17 grudnia połączenie do Reykjaviku i wiele innych. W siatce połączeń LATO 2021 pojawiły się 3 nowe lubiane przez pasażerów kierunki: Split, Santorini, Heraklion.

Dzisiejsza wizyta Józsefa Váradiego to podsumowanie prawie 3 letniej współpracy z Kraków Airport,
a także okazją do rozmów dotyczących przyszłości czyli wspólnego planu odbudowania siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA.

„Jestem przekonany, że wspólnie z silnym partnerem jakim jest Wizz Air uda się szybko powrócić do statystyk sprzed pandemii”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
„Nasza współpraca od kilku lat pozwala pasażerom na tanie i komfortowe podróże po całym świecie  zarówno wakacyjne, jak i biznesowe.”- dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

József Váradi, prezes linii lotniczej Wizz Air powiedział :

„Cieszę się, że jestem znowu w Polsce by spotkać się z pracownikami Wizz Air a także z naszymi partnerami biznesowymi. Planujemy 50% zwiększenie oferowania w letniej siatce połączeń 2022
w porównaniu z  obecną zimową. Jest to niezwykle ważne przedsięwzięcie dla naszych pracowników, kontrahentów i oczywiście pasażerów. To główny powód mojej wizyty w Polsce ,która stanowi dla naszych linii lotniczych strategiczny rynek. Chcemy ten rynek rozwijać w przyszłości.”

Wizz Air stale prowadzi rekrutację w Krakowie na stanowiska członków personelu pokładowego. Najbliższe spotkania odbędą się 27.11.2021 i 03.12.2021 o godzinie 09:00 w Hotelu Ibis Kraków Centrum Hotel, ul. Władysława Syrokomli 2, 30-102 Kraków.

Źródło: Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend