Informacje

REGION. Goście weselni zakażeni koronawirusem

20 przypadków koronawirusa potwierdzono wśród gości uroczystości weselnych w pobliżu Pszczyny. Są wśród nich mieszkańcy Oświęcimia.

„W tej grupie 15 zakażonych to mieszkańcy woj. śląskiego. Dwie osoby to mieszkańcy Radomska (woj. Łódzkie), a dwie kolejne – Oświęcimia (woj. Małopolskie). Kolejny zakażony mieszka w Niemczech” – poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

W poniedziałek 27 lipca potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 61 osób w Małopolsce. To 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat. Jedna osoba zmarła.

Zakażeni pochodzą z powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3132 osób.

Zmarł 90-letni mężczyzna z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53.

Źródło: WSSE w Krakowie

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. @Divocytna

  No cala rzecz w tym, że nic, tym nagraniem bym nie zrobił. Nie ma po co. Sam fakt wyciągnięcia telefonu i skierowania go w stronę delikwenta z reguły wystarcza.
  Wyobraź sobie ze istnieje coś takiego jak przepisy. Wystarczy się do nich stosowac. Nie wiem ile czasu spedzasz codziennie w sklepie ale zakladam ze nie więcej niz max 30 min. Czy zalozenie maseczki w tym czasie to az tak wielkie wyzwanie?
  Nie zakladasz maseczki – brawo ty. A co zrobisz jesli kiedys „pani sklepowa” lub ekspedientka na stacji benzynowej powie ci, ze nie obsłuży cię z uwagi na brak maseczki?

 2. @masterkosa

  No i co zrobisz z tym nagraniem? Brak mi słów do takich ludzi…
  Ja ostatnio byłem w sklepie, gdy policjant wszedł i nawet nie zwrócił mi uwagi, że nie mam maski.
  Z resztą mandatu i tak bym nie przyjął. Dalej wierzycie w tą straszliwą pandemię? Na 61 nowo zakażonych osób, jedna jest w szpitalu. Dajecie się prowadzić jak stado baranów.

 3. @Karol

  Zawsze mozesz wyciągnąć telefon i zacząć filmować (lub udawać, że to robisz). Dopóki taka osoba znajduje się w przestrzeni publicznej, mozesz to robić (nie wolno jedynie upubliczniać wizerunku bez zgody). Kiedy filmowani się oburzą (że RODO, że ochrona wizerunku) to zaproponuj żeby wezwali policję. Jesli odmówią to poinformuj, że ty to zrobisz. Metoda z reguly działa (a w razie przyjazdu policji masz nagranie) Tu cwaniactwo się konczy. Delikwent zakłada maseczkę ub pospiesznym krokiem opuszcza sklep.

 4. Zasada jest prosta: maseczki w sklepach, częste mycie rąk, unikanie tłumu. Czy to takie trudne? Ostatnio w moim osiedlowym markecie łaziły dwie baby, bardzo gadatliwe i bezczelne, oczywiście bez maseczek. Pech chciał, że ustawiły się zaraz za mną w kolejce do kasy. Gdy zwróciłem uwagę – tylko odpyskowały. Kasjerka tylko spuściła oczy. Co miałem zrobić, wezwać policję? Najbardziej wpierniczające jest to, że większość ludzi jednak maseczki wkłada, ale wystarczą takie […] żeby wszystko to było na nic. .

Send this to a friend