Informacje

POWIAT. Spotkania marszałka Witolda Kozłowskiego w Oświęcimiu

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski spotkał się dzisiaj w agendach zamiejscowych UMWM z samorządowcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Wizyty marszałka Małopolski w terenowych agendach urzędu marszałkowskiego oraz spotkania z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych mają charakter cykliczny.

Spotkania z mieszkańcami, samorządowcami, przedstawicielami różnych środowisk lokalnych są podstawą samorządowej pracy. Omawiamy bieżące potrzeby i tematy. Wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe, staramy się wspólnie poszerzać zakres współpracy. Cieszę się, że ludzie przychodzą i chcą rozmawiać. Wychodzimy tej potrzebie naprzeciw. Dla części osób spotkanie w jednej z lokalnych, terenowych agend urzędu marszałkowskiego jest wygodniejsze niż wyjazd do Krakowa

– mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

W Miechowie marszałek Małopolski spotkał się z wójtem gminy Gołcza Lesławem Blachą, burmistrzem Miechowa Dariuszem Marczewskim, a także wójtami Charsznicy i Racławic Janem Żebrakiem i Adamem Samborskim. Głównym tematem rozmów były inwestycje lokalne.

W Oświęcimiu marszałek Witold Kozłowski omawiał dziś tematy bieżącej samorządowej współpracy z burmistrzem Zatora Mariuszem Makuchem. Rozmawiał również z Piotrem Rymarowiczem, prezesem oświęcimskiej, ogólnopolskiej organizacji Towarzystwo na rzecz Ziemi. Spotkał się także z przedstawicielami gminy Oświęcim, radnym Jackiem Mydlarzem i sołtysem Stawów Grojeckich Wojciechem Płonką. Był także czas na rozmowy o gospodarce i samorządzie z udziałem radnych Waldemara Łozińskiego, Jakuba Przewoźnika, Jarosława Jurzaka oraz prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka. Wizytę w Oświęcimiu zwieńczyło spotkanie z delegacją Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego w Oświęcimiu oraz Akademii Tańca Millenium w Brzeszczach.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. Ziemianinie za PO Wersalu nie było, ale też nie było takiego szamba jak jest teraz. Nikt nie dzielił Polaków na lepszych panów z górnej półki i zdradzieckie mordy. Lekarze nie bali się ratować ciężarnych kobiet. Teraz w razie „w” najpierw zaczniemy strzelać do siebie, a potem do napastnika. Najgorsze w tym wszystkim jest to iż w otoczeniu polityków jest masę zdrajców opłacanych przez Rosję. Niektórzy politycy sami utrzymywali kontakty z agentami KGB. Wic polega na tym, że jeżeli służby obcego kraju przyssały się do danego delikwenta nie odczepią się do końca jego życia. Tym bardzie, gdy jest to prominentny polityk. Mogą zamrozić kontakty, ale tylko na jakiś czas i po to tylko by uśpić czujność kontrwywiadu.

 2. @smutna prawda

  Albo będą rządzić albo pójdą siedzieć…
  Fajnie by było gdyby wygrali. 6 lat nieudolnosci. W perspektywie – dekada. Wtedy juz nie można będzie za wszystko winic poprzedników. Niektórym nflacja juz zaczyna przecierać omamione pieniedzmi oczka.

 3. Na zdjęciach widzę dwóch zatwardziałych wyznawców POpkultury. Dla wyborców zrobią wszystko, nawet zdjęcie z przedstawicielem obecnej władzy. Najwyższa pora podziękować „etatowym” społecznikom, którzy ustawiają się jak żagiel dol wiatru A co tam u Alberta, najlepiej zapytać o to jego politycznych POpieraczy i zachwalaczy.

 4. Czy to prawda, że PiS nas pozbawił jednej z najgroźniejszych broni? Podobno jedyny okręt podwodny będzie remontowany przez cztery miesiące. Najpierw pozbawili nas śmigłowców, a teraz to. Chodzą słuchy, że zamówili w Wietnamie KBKB.

 5. Pozdrawiam obecnych tu pisowskich katolików. Mściwych i zawistnych, którzy modlą się pod figurą, a mimo to mają diabła pod skórą.

 6. Za dwa lata będzie można mieć pewność, że PiS wygra wybory parlamentarne, za dwa i pół roku także wybory samorządowe i europejskie, a za trzy lata koleje wybory prezydenckie

 7. Do przytomnego: Januszek i jego świta nie mieszka w Oświęcimiu i nie płaci tu podatków. Ma to w ………. jakie będą podatki byle by starczyło na ich wynagrodzenie i wybryki. Podobno nawet Sowa nie płaci w Oświęcimiu podatków. Nowy szef PO w okolicy.

 8. Zabrali pieniądze oświęcimskim zwolennikom PO,
  bo w większości w Oświęcimiu głosowano na tą partię.

 9. Nie dziwię się, skoro i tej informacji nie podały ŻADNE „media narodowe”.

 10. Nie obrażaj innych, używając prymitywnego sformułowania
  „pisowskokatolickie świrowanie”, bo notowania PiS ciągle
  idą w górę, a notowania PO spadają w dół i ta partia
  w najbliższym czasie z pewnością w Polsce nie dojdzie
  do władzy.

 11. Pisowskokatolickie świrowanie prowadzi do tragedii. Nie winię tu zastraszonego personelu oddziału położniczego szpitala w Pszczynie.

 12. Głosujcie w przyszłych wyborach na PO, będziecie opływać w dobrobycie,
  jak minister Nowak i jemu PO-dobni.

 13. Gdyby ktoś nie wiedział, co powstanie w Zatorze za pieniądze zabrane oświęcimianom, wyjaśniam: „gminny ośrodek sportu”, budynek-rzeźba w kształcie wielkiej betonowej łodzi do połowu karpi. A w nim: „siłownia dla zawodników LKS Zatorzanka, sala konferencyjna, szatnie, pralnia, magazyny, pomieszczenia biurowe i gospodarcze” (za Gazetą Krakowską). Super pomysł.

 14. Ale tu przecież nie chodzi o złośliwostki w necie. Różne rządy od 1989 pamiętam, ale żaden z nich nie wpadł na pomysł, aby otwarcie i bezczelnie dyskryminować tych, którzy na rząd nie raczyli głosować. Co dalej? Rząd podwyższy w miastach rządzonych przez opozycję podatki, a pieniądze przekieruje do gmin rządzonych przez pis? W praktyce to się zresztą właśnie dzieje. Wprowadzi pierwszeństwo załatwiania przez pisowców spraw w urzędach? Kupowania w sklepach? A może punkty dla dzieci pisowców za pisowskie pochodzenie w przyjmowaniu na studia, jak za Bieruta? Da się. W końcu pis wygrał wybory, więc może wszystko.
  Panowie Jurzak, Przewoźnik, Łoziński śmieją się na tych zdjęciach, grzeją się w ciepełku władzy z pisowskim marszałkiem. Po wprowadzeniu „nowego ładu” Chwierut będzie musiał od nowego roku drastycznie ciąć wydatki miejskie. Etaty w UM, inwestycje, linie komunikacji miejskiej, podwyższyć opłaty i podatki lokalne, albo też wycofać z rozgrywek drużynę hokejową. Na czymś trzeba będzie oszczędzać. I wtedy dopiero panowie pisowscy radni zaczną gardłować.

 15. @Czesław: przypomnij sobie łaskawie jak ex starosta Zibi Starzec frezował. Przy tym ten 100-metrowy kawałek Śniadeckiego to pikuś.

 16. @as – poczytaj sobie wpis piętro niżej „@tak mi się wydaję”. To charakterystyczne: jak pisowiec zbluzgać pełowca (napisać coś wrednego, głupiego, agresywnego) – to jest dobry uczynek. Ale jak pełowiec w rewanżu zrobić pisowcowi to samo – to od razu wielkie aj waj.

 17. @igor To, że wam tu dobrze, to oczywiste, macie już zlecenie na nowy asfalt na Piłsudskiego?

 18. Po co rozmawiać z PO, ta partia pod przewodnictwem Donalda Tuska i jemu PO-dobnych
  coraz bardziej ośmiesza się.

 19. Jak wiadomo rząd pis jest rządem wszystkich Polaków. Z wszystkimi Polakami chce rząd rozmawiać.
  Oczywiście pod warunkiem, że należą do pis-u.

 20. Ty tak mi się wydaje ! Pakuj się i zabieraj tobie podobnych. Nie podoba się to wynocha. Nam się tutaj podoba, a taki mąciciel jak ty nawet w Zatorze długo nie zagrzeje!

 21. Dobrze, że Pan Marszałek nie rozmawiał
  z PO, która rządzi w Oświęcimiu
  i na Ziemi Oświęcimskiej, bo byłaby
  to dla Niego tylko strata czasu,
  natomiast Zator warto popierać.

Send this to a friend