Informacje

POWIAT. Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu nekropolii

Przełom października i listopada to tradycyjnie czas odwiedzin grobów naszych bliskich, przyjaciół, znajomych… W rejonie nekropolii w gminach powiatu oświęcimskiego zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

OŚWIĘCIM

Na Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu przy oświęcimskich nekropoliach. Modyfikacje na drogach będą obowiązywały od 30 października do 1 listopada. W rejonie cmentarza parafialnego będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Piłsudskiego oraz skrętu w lewo i w prawo z ul. Dąbrowskiego w ul. Chopina, do której dojazd poprowadzony będzie objazdem określonym na tablicach informacyjnych. Dodatkowo na wyjeździe z drogi przy cmentarzu parafialnym przy ul. Dąbrowskiego nakazany będzie skręt w prawo.

W rejonie cmentarza komunalnego zakłada się ruch jednokierunkowy. Będą trzy jednokierunkowe wjazdy w kierunku nekropolii – jeden z ulicy Żeromskiego pierwszym odcinkiem ulicy Norwida oraz dwa z ul. Dąbrowskiego – drugim odcinkiem ulicy Norwida oraz drogą wewnętrzną bez nazwy, łączącą się z ul. Norwida ( wzdłuż hotelu „ Dąbrowski” ). Następnie wspólny ruch w jednym kierunku kierowany będzie ulicą Norwida do ulicy Wiklinowej. Ulicą Wiklinową, drogą bez nazwy do ulicy Wysokie Brzegi oraz ulicą Wysokie Brzegi, poprowadzony będzie w lewo jako ruch dwukierunkowy do ul. Szpitalnej oraz w prawo jako jednokierunkowy do ul. Paderewskiego – drogi wojewódzkiej 933.

1 listopada na placu targowym będzie można bezpłatnie parkować samochody.

GMINA KĘTY

W dniach 30 października – 1 listopada 2021 r. organizacja ruchu na drogach w rejonie cmentarzy komunalnych w Kętach i w Bielanach, wprowadzona będzie w sposób analogiczny do lat poprzednich.

Kęty

Główny ruch pojazdów odbywać się będzie ul. Św. Jana Kantego w kierunku od centrum miasta do al. Jana Pawła II. Na ul. Św. Jana Kantego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Ogrodowej do al. Jana Pawła II, z możliwością jednostronnego parkowania. Kierowcy opuszczający parking przy cmentarzu kierowani będą z parkingu ul. Szpitalną w prawo w ul. Św. Jana Kantego do al. Jana Pawła II. Do cmentarza będzie można też dojechać łącznikiem od ul. Adama Mickiewicza do ul. Św. Jana Kantego, przy czym wyjazd możliwy będzie tylko w kierunku al. Jana Pawła II.

Bielany

Główny dojazd do cmentarza odbywać się będzie od strony Pl. Św. Macieja, ulicą Beskidzką do ul. Plebańskiej. Na tym odcinku wprowadza się ruch jednokierunkowy z możliwością jednostronnego parkowania.

Wyjazd z parkingu przy cmentarzu, możliwy będzie ul. Plebańską, tylko w kierunku ul. Kęckiej (drogi wojewódzka nr 948). Na ul. Plebańskiej wprowadza się ruch jednokierunkowy od ul. Beskidzkiej do drogi wojewódzkiej oraz w drugim kierunku na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Solnej z możliwością jednostronnego parkowania pojazdów.

Prosimy o ostrożną jazdę, zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz poleceń kierujących ruchem.

GMINA BRZESZCZE

Od 30 października (sobota) do 2 listopada (wtorek) 2021 roku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w okolicy cmentarzy w Jawiszowicach oraz Brzeszczach. Kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionego oznakowania oraz zachowanie szczególnej ostrożności, mając na uwadze wzmożony ruch pieszych w obrębie obu cmentarzy.

Tymczasowa organizacja ruchu w Brzeszczach zmienia sposób ruchu na ul. Jana III Sobieskiego z dwukierunkowego na jednokierunkowy z wjazdem od ul. Dąbrowskiego.

W związku z tym wprowadzono znaki:

– na wlocie ul. Jana III Sobieskiego od strony ul. Dąbrowskiego D-3 (droga jednokierunkowa);

– na wlocie ul. Jana III Sobieskiego od strony ul. Piastowskiej B-2 (zakaz wjazdu);
– przy dojeździe do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego B-21/22 (zakaz skrętu);

– na podporządkowanych drogach przy ul. Jana III Sobieskiego znaki C-2/C-4 (nakaz jazdy w prawo/w lewo za znakiem).
W Jawiszowicach zmiana dotyczy ul. św. Marcina, na której obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Olszyny.

Natomiast na ul. Plebańskiej ruch jednokierunkowy poprowadzony zostanie od Placu ks. prof. J. Tischnera. W związku z tym wprowadzono znaki:

– na wlocie ul. św Marcina od strony ul. Olszyny D-3 (droga jednokierunkowa);

– na wlocie ul. św. Marcina od strony Placu ks. prof. J. Tischnera B-2 (zakaz wjazdu);

– na wlocie ul. Plebańskiej  od strony Placu ks. prof. J. Tischnera D-3 (droga jednokierunkowa);

– na wlocie ul. Plebańskiej od strony ul. Olszyny, za parkingiem, B-2 (zakaz wjazdu).

Ponadto wzdłuż ul. Olszyny na odcinku od ul. Plebańskiej do ul. Bielskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (B-36).

CHEŁMEK

W dniach od 29 października do 2 listopada br. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Słowackiego i Na Skałce w Chełmku. Na części tych ulic wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiana spowodowana jest usprawnieniem dojazdu do cmentarza.

Kierowców zachęcamy do większej ostrożności podczas poruszania się po drogach przy okazji święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, gdy ruch w okolicach cmentarzy jest największy.

(Na bieżąco będziemy informować o zmianach w organizacji ruchu w rejonie dojazdu do nekropolii w pozostałych miejscowościach naszego powiatu).

(Źródło: UM Oświęcim, UG Kęty, UM Chełmek, UG Brzeszcze).

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Na szczęście cmentarze w miastach rządzonych przez pis toalety – mają. Da się?

  2. Ma chlop racje. Nie wszyscy maja „rzut beretem” do cmentarza, sa dzieci, przyjezdni, a „potrzeba” potrafi czlowieka zaskoczyc niestety…

  3. To dlaczego na cmentarzu parafialnym wucety są? Proboszcz jak widać nie jest zmęczony.

  4. @Januszek

    Skoro nie potrafisz „utrzymać” kilkanaście lub kilkadziesiąt minut to chyba najwyższa pora na wizytę u specjalisty…

  5. Czy UM Oświęcim uruchomi toalety w okolicy cmentarza parafialnego bo kasę trzepać potrafi z miejsc na stragany.

Send this to a friend