Informacje

REGION. Od początku roku z Kraków Airport skorzystało już 1 376 903 pasażerów

W lutym z usług Kraków Airport skorzystało 685 139 pasażerów, czyli o 32% więcej w stosunku do lutego 2019 r. i  o 16 % więcej w stosunku do lutego 2023 r.

„Cieszymy się, że obchodzony rok jubileuszowy 60-lecia lotniska w Krakowie upływa przy ciągłym  wzroście ruchu pasażerskiego. Łącznie od początku roku z usług Kraków Airport skorzystało już 1 376 903 pasażerów. Świętujemy jubileusz, ale nie ustajemy w myśleniu o przyszłości czyli rozwoju lotniska i  konsekwentnie realizujemy Plan Generalny.”-  powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Przed nami ostatnie tygodnie zimowej siatki połączeń. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, dzięki wspólnej pracy z naszymi przewoźnikami i całą branżą turystyczną  zaprezentujemy Państwu atrakcyjną mapę połączeń #PROSTOzKRAKOWA  w sezonie Lato 2024.”- dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


AMS – KRK – AMS z easyJet

Od 2 września 2024  r. do siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA dołączy Easy Jet z trasą do Amsterdamu. Do miasta, które jest symbolem rowerów i tulipanów będzie można polecieć  dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

„Wszystkim pasażerom, którzy marzą o city-break warto polecić właśnie Amsterdam. W stolicy Królestwa Niderlandów oprócz spaceru wzdłuż 165 kanałów trzeba koniecznie odwiedzić Rijksmuseum, gdzie zobaczymy słynny obraz „Straż nocna” Rembrandta, a także Muzeum Van Gogha, w którym znajduje się m.in. ponad 200 obrazów oraz 500 rysunków wybitnego Mistrza. Do Amsterdamu obecnie możemy polecieć z Krakowa 3 razy dziennie dzięki liniom lotniczym KLM,
a już września tego roku pasażerowie będą mogli skorzystać z usług brytyjskiego przewoźnika EasyJet
.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Walizki ma już spakowane czeka tylko na polecenie prezesa Kaczyńskiego.

 2. Zbudujmy CPK. Jasne. Co prawda z Międzynarodowym Pisowskim Portem Lotniczym w Radomiu chyba nie za bardzo nam wyszło, bo na przykład:
  – dziś: przylatuje czarter z Szarm El-Szejk
  – jutro: lotowski z Rzymu Fiumicino:
  – pojutrze: z Larnaki na Cyprze
  Jeden samolot dziennie!!!
  Koszt budowy lotniska im. Ministra Suskiego w Radomiu – ponad miliard złotych. Straty z bieżącej działalności – niebotyczne.
  Ale przecież tym razem z CPK może się udać, no nie? Zwłaszcza jak się zainwestuje ze 150 miliardów.

 3. a w Oświęcimiu bez zmian. Pociąg z Warszawy ponownie uruchomiony, fajnie że szybki i bezpośredni. Przyjeżdżamy przed północą, MZK już śpi, na Taxi 15 minut oczekiwania.

 4. Cyt: mierzeja już jest.
  Ten kanalik głęboki na 3 czy 4 metry po którym pływają żaglówki ,i małe stateczki oraz kajaki nazywasz kanałem do żeglugi dużych statków.Chyba ci się coś pomyliło.

 5. I całe szczęście. Chcesz pisiorze zapłacić że swoich podatków pierdylion złotych na budowę kolejnego, tym razem mega przekopu mierzei? To se płać. Ja nie mam zamiaru.

 6. Nie cierpię tego super lotniska same pochwały , drugiego takiego w Polsce nie ma ,a jak zapragniesz zaparkować,i poczekać na przylot samolotu to nie ma gdzie zaparkować w obrębie lotniska , parkingi wewnątrz lotniska mają ceny z kosmosu.

 7. Powiedział Radosław Włoszek.

  To już trzecia samochwałka w tym tygodniu.

  A na lotnisku tłok, oczekiwanie na samolot to mordęga: ciasno i duszno. Ceny za to wyższe niż na Okęciu.

 8. Artykuł sponsorowany kogo to jeszcze interesuje.Totalna żenada.

Send this to a friend