Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejna osoba podejrzana o pedofilię

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 59 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim podejrzanego o nawiązanie kontaktu za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego z małoletnią poniżej 15 roku, a następnie usiłowanie  nakłonienia jej do wykonywania innych czynności seksualnych oraz przesyłania swoich nagich zdjęć sprawcy. Na szczęście w tym przypadku, po drugiej stronie komputera była osoba dorosła, która jedynie sugerowała, że ma 12 – lat.

W ubiegłą sobotę (13.11.2021) dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od kolejnej grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące ujęcia na terenie jednej z podoświęcimskich miejscowości mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłował nakłonić małoletnią do wykonywania innych czynności seksualnych.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Na terenie jednej z posesji funkcjonariusze zastali grupę osób, która wskazała podejrzewanego. Policjanci po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 59 – latka. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli również sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego, a który zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany wykorzystując popularny komunikator internetowy od miesiąca prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 12-letnią dziewczynkę. Mężczyzna przesyłał jej zdjęcia oraz filmy pornograficzne, a także nakłaniał ją wykonywania innych czynności seksualnych, robienia sobie nagich zdjęć,  które następnie miała przesyłać sprawcy.

W poniedziałek (15.11.2021) na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do  wykonywania innych czynności seksualnych.

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponownie apelujemy do rodziców o czujność która pomoże ochronić własne dziecko przed przestępstwem

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend