Informacje

OŚWIĘCIM. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Oświęcimiu 2024

Powiatowe obchody Dnia Strażaka Oświęcim
Powiatowe obchody Dnia Strażaka Oświęcim

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Oświęcimiu: Uhonorowanie Strażaków i Wręczenie Awansów

Uroczystości w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

W miniony piątek 24 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu zorganizowano powiatowe obchody z okazji Dnia Strażaka. Gości powitali p.o. komendanta powiatowego bryg. Ryszard Dudek i prezes ZOP ZOSP RP w Oświęcimiu, dh Tadeusz Morończyk. W uroczystości wzięli udział także byli komendanci powiatowi – nadbryg. Piotr Filipek i bryg. Marcin Głogowski.

Wręczenie Awansów i Podziękowania dla Strażaków

Tradycyjnie była to okazja do uhonorowania strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników, oraz wręczenia aktów awansu na kolejne stopnie służbowe. Gratulacje i podziękowania za ofiarną służbę przekazywali zaproszeni goście, w tym wicestarosta Teresa Jankowska, reprezentująca władze Powiatu Oświęcimskiego.

Uroczystość w Komendzie Powiatowej PSP Oświęcim
Uroczystość w Komendzie Powiatowej PSP Oświęcim

List Gratulacyjny od Władz Powiatu

W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego, wicestarosta Teresa Jankowska przekazała słowa najwyższego szacunku oraz uznania za poświęcenie i odwagę w trudnej pracy strażaka. Poniżej fragment listu gratulacyjnego sygnowanego przez starostę Andrzeja Skrzypińskiego i wicestarostę Teresę Jankowską:

„Z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, w imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego, mamy zaszczyt przekazać wszystkim Druhnom i Druhom słowa najwyższego szacunku oraz uznania za poświęcenie w trudnej i ofiarnej pracy. Odwaga oraz troska o drugiego człowieka od zawsze cechowały strażaków. (…)”

Do życzeń dołączyli obecni na uroczystości członkowie zarządu powiatu: Jerzy Mieszczak, Małgorzata Kotapka i Wojciech Kajdas.

Wręczenie awansów strażakom Oświęcim
Wręczenie awansów strażakom Oświęcim

Wsparcie Powiatu dla Straży Pożarnej

Władze Powiatu Oświęcimskiego systematycznie wspierają jednostki straży pożarnej poprzez coroczne dotacje na sprzęt i wyposażenie, które sięgają setek tysięcy złotych. Dzięki tym środkom poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Źródło: Powiat Oświęcimski / foto: RafLor

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Szanhhooownhhi Pahhnnstwhhoo, słhuużzżba, pośwhhhhieeechheenie, thooo shooom sprhaawhyy najwhaażnhiejszzzhhhee.

Send this to a friend