Informacje

PUBLICYSTYKA. A w Oświęcimiu czuć wiosnę

Wiosna, w Oświęcimiu bardzo łatwo rozpoznać ten czas. Widok pracowników łatających płytę rynku i uliczki dookoła oznacza nadejście wiosny. Tak, Drodzy Mieszkańcy, na Mazurach to bociany przylatujące z ciepłych krajów, w górach budzące się ze snu niedźwiedzie, a w Oświęcimiu kolejny remont czy też remoncik super inwestycji Naszego Boba budowniczego. Rokrocznie, od bodajże dziesięciu lat, ten sam widok, chociaż nie, jest mała różnica.
Do tej pory robił to ZUK, czyli spółka miejska, a teraz – prywatna firma, ale spokojnie, efekt będzie taki sam, zapewniam. Co raz zostało spartolone, tak łatwo naprawić się nie da. Zapewne przyjdzie taki czas, w którym trzeba będzie wszystko zerwać i zrobić od nowa, można by rzec doprowadzić do porządku, ale czy przy tym naszym spec-majstrze takie słowo istnieje? Szczerze wątpię. Taka sama sytuacja ma przecież miejsce na ulicy Piastowskiej i Mały Rynek, niestety wszystko jest do usunięcia i ponownego położenia i to w trybie bardzo pilnym, bo niejedna osoba zaliczyła już upadek, i tylko czekać na coś znacznie gorszego niż tylko obdarte kolana.
Ostatnio na mieście krąży opowieść, że zebrała się grupa mieszkańców, która chciała zgłosić nasz rynek do popularnego programu jednej ze stacji i podobno mieli usłyszeć od znanej pani takie zdanie: „Panie Januszu wyremontujemy Panu ten rynek”. Może to tylko żart, ale śmieją się już z tego nie tylko w Oświęcimiu. My rokrocznie wydajemy na te prowizoryczne działania publiczne pieniądze, zamiast na inne potrzeby, i nam mieszkańcom do śmiechu nie jest.
Waldemar Łoziński – radny powiatu oświęmskiego
Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Pan Łoziński w felietonach Porozmawiajmy O wychwalał się,że jak PiS dojdzie do władzy w Oświęcimiu to wybuduje parking przy cmentarzu parafialnym. Ponoć wie jak to zrobić .

 2. A Pan z Oświęcimia ,czy może zamiejscowo się udziela ? Ten cmentarz jest już wypełniony , chowają tam nielicznych, reszta ,ok 95 procent trafia na cmentarz komunalny w innej części miasta. Tamtejszy parking jest wystarczający. Proponując budowę parkingu przy starym cmentarzu p.Łoziński zdaje się działać pod dyktando lobby które dało mu najwięcej głosów podczas ostatnich wyborów . Tak to wygląda .

 3. @Bezradny
  No proszę są tu i tacy co twierdzą, że nigdy na cmentarz nie trafią a ich bliscy miejsca postojowego na 1 listopada nie będą potrzebować. Można i tak, tzn. krótkowzrocznie, ateistycznie i egoistycznie no bo po co się po śmierci przejmować swoimi bliskimi, którzy pozostaną na tym łez padole? Tylko przy takim stosunku do swoich bliskich uważaj żeby ci grób chwastami nie zarósł i żeby pamięć o tobie nie przeminęła wraz z twoim życiem.

 4. Bezradny panie Łoziński, idź pan budować ten swój parking POD cmentarzem.

 5. Ale kilka drzew od strony Ratusza mogliby posadzić jest sporo miejsca.Spokojnie by mogło zmieścić się 7-8 drzew.

 6. Torowisko wzdłuż Leszczyńskiej na zarasta trawą po pas i samosiejkami.

 7. Niech się lepiej weźmie za koszenie.trawy na działce na Orląt Lwowskich zarośnięta strasznie.

 8. Wszyscy chwalą estetykę miasta. Mieszkańcy, gości… tylko lokalnemu PiS-owi nic się nie podoba.

 9. A figę będziecie mieć więcej zieleni na Rynku. Jak ostatnim razem konserwator zabytków się na to nie zgodził to i po tych kilku latach również się nie zgodzi (to jeden z tych pionów administracji państwowej który nie podważa wydanej przez siebie decyzji), argumentując tym, że jakiekolwiek drzewa nie są elementami historycznymi, a rynki niegdyś pełniły funkcje placów targowych i drzewa do niczego nie były tam potrzebne. Dzisiejsze rachityczne drzewka na płycie Rynku są wynikiem kompromisu w tej sprawie i na więcej z pewnością zgody nie będzie.

 10. Panie Łoziński niech pan się wybierze do Wadowic,i obejrzy rynek przed kościołem.Tam to dopiero betonoza. W tym roku ma być cały rynek przebudowany. Nowe drzewa nasadzone mniej betonu więcej zieleni .

 11. Stefanb:
  Aleś ty naiwny od kiedy to radny Łoziński zrobił coś pożytecznego dla mieszkańców, i miasta Oświęcim.Jak on ma dwie lewe ręce.Nigdy się robotą nie splamił. On się nawet do roznoszenia gazet nie nadaje.

 12. Skąd wziąźć kasę na piąty remont rynku? Podnieść podatki na ten przewał.

 13. Panie Łoziński , już po wyborach . Czekamy na jakieś pańskie konkretne działania .

 14. Remont rynku jest przewidziany od dawna . Tylko przez pana kolegów z Nowogrodzkiej fundusze na inwestycje, i remonty były wstrzymane.Niech się pan panie Łoziński weźmie wreszcie do roboty ,a nie tylko głupawe felietony pisać.

 15. Ten facet ma jakąś obsesję na punkcie prezydenta Chwieruta. Jak mu tak zależało na Oświęcimiu to dlaczego przeniósł się do rady powiatu. Może w końcu on coś zrobi dla naszego miasta a nie tylko marudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend